ciocanitoarea

Creat de dragos2006, Ianuarie 25, 2010, 03:58:13 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

#30
Desi ai mei au pusca cu aer comprimat niciodata nu a fost folosita impotriva pupezelor, ciocanitorilor, si a altor fiinte nobile .

Mai sunt varinte destule ,uciderea nu e singura . :hi: :hi: :hi: :hi:


( va rog sa nu va suparati din cauza postari mele anterioare, nu vorbesc cu rautate, dar uneori sunt pasional in exprimare mai ales cand vad o nedreptate )

ilalexandru

M-am gandit si eu sa o prind. Dar cum? Si ce alte metode mai sugerati? Tinand cont ca da gauri in stup cam pe toata suprafata acestuia

Kov iulian

#32

Incercati sa faceti o moristi din sticle pet si vedeti ce rezultate aveti .

Se taie  sticla de pet pe lungime in 3-4 locuri si se indoaie in afara plasticul, apoi infingeti acea sticla intr-o vergea de otel .

La noi in localitate foarte multi au facut asa ceva, si le folosesc pt a izgoni grauri care mananca via sau ciresele .

Sa nu le puneti prea aproape de stupi pt ca sunt zgomotoase si ar deranja familiile de albine . :hi: :hi: :hi: :hi: :hi: :hi:




http://sunandwind.web.fc2.com/toy/toy-image/IMGP1774a1a.jpg


vedeti acum

dorindafi

iulian filmul lai pus ca la mine nu se vede nimic
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

marius_vfp

buna ideea ta iulian , acum pricep eu de ce pe la mine ,si stau foarte aproape de padure , nu sunt ATACAT  de aceste pasari , , una din pasiunile mele fiind constructia de mici eoliene , am in curte pe acoperisul unei magazii un mic rotor savonius facut din tabla care se invarte mai tot timpu , pana in toamna anului trecut am avut o alta eoliana mai inalta da mi-a luat-o vantu  :yahoo_cry:

multumim de sfaturi , spor la treaba
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

apiion

Citat din: fery din Ianuarie 25, 2010, 03:58:13 PM
daca stie cineva o metoda pt a alunga ciocanitorile din preajma stupinei
Un jandarm  garantat

dorindafi

nici de mascatzi nu fug ca de jandarmul tau   :rotfl:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

stefanescu

Iuliane vrei sa mai pui o data filmul sau pozele ca nu vad nika. Ma trimite pe un sait chinezesc si chineza o vorbesc numai cind ma imbat (ceea ce se intampla fff rar)
O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

Kov iulian

#38

tassevasi

 :) :) F buna , dar daca vine cind nu bate vintul ?

adriann

tu ti cu ursu??? (ciocanitoarea)

primavara cam cand dau astea tarcoale cam bate vantului peste tot, pare o solutie f. buna si eco.

marius_vfp

iuliane e foarte interesanta treaba cu sticla, daca se pot lipi mici cioburi de oglinda pe acele aripioare ale sticlei cred ca iese o treaba super buna ,
spor la treaba .
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

pharaonu75

Oglinda este grea, iar cateva cioburi ar putea face ca PEt-ul sa nu se mai invarta.
Mai bine ar merge niste folie de alumini/staniol.
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

ion patrut

zici ca ai instrumentul ala cu aier comprimat eu in locul tau nu mai ceream nici un sfat rezolvam problema rapid si le puneam si pe frigare de ciuda sincer iti spun ma doare pe mine inima de stricaciunile care ti le-a facut acolo

Nea Costica din Buzau


[daca stie cineva o metoda pt a alunga ciocanitorile din preajma stupinei
[/quote]   Un jandarm  garantat]
Cred ca-i ,,jandarmerita'', daca-si face treaba, ca ,,jandarmul'' meu e aerian, si lenes!!, ca stapanul lui!!  =)) :rotfl: =)) :rotfl: sa traiesti!!  :hi:
Cine are dezordine in atelier [camera, birou], are mintea ordonata!!