Stupii mei in 2010

Creat de emil.oltean, Decembrie 15, 2010, 06:20:59 PM

« precedentul - următorul »

emil.oltean

altele:

emil.oltean

si gata:

emil.oltean

acesta ar putea fi folosit si la recoltarea laptisorului de matca,pareri:


roi_ag

Nu , nu imi place , esti meserias , pune manerele la topitor pe celelalte laturi sa nu te lovesti cu piciorul de teava de evacuare a cerii  :nod:  :nod:  :nod:  =D>  =D>  =D>  :hi: 

emil.oltean

Pe latura mai lunga sa nu-l poti cuprinde?N-ai decat sa iei jos teava de scurgere si atunci...nu te mai imbeti de cap.Lucica,Lucica!!

emil.oltean

Ori poti sa-l iei...pe la spate,nu cumva sa-ti afecteze organilii.

emil.oltean

Lucica pe asta il marit,mi-am luat unul din inox,intra 8 rame deodata,e super.Spune-ti parerea despre Dr.VAC ca esti meserias!!!

emil.oltean

#172
SA VINA PRIMAVARA,M-AM SATURAT DE IARNA!
SA VINA PRIMAVARA(HD)

Szaby

nu numa tu emil-oltean  :bravo: cred ca toti

cipik

Doua zile de zapada si ne-am saturat de iarna, acum cativa ani era iarna din noiembrie pana inn martie, iernile erau ierni.
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

emil.oltean

Da,iarna era iarna.Dar ce frumoase erau iernile copilariei.Nu le pot uita niciodata.Insa...acum de cand am albine,iernile trec f.f.greu.Trebuie sa recunosc.

RazvanTi

sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

Cristel

Toate la randul lor! Daca nu ar fi iarna, nu am stii sa apreciem primavara! Oricum, daca albinele au miere, e o relaxare si pentru ele sa stea in concediu de odihna prelungit. Generatia de toamna e singura care rezista atat de mult, restul se epuizeaza atat de repede ca nu au timp sa se bucure de ceea ce aduna in timpul verii. Valul asta de frig a facut sa mai stagneze evolutia vegetativa, mai aveau putin mugurii si se desfaceau. Dupa a doua decada a lui februarie cred ca lucrurile se mai inmoaie si poate ca mai avem un mic reviriment hibernal in martie, la inceput. Dupa aceea... PRIMAVARA!  :D 
Pana atunci, rame, cuiburi, faguri, sarme, ceara topita...Sunt destule de facut! Si de ce nu, dupa primul zbor de curatire, hrana de stimulare, sa munceasca distinsa regina!
"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)

emil.oltean


stefan1

Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)