Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

bucovineanu

Din pacate daca zboara la temperaturi scazute multe dintre ele nu se mai intorc.

roi_ag

Citat din: bucovineanu din Martie 18, 2013, 09:18:54 PM
Din pacate daca zboara la temperaturi scazute multe dintre ele nu se mai intorc.
Mai ales cele care se duc dupa apa

ves.lucian

  pe poza respectiva se vede ca a fost facuta la ora 12-36 !!! atunci am venit de la biserica !!!
  termometrul este cu sonda electronica exterioara !!! aceasta imi indica 7,6 grade Celsius !!!
  din cate stiu , ma minte scula !!! le-am pus una langa alta in camera si cea de exterior arata mai mult cu aproape 2 grade !!!
  oricum , a fost un soare teribil , fara vant , si chiar m-am mirat ca toate cele 15 familii zburau !!!
  cum a intrat soarele in nori , cum s-a schimbat treaba !!! 
  si eu ma gandesc ca dupa apa mergeau , desi in stupi am folie , suberele bagate , si putin condens pe folie , condens care nu poate sa le faca decat bine albinutelor !!! :hi: :hi: :rotfl: :rotfl: =D> =D> :-c :-c :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  placa activa metalica cu dimensiunile de 25/35cm !!! se foloseste pentru colectoare de polen la stupii cu colector de fund !!!
  mi se pare cam subtire , desi o vad foarte bine lucrata !!! e doar o parere !!!  :hi: :hi: :hi: =D> =D> =D> :-c :-c :-c :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  am uitat de poza !!! nu stiu cum , dar s-a intamplat !!!  :hi: :hi: :hi: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :-c :-c :-c =D> =D> =D> :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

   alaltaieri am altoit corcodusul din imagine in 11 crengi !!! as fi putut in mai multe , dar m-am gandit ca ajung atatea !!!
  am avut la mine doar 9 soiuri de prun , asa ca 3 dintre ramuri le-am altoit cu acelasi soi !!! am ales soiul Renglot Althan !!!
  acuma grija cea mai mare pana il dezleg si dupa va fi ca tot ce da din corcodus sa fie eliminat , pana prind putere lastarii !!!
  mai vin cu pozele corcodusului mai spre inceputul verii !!!  :yes: :thanks: :ok: :-c :-c :-c :hi: :hi: :hi: :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

niculita

Citat din: ves.lucian din Martie 22, 2013, 07:57:30 PM
   alaltaieri am altoit corcodusul din imagine in 11 crengi !!! as fi putut in mai multe , dar m-am gandit ca ajung atatea !!!
  am avut la mine doar 9 soiuri de prun , asa ca 3 dintre ramuri le-am altoit cu acelasi soi !!! am ales soiul Renglot Althan !!!
  acuma grija cea mai mare pana il dezleg si dupa va fi ca tot ce da din corcodus sa fie eliminat , pana prind putere lastarii !!!
  mai vin cu pozele corcodusului mai spre inceputul verii !!!  :yes: :thanks: :ok: :-c :-c :-c :hi: :hi: :hi: :beer: :beer: :beer:

Frumoasa lucrare.Felicitari.Sa dea bunul D.zeu sa se prinda toate...Si cind te gindesti ca la mine vine CRACIUNUL.....O seara placuta va doresc!!!! :hi: :coffee: :bzz: :bzz: :bzz:

andreiu

Este o performanta, un sincer bravo. Te intreb daca ai altoit piersic in drajon de prun, daca da, te rog sa detaliezi putin: data, metoda. Am incercat de doua ori prin alipire, taietura oblica, diametru altoi-portaltoi egale, primavara, fara rezultat. Cais in prun am destul de multi.

G. Iulian


romikele


nicu68

LA MULTI ANI ,,LUCIANE multa sanatate si numai bine iti doresc si multi ani de acum incolo aproape de albinutele tale dragi : sampanie: : sampanie: :happy_birthday: :birthday:

bismark

    Multi Ani cu sanatate si chiama totii vecinii sa bei sampania trimisa azi de prieteni : sampanie: : sampanie: :birthday: :bravo: =D> Cu mult respect.
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

ves.lucian

  multumesc tuturor pentru gandurile bune !!!  :yes: :thanks: :ok: :i_love_you: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

vedem un mugure floral de piersic in stadiul de " buton roz " !!! mai un pic si vedem piersicii infloriti in toata splendoarea lor !!! sa mai treca minusul de maine , si apoi pe marti mai avem ceva frig , dupa care se pare ca intram in normal !!! nu stiu pana cand !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

cornelioandanciu

La multi ani cu sanatate, sa-ti dea Dumnezeu numai bucurii !
Va salut.