prezentare

Creat de GyS, August 07, 2010, 10:54:09 AM

« precedentul - următorul »

dorindafi

bun venit tuturor
daca mai sunt dornici de inscriere pe forum putetzi intra shi pe pagina mea  =))
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

Carciog Eugen

 Sint surprins de rapiditatea raspunsului! Domnule Bucovineanu, nu am facut nici un tratament, una pt ca in oras nu avem nici un magazin cu produse apicole , doi, pentru ca un coleg de servici, care a avut stupi, mi-a spus ca nu este nevoie.
                    Oricum, aici nu este Ardeal si toti cunoscutii care au albine, 5-6, chiar daca au multi stupi nu vor in ruptul capului sa-i ajuti ca nu cumva sa inveti ceva, chiar daca i-am implorat, specificind ca nu am nevoie de plata!  Am o virsta si m-am convins ca pina nu faci ceva cu mina ta , dar indrumat, meseria nu o furi chiar daca o faci cu placere. Si la stupi multi e de munca intensa si la timp. Sintem in sud... Chiar daca risc sa supar pe cineva. Oricum, cca 4 pumni de albine sint moarte, afara de ce au mincat pitigoii. Mi-am fabricat singur turta, (am uitat sa specific ca sint chimist, si mai inteleg cite cava). Dupa ce am schimbat turta , pe care nu oasezasem cum trebuie, am constatat umezeala la urdinis, si dupa ce am etansat bine stupul, s-a uscat. Referitor la conditiile de formare a condensului pe suprafete am sa revin cu explicatii mai detaliate pentru ca am observat din forum ca sint multi care nu inteleg procesul, eu lucrind multi ani in termotehnica. Asta daca veti considera ca este folositor.