Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

KTA-APIDORNA - Ski

salutari din nou de la dorna va trimit d-l Lucian, am vazut pozele, treaba buna, mai ales cea cu agenda de pastrat la colectie zic eu,in rest iernare usoara, iar d-lui Chis, poate sa-si faca o prezentare la ,,acesta suntem noi" si va vor cunoaste mai multi forumisti, in rest sanatate,ieranre usoare la  :bzz: :bzz: :bzz: ,ma repet, si numai bine !!! :hi:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

orbanstefan64

Citat din: ves.lucian din Noiembrie 13, 2012, 07:20:08 AM
nu stiu daca !!! rasina ce se vede in imagine este foarte lipicioasa !!! toate oasele ar mirosi a brad , si nu stiu daca ar fi bine !!! :hi: :nono: :razz: :rotfl: :-c
secretl ........daca afumi carnea cu rumegus de brad tre sa ai o tubulatura de ~ 5 m pina la afumatoare ca sa se depuna rasina  :nod: :nod: :nod:

KTA-APIDORNA - Ski

Citat din: orbanstefan64 din Noiembrie 22, 2012, 08:19:03 PM
Citat din: ves.lucian din Noiembrie 13, 2012, 07:20:08 AM
nu stiu daca !!! rasina ce se vede in imagine este foarte lipicioasa !!! toate oasele ar mirosi a brad , si nu stiu daca ar fi bine !!! :hi: :nono: :razz: :rotfl: :-c
secretl ........daca afumi carnea cu rumegus de brad tre sa ai o tubulatura de ~ 5 m pina la afumatoare ca sa se depuna rasina  :nod: :nod: :nod:
Am furat secretul, :wink2:, multumesc si spor la afumaturi ca indata indata vine ignatul... :beer:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

ves.lucian

Citat din: silviu din Noiembrie 22, 2012, 02:27:47 PM
Salut Lucian
         
   Si in al treilea rand referitor la tine personal.Esti un gospodar de exceptie,si daca m-ai cunoaste ai fi convins ca eu nu laud niciodata pe cineva decat daca o merita pe deplin.O sa incerc sa te iau de exemplu,sa incerc sa fac si eu cate ceva dupa modelele pe care le dai tu.
    Sanatate la toti forumistii si sper sa invat mult de la voi.
             Cu stima,
                 Chis

  multumesc frumos pentru aprecieri !!! sa stii ca eu nu sunt multumit de mine !!! mi-ar place sa stiu sa fac mult mai multe lucruri !!! dar poate ca nu le putem face pe toate in lumea asta !!!
  sanatate maxima tie si familiei tale si tot binele din lume vi-l doresc !!!
Doamne-ajuta la toata lumea !!!   
  :hi: :razz: :nod: =D> :-c
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

anul asta nu am mai pus gratii antisoareci !!! reductoarele de urdinis au fanta lunga de 10 cm si inalta de 6 mm !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

plantatie de catina !!! sa tot aiba vreo 15 hectare !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

" fructe de toamna " !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

rapita frumoasa si multa !!! am gasit chiar si inflorita , dar nu in lan !!! in santul de langa lan !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

pe cea inflorita am vazut cateva " rude " ale albinei !!! mai mult sau mai putin indepartate !!! in poza de jos am vrut sa fotografiez insecta de jos , cea mai mare , ceva mai mare decat o albina , dar nu am reusit sa fac sa se vada clar !!! in schimb a iesit bine insecta mai mica !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

niculita

Scuze pentru intireziiere Dle Lucian,dar niciodata nu este prea tirziu.Am postat fotografiile cu gutuiul pitic in alta parte.Gutuiul pitic de 1,8-2 metri cu rod si fara rod

ves.lucian

  multumesc frumos !!! am si muscat dintr-o gutuie !!! are gust super !!!    :hi: :nod: :razz: :rotfl: =)) =D> :-c :yes: :ok: :thanks:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  va prezint paducelul !!! asa arata acuma !!! sincer mai mult imi place cand este inflorit !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  fructe de sezon !!! la noi le spunem porumbele !!! dupa-masa voi face un compot din asa ceva !!! sau poate numai un ceai !!!
   :hi: :nod: :razz: :rotfl: =D> :-c :ok: :yes:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

silviu

Te sfatuiesc numai ceai.Sunt foarte acre!La noi li se spun "nebunele" - nu stiu de ce.Imediat dupa sfanta revolutie o SC de la noi a exportat foarte multe in Austria.Din pacate nu a tinut decat vreo 2-3 ani si austriacul a tepuit SC si a falimentat.El facea un "snaps" il punea in sticle frumoase si cutii de lemn sculptate si il vindea cu 15-20 marci in Spania.
               Cu stima,
                             Chis
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

stefan1

 Porumbelele nu sunt nebunele.
Despre nebunele citeste aici:
  http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=2525.msg43526#msg43526
  Daca le mananci iti produc o stare de euforie dar sun toxice. Produc si diaree puternica (crusinul se stie ca e printre cele mai bune remedii contra constipatiei).
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)