am nevoie de ajutor

Creat de lulu, Iulie 12, 2016, 08:02:42 PM

« precedentul - următorul »

dan sebastian

Eu cu spray (aroxol) am desfiintat o colonie care era la etaj (gargauni).
Cam greu cu ariciul la oras ca il calca masinile.
0744999989, 0722842211<br />Nu apreciezi sanatatea la adevarata ei valoare decat cand o pierzi.

lulu

sar'mana  mult tuturor pentru raspunsuri

  ideea  cu ariciul imi place mult  de tot ....

  ieri am fost la un magazin specializat si mi-au dat  2  fiole (nu mai stiu exact denumirea dar o sa mai cumpar ) pt a le dizolva in 5l apa.
  apoi am luat o serings mare si m-ap pus sa ,,injectez''fiecare cuib pe care l-am putut gasi (munca de chinez ). azi am fost iar sa vad care este situatia (inca nu locuiesc acolo apartmentul cu gradina aferenta fiind in amenajari) inainte de ora 5pm cand deja ele incepeau sa intre in cuiburi ,si am observat ca nu mai erau asa de multe . Era inca si prin iarba dar moarte. Am mai ,,pliciuit ''(in curand o sa ajung o a doua Halep) vreo 20 de le-am lasat late .
  Sper ca munca mea de chinez poate  da roate . maine mai iau 4 fiole si mai fac aceeasi munca si cu ocazia asta  vad cum stam cu progresul la eliminarea lor si maine ....

    Mi-e cam teama   sa folosesc motorina  sincer .

  daca mai  aveti idei va rog  sa mi  le impartasiti .....

  i keep  u updated


  multumesc  frumos

lulu

in ceea  ce priveste  posibila a 2a generatie de bazdagoi  nu  am idee.

   eu din octombrie  stiu locatia  insa din mai am achizitionat-o  si pana acum cateva 3 saptamani  nu existau . la inceput  au aparut 2-3 musuroaie   de am crezut ca este  vb de furnici . iar apoi am  fost plecati 2 sapt  si cand ne-am intors   toata gradina era numai cuiburi :(