Funcționare forum

Creat de romikele, Noiembrie 07, 2014, 08:41:53 AM

« precedentul - următorul »

romikele

Puneti avatarele din nou, deoarece se vor redimensiona la 100x100 pixeli.
Am ceva probleme cu thumbnailele, nu stiu de ce nu le vede, dar se rezolva, doar ca acum nu am timp deloc, trebuie sa termin 4 cereri de plata urgente pentru transa 5 la M141.

Kov iulian

Citat din: MOTANUL din Noiembrie 27, 2014, 10:04:45 AM
In concluzie sa mai avem rabdare??

Propun sa il concediem pe Romikele.
Ii platim salariu si el nu se tine de treaba.  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:


romikele

Dati-mi salariul in avans, sa plec in Dubai... trebuie sa scap de stres!  =)) :rotfl: =))

pharaonu75

In Dubai nu ai loc de Ponta si de Ghita! Asa ca pune mana la treaba, nu mai visa... =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

RazvanTi

DA! LA MUNCA!!! NU LA INTINS MANA!!! :P :P :P
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

bismark

    Vise,neica vise, tot omul viseaza la mai bine dar nu asteptati sa cada din cer.Banii nu aduc fericirea ci numai griji si stres. Mai ieri spuneam cine doarme cu valiza la cap si azi odihnesc la racoare. Mai bine tot sarac si curat ca daca esti bogat,maninci bine bei bine si se pune grasimea pe inima si mori ca ,,sa-ti fie rusine D.Patriciu.Cu respect :rotfl: ^:)^
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

romikele

Ce, nu poti sa mergi in Dubai daca esti sarac??? Asa ca Ponta... saracu` de el!!!  :sad: :limba:

Kov iulian

Citat din: bismark din Noiembrie 27, 2014, 02:29:22 PM
    Vise,neica vise, tot omul viseaza la mai bine dar nu asteptati sa cada din cer.Banii nu aduc fericirea ci numai griji si stres. Mai ieri spuneam cine doarme cu valiza la cap si azi odihnesc la racoare. Mai bine tot sarac si curat ca daca esti bogat,maninci bine bei bine si se pune grasimea pe inima si mori ca ,,sa-ti fie rusine D.Patriciu.Cu respect :rotfl: ^:)^

Strugurii la care nu ajungem sunt acrii ?  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

mape 48-petru manea

Nu sunt acri,sunt imaginari  :)

romikele

Gazduirea pentru urmatoarele 4 luni este asigurata, multumesc din nou celor care au contribuit financiar pentru acest lucru.

romikele

Dupa cateva zile de frecat neuronu` am reusit sa repar in intregime tabelele bazei de date, acum baza se poate exporta/importa fara erori.

Pasul urmator este rezolvarea problemei cu neafisarea miniaturilor in posturile cu fisiere atasate si urcarea pe server a fisierelor lipsa.

Am convenit cu gazdele noastre sa le trimit o arhiva cu folderul atasamentelor si sa ne-o importe ei.

MirceaCalin


romikele

Am reusit sa descarc un full backup al serverului actual, are cam 27,6 GB.
Asta inseamna ca lipsesc circa 18 GB din fisierele atasate.
Mixand datele din computer cu cele obtinute din backup voi vedea exact daca si ce lipseste, si acolo unde e posibil reparam/ completam.

Avatarele se vor reorganiza intr-un folder dedicat, Members, si vor avea ca nume id-ul membrului, plus extensia.
Incet-incet punem ordine si nimic nu va mai putea sa ne afecteze... stocarea se va face pe 4 computere, inclusiv doua servere.

Pentru imagini de rezolutie si calitate mare, care sa candideze la o galerie viitoare, voi rescrie scriptul de upload si vor putea fi urcate pe server intr-ul folder special, unde sa nu fie redimensionate de forum.

mosunick

Stiu  ca ar trebui sa stau la coada ca sa pot spune ce urmeaza, dar, cu tot dragul dau din coatele mele de oltean, ma bag in fata, si iti spun: MULTUMEEEESC FRUMOOOOS pt tot ce faci pt. noi. ^:)^ ^:)^ ^:)^
P.S.
Auzishi bine ce zhashai sau mai zic uo datha??
:hi: :hi: :hi:
"There is little difference in people, but that little difference makes a big difference. The
little difference is attitude. The big difference is whether it is positive or negative." - W. Clement Stone

romikele