Descapacire miere

Creat de Gruies, Decembrie 20, 2009, 06:50:58 PM

« precedentul - următorul »

nikberk

Това са обещаните снимки.Забавих се ,но имах проблем с генератора.Остава да настроя машината и да свикна с работата и.Ще покажа снимки като започна да вадя мед.

nikberk

 Машината работи перфектно!Голямо улеснение е! Смених и двигателя и сложих двигател на 12V DC и пак  върши перфектно работа !Ето и снимки на пита след разпечатване  и после след центрофугиране ! Питите са чисти и сухи няма и следа от замазване!

PACO

imi poate explica si mie cineva cum poate descapaci si ramele a caror fagure nu este crescut peste leaturi,(ma refer la acel cutit in v), toate imginile sunt numai cu faguri crescuti exmplar dar cu ceilalti ce vacem?

ioanardelean55


serban-cristi


romikele



pharaonu75

Pt. Orban Stefan - mai la iarna, cand te vei mai elibera cu munca, arunca un ochi pe filmul asta si mestereste si tu vreo 2,3, 10 cadre dintr-astea pentru descapacit.

Meserias cum esti, vor iesi niste bijuterii, iar de clienti nu vei duce lipsa!


Uite, prima comanda vine de la mine! Sa fie gata pana la Targul de la Blaj 2013, ca vin sa-l iau.
Romikele, Postasule, ma lasati singur sau va alaturati si voi?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

stefeug

Citat din: pharaonu75 din Mai 18, 2012, 11:38:06 PM
Pt. Orban Stefan - mai la iarna, cand te vei mai elibera cu munca, arunca un ochi pe filmul asta si mestereste si tu vreo 2,3, 10 cadre dintr-astea pentru descapacit.

Meserias cum esti, vor iesi niste bijuterii, iar de clienti nu vei duce lipsa!


Uite, prima comanda vine de la mine! Sa fie gata pana la Targul de la Blaj 2013, ca vin sa-l iau.
Romikele, Postasule, ma lasati singur sau va alaturati si voi?

ma alatur si eu "echipei", daca mai sunt locuri!

pharaonu75

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

apivasmob

De facut nu este greu dar a cel cutit in V cine il poate face?
Sanatate tuturor apicultorilor

pharaonu75

Citat din: apivasmob din Mai 20, 2012, 05:41:52 AM
De facut nu este greu dar a cel cutit in V cine il poate face?

Cutitul e cel mai simplu de facut!
Cadrul culisant mi se pare mai greu, pentru ca trebuiesc respectate anumite cote.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

apivasmob

Da-mi un cutit ca ala si fac un cadru de descapacit aproape identic in maxim 3 saptamani.
Sanatate tuturor apicultorilor

pharaonu75

Nu am asa ceva insa iti dau un pont: se pot folosi doua cutite de descapacit gasite in comert, pe care le montezi in forma de V pe cadrul facut de tine.

Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube