Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

dorindafi

Citat din: antiopa din ardeal din Noiembrie 05, 2012, 10:51:12 AM
Mai dati-mi ceva amanunte despre scula pozata mai sus ca sa pot sa incerc sa ghicesc. Cum ar fi domeniul de utilizare ca banuiesc acesta nu este apicultura. Daca se foloseste la oi nici nu incerc. Nu cunosc de la oi decat casul branza urda si...tocana la ceaun. :hi:
nu ai gusturi rele  :D
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

dorindafi

Citat din: ves.lucian din Noiembrie 05, 2012, 05:21:32 PM
  ma bucur ca scula mea ( de fapt a bunicului ) starneste interes !!! la capitolul ciuperci nu ma pricep deloc !!! dar tare imi place sa le mananc !!! urmeaza jn curand o perioada in care voi consuma mai multe ca de obicei !!!    :hi: :nod: :razz: =D> :-c
luciene acum e noapte dar miercuri voi pune shi pe una din surorile la scula batranului tau  =))  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

ves.lucian

Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

invazie de ciuperci in gazon !!! nu m-am gandit nici un pic sa le culeg !!! sigur erau din alea nasoale rau !!! =)) :rotfl: :hi: =D> :razz: :D
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  albinutele sunt intre rame !!! nu stiu cand le voi mai vedea zburand !!! le-am urat iernare usoara !!!    :nod: :razz: :bzz: :yes:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

roi_ag


ves.lucian

  sa stii ca am criticat-o azi , dar pe nedrept !!! oricum , am facut mai multe poze , dar le-am ales pe astea !!! adevarul este ca le-a facut mai bine decat mine !!! adica le-a nimerit !!!   =)) :razz: :nod: :hi: :thanks: :yes: :-c
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

G. Iulian

S-a luminat afară când ți s-a facut poza  :rotfl: , se vede că doamna e artista.  :-c   :-c  :hi:  :hi:

KTA-APIDORNA - Ski

 Lucian e foarte bine cand are cine sa-ti faca poze, si la mine doamna mea trebuie sa stea mai mult cu bebe si nu mai are deocamdata cine sa-mi faca poze...dar crestem noi...sanatate multa va dorim !!! :hi: Si iernare usoara  :bzz: :bzz: :bzz: !!!
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

ves.lucian

  sa fiti voi sanatosi !!! acum 16 ani si eu ziceam la fel !!!    :rotfl: =)) :nod: :hi: =D> :-c
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

 un brad de vreo 35 de ani , poate mai batran , ( nu i-am numarat inelele ) a reactionat in urma taierii !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

happy

Tocmai bun pentru taiat oasele porcului de Craciun.  :rotfl:
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

ves.lucian

 nu stiu daca !!! rasina ce se vede in imagine este foarte lipicioasa !!! toate oasele ar mirosi a brad , si nu stiu daca ar fi bine !!! :hi: :nono: :razz: :rotfl: :-c
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

dorindafi

Citat din: ves.lucian din Noiembrie 13, 2012, 07:20:08 AM
nu stiu daca !!! rasina ce se vede in imagine este foarte lipicioasa !!! toate oasele ar mirosi a brad , si nu stiu daca ar fi bine !!! :hi: :nono: :razz: :rotfl: :-c
atunci trimete porcul la mine  , ca-l rezolv eu  =))  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

ves.lucian

 :bravo:  Dorine , ai gasit repede rezolvarea !!! imi place cum gandesti !!!    :hi: :rotfl: =)) =D> :-c :yes: :ok:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!