Eu si fetitele mele dragi !!!

Creat de ves.lucian, Ianuarie 14, 2012, 08:46:31 PM

« precedentul - următorul »

ves.lucian

  Am gasit in gradina unui prieten aceasta floare superba !!! mie mi se pare ca tare bine arata !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  zici ca-i albina si totusi nu-i !!! umbla tot felul de insecte pe florile de scaieti , inclusiv bondari !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

KTA-APIDORNA - Ski

Pe florile de scaieti umbla si albinutele,dar si gazele care se aseamana cu albinele, am avut intr-un an mai la inceput asa o problema cu o vecina de zicea ca gazele astea-s albine si ca i-i invadat gradina de nu mai poate merge prin curte(aiurea) abia am potolit-o cu argumente,demonstratii,pana n-am prins cateva si i-am aratat ca nu are ac de abia m-a crezut,,,asta e se mai intampla!!! :stop_the_war:
bucură-te de ce ai,nu fi nefericit pentru ce nu ai!(dar nu fi leneş!) KTA -SKI  0745789006 /mess:[email protected]  http://foreverapi.sunphoto.ro/

iunicu

Imi amintesc de apicultorul ala care facea trafic de miere din Mexic in USA. Folosea albinele si vamesii nu au avt ce sa-i faca.
Nu am inteles niciodata de ce trebuie sa explici vecinului ce cauta albin ta la el in gradina.
Cred ca daca m-as pomeni cu vreun vecin, desi nu e cazul, sa-mi povesteasca despre violare de proprietate sau tulburare de posesie, i-as trage una in dos de nu s-ar vedea. "Va-muma-n cur de putori, nu puteti munci pamantul de albinele mele? Las ca va dau eu ace pa cocoasa sa va mearga fulgii aia care va incurca la sapa."
O sticla de vin contine mai multa filozofie in ea decat orice alta carte din lume.

ves.lucian

  si bondarii sunt harnici !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  Am ajuns acasa !!! sambata control si incepem stimularile !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

  rama din magazie in care matca a dat o raita !!! la anul incerc gratia Hanemann !!! sper sa iasa bine !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

G. Iulian

Frumosi stupi sunt, si daca te gandesti cum au ajuns la dumneavostra (in cosnite, daca nu ma insel) Diferenta a-ți facut-o cu pasiune. Continuați tot așa.

ves.lucian

incep cu capitolul pomi !!! meri numai ca de peri am uitat !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

asa arata stupii mei la ora actuala !!! arata destul de bine desi am unele nemultumiri !!! piesele din care este facut cuibul nu sunt egale !!! vechea problema !!! nu am mai avut rabdare sa merg la un tamplar sa le aranjez asa ca le-am facut cum am putut !!!
daca voi mai lua stupi de unde am mai luat SIGUR imi voi cumpara o rindea electrica !!!
desi nu mi se pare deloc normal !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

asa arata doua din rame !!! rame dintr-un stup care are cea mai multa mancare !!! eu ma tem ca este prea multa miere si prea putin loc pentru puiet !!!
nu toti stupii au ramele asa !!! aproape asa !!! :rotfl: :hi:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

ves.lucian

sa va arat cu ce se delecteaza fetitele mele dragi acasa unde au ajuns de curand !!! pe langa ceva floarea soarelui mai viziteaza serios si florile din imaginile de mai jos !!! =D> :razz:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

Porfy66

Nu am retinut de unde ai cumparat cutiile pentru stupi? Poate aflam si noi.
:hi: :hi: :hi:

ves.lucian

  de la domnul Lorant , " stupii batranului " !!! ar fi cam singura obiectie pe care o fac !!! nu stiu daca voi ajunge vreodata sa am destui bani si sa pot sa-mi cumpar stupi gata montati fara sa am nici o obiectie !!! :rotfl: :hi:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Fara sa ai albine poti sa traiesti !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare daca ma inteapa !!!

bismark

    Ce-i frumos si lui Dumnezeu ii place.Nu-ti fa probleme ca ai miere multa la seceta si culesul de acum incolo se va consuma asa ca e bine venit si un stimulent de crestere de puiet. In rest sanatate si s-auzim numai de bine. Cu mult respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/