Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

ves.lucian

inca cateva !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

pharaonu75

Stefane, acum cunosti doua persoane: pe Donbazil si pe Lucian, care pana acum a stat ascuns in spatele camerei foto!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ves.lucian

  bunicul a implinit 83 !!! ne-am cinstit cu ceva bere !!! cei doi tineri sunt baietii mei !!! strabunicii cu stranepotii !!!  :hi: :hi: :hi: =D> =D> =D>
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

Citat din: pharaonu75 din Martie 17, 2013, 09:38:53 PM
Stefane, acum cunosti doua persoane: pe Donbazil si pe Lucian, care pana acum a stat ascuns in spatele camerei foto!

  nici nu stii cata dreptate ai !!!  :rotfl: :rotfl: :rotfl: =)) =)) =)) =D> =D> =D> :-c :-c :-c :beer: :beer: :beer: :yes: :ok: :thanks: :bravo:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

astazi zbor la 7 grade Celsius !!! si ma cam minte cu 2 grade in plus scula mea !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

RazvanTi

in minus ai vrut sa zici...
arata mai putin decat e in realitate  :hi:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

orbanstefan64

Citat din: pharaonu75 din Martie 17, 2013, 09:38:53 PM
Stefane, acum cunosti doua persoane: pe Donbazil si pe Lucian, care pana acum a stat ascuns in spatele camerei foto!
si nunumai ci sipe bunici sa le dea Dumnezeu sanatate multa !!!!

bee_lover

Si pe Adi Blaguescu alias Alt Stupar nu il recunosti nea Stefane? A fost la targ la Sighisoara cu Donbazil  :hi:

pharaonu75

Se preface ca nu-l recunoaste, ca sa nu fie nevoit sa dea vreo palinca... =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ves.lucian

Citat din: RazvanTi din Martie 17, 2013, 09:45:26 PM
in minus ai vrut sa zici...
arata mai putin decat e in realitate  :hi:

  nu , dragule !!! arata mai mult cu doua grade decat realitatea !!!  :hi: :hi: :hi:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

roi_ag

Ai vrut sa-ti altoiesti ceva si in deget ????? :rotfl: %%-

ves.lucian

  mai tizule , dar bine vezi !!! le ai pe astea cu observatul !!!  :hi: :hi: :hi: :rotfl: :rotfl: :rotfl: =D> =D> =D> :-c :-c :-c :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :yes: :thanks: :ok:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

RazvanTi

daca ai spus zbor la 7 grade insemna ca termometrul arata mai putin decat trebuie tinand cont de faptul ca albina pana la 9 grade sta in ghem...
de-aia am zis ca in minus...
acuma cum e ca nu mai inteleg nimic  :razz:
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

bucovineanu

Albinele sparg ghemul la +8 grade, dar se poate intampla sa nu fie in ghem chiar la temperaturi mai joase, ba chiar sa iasa din stup daca au neaparata nevoie si sub 8 grade.

roi_ag

Citat din: RazvanTi din Martie 18, 2013, 09:06:51 PM
daca ai spus zbor la 7 grade insemna ca termometrul arata mai putin decat trebuie tinand cont de faptul ca albina pana la 9 grade sta in ghem...
de-aia am zis ca in minus...
acuma cum e ca nu mai inteleg nimic  :razz:
Azi la 8 grade cu soare aduceau polen ,cand s-a inorat n-a mai iesit una,dar si temperatura a scazut