Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

Marius-ursulakhe

Va multumesc  dl roi-ag pt fromoasa poza si pt precizare dar mai am un mic dubiu de cat sa las panza scoasa de 1cm sau1,5 sa pot face astfel de manere
Si eu m-am gandit ca as putea sa fac din circular numai pana nu aduc masa de la cristi bh nu prea pot misca nimic in front ca masa mea este cam sucita adica are un pic de burta

roi_ag

Trebuie sa ai o panza de circular mica ,160mm si scoasa din masa cred 1,5cm ,nu mai stiu exact,
dar incerci si vezi cum te aranjeaza , daca nu uit  maine le masor :hi:


tassevasi

  Uite aici Ursulake un  desen facut  dupa un sablon de la roi-ag ,
  in mare un plan inclinat  adaptat ,faci proba pe scinuri.
  Numai bine

Marius-ursulakhe

AHA acuma am intales in totalitate numai ca pe masa trebuie facuta o linie inainte cu 2 cm (grosimea degetelor )pana ca panoul sa ajunga la rampa
Fina idee domnilor si va multumesc mult  :yes:   :hi:  :)

RazvanTi

sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

tassevasi

  Ursulake .....vezi ce inseamna un filmulet fata de explicatiile noastre , :)
  Dca nu ai priceput cu faci sablonul ,noi nu ne mai  bagam . :)
   Am mai vazut un alt filulet  in care  facea tot cu circular de mina ,dupa ce cutia era gata asamblata  , fara sablon , acolo treb multa  practica si disteritate .
   Numai bine .

PS  Hai ca i-am poluat  pagina lui Lucian  cu altele ,...... sa traiesti Lucica  si nu te supara ,ca mereu avem de invatat citeceva .

ves.lucian

  toti sunteti prietenii mei !!! asa ca ...  :hi: :nod: :razz: :rotfl: =D> :-c :beer: : sampanie:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Marius-ursulakhe

Nea luciane scuze de deranjul paginei dumneavoastra si multumesc de gazduire  :hi:  :D

ves.lucian

  Placerea a fost de partea mea !!!  :hi: :nod: :razz: :rotfl: =D> :-c : sampanie: :beer: :yes: :ok:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

am pe pagina mea  cateva poze facute in primavara trecuta cu o salcie inflorita la mine la serviciu !!!
a inflorit foarte devreme si cred ca este salcie capreasca !!!
ieri am tuns-o de nu a mai ramas din ea decat cioatele !!!
am legat crengile sus pe masina si azi le-am plantat printre stupi !!!
pun o poza cu cativa matisori , sau viitori matisori !!!
aproape toti arata asa !!!
parca cam devreme !!!
parca !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  la anul sper sa va arat matisorii infloriti in salciile pe care le-am plantat !!!  :hi: :nod: :razz: :rotfl: =D> :wink2: :-c :beer: : sampanie: :ok: :yes:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

stefan1

  Daca e intradevar Salix caprea si nu un hibrid al acesteia, e posibil sa aiba dificultati de prindere.
  Daca e adevarat ce am citit si ce am scris la subiectul "salcia capreasca", sanse mai mari de prindere erau daca plantai butasii imediat dupa terminarea infloririi.  Succes!
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

ves.lucian

azi am inceput sa plantez vreo 130 de salcii pe un teren mlastinos de 20 de ari !!! sunt in spatele gradinii !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

stefan1

  Salciile uneori chiar se folosesc pentru desecarea unor terenuri prea apatoase. Sunt arbori cu mare evaporare de apa prin frunze si deci sorb din pamant foarte multa apa.
  Pe de alta parte se zice ca si doar cateva salcii mari, langa o stupina, pot da polenul necesar acesteia in primavara.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

ves.lucian

nu de multa vreme am terminat cu salciile !!! in final am plantat 146 de bucati !!! urmaresc prinderea !!!  :hi: :nod: :razz: :rotfl: =D> :-c :beer: : sampanie:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!