iulian61

Creat de iulian61, Decembrie 10, 2012, 08:14:57 PM

« precedentul - următorul »

iulian61

Salut!Care dintre dv a-ti aderat la sindicat?Intrebarea este retorica........

corneliuhrom

d l iulian as adera si eu ,avem sanse sa fim ajutati cu ceva   =D> ^:)^ :hi:, .

iulian61

Viata m-a invatat sa-mi pastrez doza de scepticism......eu sunt cel care ma ajut cel mai bine

corneliuhrom

raspuns bun nu mai am nici o intrebare ,va doresc  %%- sanatate  si numai bine .

iulian61

Multumesc de urari si va doresc un an bun cu sanatate ca-i cea mai buna

iulian61

La multi ani! Sanatate si iernare usoara.

iulian61

Salut!Am si eu o intrebare :cati dintre dv ati declarat supina la OJZ pt cod si nr de identificare?

MOTANUL

Eu pana acum nu - dar in primavara dupa ce imi fac o idee clara cate familii am intentionez sa anunt si eu (nu stiu exact cum - dar banuiesc ca nu e greu de aflat). La momentul asta sunt pe numerele vechi primite de la asociatie.
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

romikele

Mai aveti 4 zile la dispozitie sa obtineti codul de stupina, puteti trimite documentele si cererea pe email.
Dupa aceasta data, in eventualitatea unui control, amenda poate fi de 5000 RON.
Numerele vechi nu mai sunt valabile.

iulian61

Constat ca suntem cumva stransi cu usa...nu vrem sindicat,nu vrem asociatii si hop apare un ordin de ministru care anuleaza o lege si hop te vezi strans cu usa.#Rezist.......si ma risc

MirceaCalin

Citat din: iulian61 din Ianuarie 22, 2018, 09:35:32 PM
Constat ca suntem cumva stransi cu usa...nu vrem sindicat,nu vrem asociatii si hop apare un ordin de ministru care anuleaza o lege si hop te vezi strans cu usa.#Rezist.......si ma risc
=D> =D>

romikele

Citat din: iulian61 din Ianuarie 22, 2018, 09:35:32 PM
....#Rezist.......si ma risc
Solicitarea codului de stupina, care se poate face simplu, din fata monitorului, trimitand un amarat de email, necesita un efort mai mic decat cel pe care l-ai depus pentru scrierea mesajului de mai sus.
Rezista, dar pune de-o parte minim 2000 lei.

MOTANUL

Cum am eu noroc adresa de email nu am gasit-o ca e situl agentiei blocat, am dat telefoane si am dat de persoana din Ilfov si a spus ca pe langa cele 3 din Ordin el vrea in plus si o declaratie pe proprie raspundere (pe langa copie CI, cerere, adeverinta primarie).
I-am spus sa-mi trimita un model ca eu nu gasesc in Ordin asa ceva.

Multumesc - e intradevar mult mai simplu (pe langa cat au costat numerele vechi pe placa de inox am mai facut si 2 drumuri pentru ele).
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

MOTANUL

Si acum a mai descoperit ceva - ca e din 2017 adeverinta de la primarie si sa cer una din ianuarie 2018  :D
Ca nu se poate sa nu fie din 2018...

Si uite cum se complica o chestie care era gandita bine si se dorea simpla. Si degeaba semnez ca am un numar de albine in cerere, degeaba imi da si primaria ca am acel numar de familii - tine musai sa fie si declaratia pe proprie raspundere cu acel numar de familii.

A mai patit cineva asta?
70 de stupi la Cernica;<br />Stupina mea: http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=7571.0

romikele

Declaratia am dat-o dupa ce am obtinut codul, cand am solicitat adeverinta pentru APIA.
Normal ca datele din toate documentele trebuiesc corelate.
Ai nimerit tu un inspector mai bengos, altii sunt foarte amabili.