Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

ves.lucian

#285
abundenta de flori si albine prin ele !!! si sa vedeti unde !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

#286
mergand astazi la cumparaturi vad in stanga niste buruieni inflorite pline de albine !!!
nu stiu ce plante sunt !!! este si traista ciobanului printre ele dar astea inflorite sunt altceva !!!
culmea este ca sunt in centrul Aradului !!!
se va vedea din film unde este locatia !!!
adevarul ca la 100 de metri de unde stau eu am un coleg de serviciu care are o casuta printre blocuri !!!
are vreo 4 familii de albine !!! am fost sa le vad si m-am mirat sa le vad in regula , in centrul Aradului !!!
sigur si albinele lui culegeau prin zona !!!

Cules in Arad
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

#287
Un " nepotel " !!! hiperactiv !!! o minune de copil !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

#288
in vizita la un prieten care are 2 familii !!! tot e ceva !!! eu nu mai am nici una !!! DEOCAMDATA !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

pistol28

Trebuie sa stii sa vezi,
ca sa prevezi
si sa prevezi ca sa previi

orbanstefan64

Citat din: ves.lucian din Mai 12, 2012, 09:54:20 PM
in vizita la un prieten care are 2 familii !!! tot e ceva !!! eu nu mai am nici una !!! DEOCAMDATA !!!
cred ca ii o situatie neplacuta :sad: viata nu este un blatt de masa dar capul sus si sigur vei reusi :hi: :hi:

bismark

     Asa Fanica parca ai fi din armata ,capul sus pieptul in afara, eu stiu ce inseamna sa o iei mereu de la zero da am zis si ce zic se si implineste. I-am zis lui El Luci (ref la altoire) ca in curind se va aciua la el sau prin apropiere sau vre-un prieten ii va oferi un roi si va fi in continuare ce a fost. Nu fi trist.Ti-as oferi eu unul din putinul meu dar e prea departe. Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

relutu

Eu sunt incepator 2 familii si 4 roi facuti anul trecut dar daca ati trece prin Vrancea v-as da si eu un roi.

ves.lucian

  va multumesc frumos pentru bunele intentii !!!
  deja un prieten pe care inca nu am apucat sa-l cunosc de pe forumul celalalt m-a chemat dupa un roi !!!
  SIGUR ca ma duc dupa el !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

#294
Citat din: pistol28 din Mai 13, 2012, 09:04:33 AM
Citat din: ves.lucian din Mai 03, 2012, 11:18:55 PM
abundenta de flori si albine prin ele !!! si sa vedeti unde !!!

Va rog sa mai faceti o fotografie la florile acestea, sa ma conving daca este vorba de :
Traista ciobanului  (Capsella bursa-pastoris).
Este o planta medicinala foarte buna pentru femei si nu numai (in caz de hemoragie interna).

http://www.google.ro/imgres?q=Capsella+bursa-pastoris&um=1&hl=ro&sa=N&rls=com.microsoft:en-us:IE-ContextMenu&rlz=1I7GGHP_roRO461&biw=1280&bih=792&tbm=isch&tbnid=VXQBoC5xt1fM8M:&imgrefurl=http://luirig.altervista.org/naturaitaliana/viewpics.php%3Ftitle%3DCapsella%2Bbursa-pastoris&docid=i50hlKltN-c1gM&imgurl=http://luirig.altervista.org/cpm/albums/leo-m1/leo-mic-Capsella-bursa-pastoris-1625.jpg&w=389&h=566&ei=ZUqvT9msN4_Jswal2siiBA&zoom=1

  draga prietene a venit unul cu coasa intr-o dupamasa si a taiat-o toata si a incarcat-o intr-o caruta !!! o fi avand omul animale !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  a aparut amorpha !!! am dat de ea in centrala unde lucrez !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

#296
The Best of Samvel Yervinyan

  cand ma apuca dorul de fetitele mele dragi , ascult pe varu cu vioara si parca imi mai trece !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

mape 48-petru manea


ves.lucian

  nici nu stii cata dreptate ai , mape !!!
  sa vezi melodiile ce le voi pune dupa ce primesc primul roi !!!
  numa sa te tina picioarele la joc !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

#299
am un cires , cel mai frumos , care ma paraseste din cauza panzei freatice care este prea sus !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!