Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

ves.lucian

  macar tu o ai !!! eu nici nu o am , nici nu stiu cum se cheama , dar de placut imi place !!!
  apare imediat HAPPY si ne lamureste el urgent !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

dar de floarea asta ce ziceti ??? asta am facut-o pe camp !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

fiug1970

Yucca filamentosa – yucca
Familia liliaceae
Sub arbust scund cu frunze in rozete dese, lungi, inguste, verzi. Florile in panicule albe – verzui ce depasesc cu mult rozeta frunzelor. Vegeteaza bine in locuri insorite si pot fi folosite in partere in grupe de 3 sau 5 exemplare, in gradinile de piatra.


Yucca_filamentosa4.jpg

fiug1970

nu vreau sa va dezamagesc ca n-a fost HAPPY,o fi cu treburi..

ves.lucian

#1279
  nu m-ai dezamagit deloc !!! iti multumesc mult !!! am avut o banuiala ca se cheama asa , dar acum datorita tie sunt sigur de o treaba !!!
  imi place ce tii in mainile tale in poza din avatar !!!
  nici nu-ti imaginezi cat de mult timp am petrecut pe malurile apelor la viata mea !!!
  dar acuma nu mai am timp !!!
  Petru Rares avea o vorba :" voi fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat "!!!
  sper sa fac si eu precum citatul !!!
    :hi: :nod: :razz: =D> :-c :beer: :beer: :beer: :ok: :yes: :thanks: :i_love_you: :hi: :nod: :-c :-c :-c :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

si astazi sarbatoare !!! se iasa la camp in procesiune !!! am putut si eu sa particip !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

fiug1970

Pe mine mă cară tata pe bicicletă de la 2 ani,îmi curge dunărea prin vene.însă acum scriu pe tlf.si e discordanta între degete si ecran.

ves.lucian

  oare cum te-ai putut rabda sa nu-mi zici ceva despre somnul din poza din avatarul tau ???
   :D :uimit: =D> =D> =D> :-c :-c :-c :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :ok: :yes: :thanks:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

fiug1970

lucian,eram la pauza de masa si am scris pe telefon si ori ecranul e prea mic ori am degetele de"pianist" :roll:
somnul l-am prins pe Dunare,acum doi ani,pe la 3 dimineata la broscuta.am pus-o pe la 11 noaptea(broscuta!!)si m-am tras pe dreapta.la 3 m-a trezit un prieten zicand ca baiatul meu se lupta cu "monstru"ce trasese tot firul de pe tambur si mai avea putin si-mi lua lanseta.si precum in filmele americane,am pus toti mana de la mana si.....am cumparat o lada de bere,nu de alta da'sa nu se inece pe gratar!!
am multe istorioare traite pe meleagurile lui Terente,numai bune de insiruit:cum am stat 2 ore intr-un plop,"pazit" de o scroafa de mistret,cum mi-a smuls un crap de 5,5 kg lanseta si am recuperat-o aruncand alta pe directia presupusa,cum am alunecat de pe dig si am cazut in apa ce avea pojghita de ghiata,etc,etc
SI NU AM VANATAIE PE ANTEBRAT!!sant traite de mine nu auzite!!

ves.lucian

la aceasta floare ii spune micsunele , daca nu ma insal !!! pe ungureste ii spune estyke sau asa ceva !!!
nu am intalnit floare care sa miroasa mai frumos seara si noaptea !!! am si regina noptii , dar e departe !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

piersicile sunt aproape de atac !!! acus se coc soiurile mai timpurii !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

perele sunt din soiul Napoca !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

merele din soiul Tenroy Royal Gala nu am mai apucat sa le raresc !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

andreiu

     Bravo Luciane, in pomicultura joci in 'premier lig'  :) :)  Frumoase fructe, pomi sanatosi, dar si satisfactie pe masura. Le-ai facut multe tratamente anul acesta?   :hi: :hi:

happy

Citat din: fiug1970 din Iunie 23, 2013, 08:07:39 PM
nu vreau sa va dezamagesc ca n-a fost HAPPY,o fi cu treburi..
Chiar nu m-am uitat pe toate postarile...Yucca filamentosa este uzuala,eu ma specializez pe yucca rostrata,este la fel la tija cu flori dar face si tulpina si pe yucca variegata,cumparata de la Starkl dar inca nu a inflorit! :rotfl:
Frumoase fructe ai Lucian,eu mi-am dorit un piersic timpuriu dar nu am reusit sa altoiesc si m-am lasat pagubas.Acum astept sa-mi creasca pawpaw(bana nordului) sa mananc banane din gardina mea! :hi:
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!