Stupi poliuretan

Creat de badguygoodguy, Martie 14, 2010, 02:39:30 AM

« precedentul - următorul »

POSTASUL

Citat din: APIGICOS2002 din Octombrie 15, 2011, 09:03:45 PM
Buna seara.Am primit stupi de poliuretan .Sunt foarte faini atit ca pretul este cam mare. Atit timp-cit ei se fabrica intr-un singur loc              Configuratie:fund antivaroua,3corpuriME,podisor-izgonitor si capac
puneti niste poze in detaliu :hi: :hi: :hi: sa vedem si noi noua achizitie
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: APIGICOS2002 din Octombrie 15, 2011, 09:03:45 PM
Buna seara.Am primit stupi de poliuretan .Sunt foarte faini atit ca pretul este cam mare. Atit timp-cit ei se fabrica intr-un singur loc              Configuratie:fund antivaroua,3corpuriME,podisor-izgonitor si capac
sa-i stapanesti...
pardon,
sa-i utilizezi sanatos si sa-ti fie de folos

iti recomand ca daca mai prinzi macar o zi cu temperatura peste 15-18 grade sa incerci sa faci transvazare, ca sa poti face o comparatie despre cum treci iarna

telefonul meu e la dispozitia poliuretanistilor (si nu numai), daca iti pot fi de folos
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

APIGICOS2002

Buna Seara
SERBANESTI-ARGES TEL-0723008287

APIGICOS2002

poze
SERBANESTI-ARGES TEL-0723008287

APIGICOS2002

Credeam ca este mai ''plapind'' dar materialul este aproape de dur ca si plasticul tinind peste 140 de kg fara probleme........ :hippo:
SERBANESTI-ARGES TEL-0723008287

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: APIGICOS2002 din Octombrie 16, 2011, 09:22:38 PM
Credeam ca este mai ''plapind'' dar materialul este aproape de dur ca si plasticul tinind peste 140 de kg fara probleme........ :hippo:
esti de-al meu....
si la stupi si la volum

de unde esti?
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

APIGICOS2002

Bucuresti cu stupii in SERBANESTI-ARGES
SERBANESTI-ARGES TEL-0723008287

reformistul


Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: reformistul din Octombrie 22, 2011, 12:56:32 PM
Cat a costat?  :D
din cate vad eu in poza.... configuratia e cca 5 mil
asculta la un utilizator de 4 ani ai acestui tip de stupi... MERITA CU VARF SI INDESAT, desi la prima vedere sunt scumpi
daca vrei alte amanunte telefonul meu iti sta la dispozitie
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333

reformistul

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Octombrie 22, 2011, 09:59:08 PM
Citat din: reformistul din Octombrie 22, 2011, 12:56:32 PM
Cat a costat?  :D
din cate vad eu in poza.... configuratia e cca 5 mil
asculta la un utilizator de 4 ani ai acestui tip de stupi... MERITA CU VARF SI INDESAT, desi la prima vedere sunt scumpi
daca vrei alte amanunte telefonul meu iti sta la dispozitie

Multumesc. Am notat. Ma intereseaza subiectul de ceva timp, insa pretul ma cam incurca  :smile: Oricum am sa va sun sa cer ceva detalii, cel putin poate experimentez cu 1-2 incepand din primavara. Numai bine.

nicomico

Va salut,ma intereseaza si pe mine o lista de preturi,locul unde se pot cumpara si ce durata de utilizare  are un astfel de stup?

romikele


nicomico

Va multumesc pentru raspuns dl Romikele multa sanatate  :hi:

milu56

Asa cata experienta am eu imi permit sa spun ca albinele pe tiera cu 5 milioane de ani in  urma au mers foarte bine in scorburi de copaci,in pamant,in corpuri de animale (cadavre),in piatra daca au gasit loc unde sa se instaleze iar mai tarziu omul a inceput sa creeze albinelor locuri unde sa se simta bine...........acum in secolul nostru omul le creaza locuri albinelor in plastic,poli.......mai multe prefabricate pe poliester,LEMN si nu numai dar parerea mea este ca daca albina gaseste un arbore scorburos sau o galeata din plastic cred ca alege lemnul deaceea eu spun ca lemnu e lemn pentru casa albinelor.

Florin-braileanul (FlorinI)

Citat din: milu56 din Octombrie 27, 2011, 01:01:01 AM
Asa cata experienta am eu imi permit sa spun ca albinele pe tiera cu 5 milioane de ani in  urma au mers foarte bine in scorburi de copaci,in pamant,in corpuri de animale (cadavre),in piatra daca au gasit loc unde sa se instaleze iar mai tarziu omul a inceput sa creeze albinelor locuri unde sa se simta bine...........acum in secolul nostru omul le creaza locuri albinelor in plastic,poli.......mai multe prefabricate pe poliester,LEMN si nu numai dar parerea mea este ca daca albina gaseste un arbore scorburos sau o galeata din plastic cred ca alege lemnul deaceea eu spun ca lemnu e lemn pentru casa albinelor.

milule... si stramosii nostrii traiau in pesteri, bordeie din pamant si chirpici, acum tindem spre confort, vile, termopane, celule solare si fotovoltaice

de ce sa ne opunem noului, daca ajutam albinele?
http://florinbr.sunphoto.ro

Bee ... smart!, Bee ... happy!
Pentru prieteni: 0726.111.333