Stefan05

Creat de Stefan05, Aprilie 04, 2013, 05:55:54 PM

« precedentul - următorul »

Stefan05

Salut si bine v-am gasit ,ma numesc Stefan locuiesc in jud BUZAU ,com Cislau o zona depresionara ,am 23 ani ,in urma cu 4 ani am fost injectat si eu cu sindromul albinelor incepind cu 3 familii de albine , momentan detin o mica stupina de 10 fam de albine si practic stuparitul stationar .
  M-am decis sa ma insriu pe forum pt a impartasii si altora din putina pe care am capatat-o in cei 4 ani ,dar mai ales pt a invata mai multe lucruri utile de la apicultorii cu vechime in domeniu.
Toate cele bune va doresc.

pharaonu75

Bun venit pe forum!  :welcome:


La Cislau nu era cumva o crescatorie de matci, pe vremea lui Ceausescu?
Frumoasa zona, am trecut de multe ori prin localitatea ta! Eu am crescut putin mai la vest, peste cativa munti, adica in com. Drajna de Jos (Valenii de Munte).
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

bine ai venit!!!!
asteptam poze,postari s.m.d.
:hi: :hi: :hi:

G. Iulian

Bine ai venit pe forum. Din câte știu eu parcă este și acum acea stațiune. Cei de la ICDA  spun că la Cislău produc mătci pentru zona de deal. E bine să ai în localitate o stațiune de cercetare, dar anul acesta cam scumpe.  :hi:  :hi:  :hi:

bogdanab


silviu

 Bine ai venit printre noi! :welcome:
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca

Stefan05

Pt cei care m-au intrebat de statia de cercetare ICDA mai este si acum in zona  ,locuiesc la aprx 200 m de ea , anul trecut am cumparat si eu 2 matci de la ei care au trecut peste iarna excelent ,ramine sa le vedem anul asta la primul cules principal din zona mea (adica la salcim ).Pretul matcilor anul trecut a fost de 55 ron/buc ,anul acesta nu stiu inca un pret .
Dupa inflorirea pomilor sper sa pun primele poze cu stupina si citeva din zona unde locuiesc.

G. Iulian

ICDA a afișat deocamdată prețul de 70 ron/buc.

bismark

   Bine ai venit printre noi in,, Casa albinelor,,unde putem sa ne spunem din experienta noastra cu aceste minunate fiinte.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

BODOKI


Stefan05

 Cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat despre postarea pozelor ?
Va multumesc.

pharaonu75

Citat din: Stefan05 din Aprilie 10, 2013, 05:56:59 PM
Cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat despre postarea pozelor ?
Va multumesc.

Dupa ce scrii o postare, ai in partea de jos Atasamente si alte optiuni. Dai click pe acest scris si ti se va deschide o fereastra unde va trebui sa apesi pe Browse pentru a cauta poza in calculator si a o atasa la postare.
Daca apesi pe mai multe atasamente poti repeta operatiunea de incarcare a altei poze. Se pot incarca maxim 10 poze pe o postare!

Mult succes!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Stefan05

Nu stiu daca asa trebuia sa iasa dar ,le insiruiesc pe toate pina invat sa le diferentiez pe fiecare ca sa le pot descrie: aceasta este stupina mea ,a unui unchi unde impartam amindoi vatra , a inflorit si la noi caisii , o fotografie cu cea mai mare pasiune a mea si cu mine " Vanatoarea" si 2 prieteni de nadejde  pt a indeplinii aceasta sarcina :

Va multumesc de inetelegere ,pe viitor sper sa iasa mai bine .

Stefan05

A iesit perfect ,va multumesc inca odata si urmeaza cit mai multe imagini . :yes:

silviu

            Vad ca ai prins ieputele!Iese de-o ciulama!
"Dumnezeu nu ne cere minuni.Acelea le face EL."
     Arhm.Arsenie Boca