Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

Marius-ursulakhe

la multi ani si multa santate
PS:sa bei o bere si in cistea mea de ziua dumneatale    :beer:    :beer:    : sampanie:    :birthday:   :happy_birthday:       :yes:     ^:)^    =D>      :hi:           :bravo:     :D 

tassevasi

#991
  La multi ani  Luciane !!  Multe  aprecieri pt tine , muncesti cit  " 3 in 1" 
  Sa fi sanatos  si fericit  alaturi de familiea  ta  minunata .
     Numai bine  :hi: :hi:

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ves.lucian

  multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase !!! Dumnezeu sa va ajute in toate cele bune !!!  :hi: :hi: :hi: :razz: ^:)^ =D> :-c :ok: :yes: :thanks: :i_love_you:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

KTA-APIDORNA - Ski

La multi,multi ani !!! sa ne traiesti Dl Lucian !!! :happy_birthday: : sampanie: :birthday: %%- :bzz:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

niculita

LA MULTI ANI SI MULTA,MULTA MULTA SANATATE CA-I MAI BUNA DECAT TOATE!!!!! :coffee: :coffee: : sampanie: : sampanie: : sampanie: :birthday: :birthday: :hi: :hi: :hi:

ves.lucian

multumesc tuturor pentru gandurile bune !!! Dumnezeu sa va ajuta si sa va ocroteasca !!!  :hi: :hi: :hi: ^:)^ ^:)^ ^:)^ =D> =D> =D> :-c :-c :-c :yes: :thanks: :i_love_you:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

silviu

     LA  MULTI ANI SI NUMAI BINE TIE,FAMILIEI SI ALBINELOR. :birthday: : sampanie:
  Am venit si eu mai tarziu cu urarile ca ieri am sosit tarziu de la tara si obosit cum eram nu m-am apropiat de net.
             Inca o data numai bine si sanatate
                              Cu stima,
                                     Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

ves.lucian

  cei din urma vor fi cei dintai !!!  :hi: :hi: :hi: :rotfl: :rotfl: :rotfl: =)) =)) =)) =D> =D> =D> :-c :-c :-c :beer: :beer: :beer: :ok: :yes: :thanks: :i_love_you: :bravo:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

astazi sarbatoare mare !!! BunaVestire !!! sau Blagovestenia !!! Peste blagoveste !!!
azi dimineata am iesit din tura de la serviciu , am ajuns acasa la Zabrani , si m-am gandit sa nu lipsesc de la biserica !!!
ieri am avut fericirea sa ajung la Bodrog !!!
astazi la Zabrani !!!
cam trist in biserica !!!
in afara de preot , cantaret , cel ce trage clopotele si cel cu lumanarile , am fost eu cu inca 4 mosi , si vreo 6 babe !!!
lume putina , fiind luni astazi !!!
dintr-odata , surpriza mare !!!
o clasa de copii , am inteles clasa 1 , au venit vreo ora la biserica !!!
cand i-am vazut pe toti , pe cuvant daca nu m-am emotionat !!!
ma rog lui Dumnezeu sa-i dea sanatate doamnei invatatoare care i-a adus , pentru ca i-a dat asa un gand bun , si copiilor sa le dea Dumnezeu sanatate , ca au umplut biserica !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

iosca

http://iosca.sunphoto.ro/                0765687281

niculita

 Frumos.Ar trebui ca din cind in cind fiecare dintre noi sa mai intoarcem si fata catre bunul Dzeu,deoarece numai datorita bunatatii sale avem noi ce avem...MUlta sanatate tuturor si o primavara lunga,caci la mine a venit din nou iarna... :bravo: :coffee: :beer: :hi: :hi: :bzz: :bzz: :bzz:

ves.lucian

saptamana trecuta am terminat de modificat colectoarele de polen !!!
a fost nevoie sa prelungesc lateralele , sa pun ceva pe post de suport pentru sartaras , si sa mai fac gaurile si iesirile pentru trantori !!! le-am facut din tub de PVC cu diametrul exterior de 11 mm !!!
mai trebuie sa vopsesc tablele de sus ( nu se vede prea bine din imagine ) , si mai vreau sa vopsesc partea din fata a sertarasului in culorile pe care le-am folosit de la inceputurile mele in ale apiculturii : alb , galben , albastru deschis si negru !!! la negru ma mai gandesc !!! iar ma ia in suturi Donbazil !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

iar mi se arata de lucru !!! din fericire !!! 28 de corpuri 1/2 REDUS , podisoare si capace !!! pe cai , ca filmam !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

mai am un proiect !!! un banc de descapacit !!! recipientul din imagine are 40 de litri !!! eu zic ca are suficient !!!
ii voi face o gaura in partea de jos pe lateral pe latura mica unde voi monta o canea pe care am cumparat-o de la Novisad !!!
mai am nevoie de ceva inox pe care il voi fixa pe la jumatatea inaltimii recipientului , pe care va cadea ceara din capaceala , si tot de ceva inox pentru un suport pe care voi aseza rama pe care se va plimba cutitul de descapacit !!!
studiez problema si produsul finit il veti vedea cand va fi gata !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!