Florin

Creat de pngflorin, Noiembrie 11, 2007, 02:26:48 PM

« precedentul - următorul »

pngflorin

Al doilea iepure mult mai mare, mascul, se vede diferenta de dimensiuni, un bandit batran...

frantescu

pofta buna! N-am mai mancat vanat de 15 ani.Ce bun era!!!

pngflorin

I-mi pare rau ca nu o sa i-mi fiti parteneri la festin.
Daca va incalzeste cu ceva, iepurele il bag la cuptor impanat cu usturoi, ciuperci, sunca si cas afumat iar sosul il fac cu afine, ceapa tocata si smantana.
Dupa ce il scot de la cuptor si il pun pe masa , scot de la butoi un pepene murat, apoi fac o mamaliga.
Se recomanda un Merlot 2003 s-au o Galbena de Odobesti de anul asta ( inca fierbe in butoaie)

frantescu

Dar ati putea organiza o intalnire a membrilor la Odobesti si sa ne cinstim cu Galbena de Odobesti.Pana la urma e iarna lunga. :hi:

pngflorin

Vali, nu e o idee deloc rea, ma mai gandesc. :hi:

D006

Citat din: pngflorinPrima mea pasiune.
pasiunea mea este apicultura nu
a venit iarna pe la noi dar pe la voi

D006

va mai arat niste poze din stupina mea

D006

cam asa le inpachetez deasupra
:nod:  :nod:  :hi:  :hi:  :hi:  :nod:  :nod:

pngflorin

In Odobesti, a plouat, dar in Vidra, unde lucrez, mai spre munte a nins.
De unde esti Marius?
Pt ca atunci cand ne spui ca la tine a nins nu prea stim unde...........
:hi:

maximus

am vazut asemenea stupi ca ai lui marius in partea ardealului de nord:jud. bistrita,maramures.sant stupi cu magazia sub capac,si de obicei au 15 rame in cuib

bee_lover

eu cred ca e de undeva din vest...

D006

Citat din: pngflorinDe obicei cand prind o captura mai mare, pescarii si-au uitat aparatul foto acasa, asa ca bieti de ei ne povestesc atat de frumos................. :nebun:
Glumesc, respect pentru confrati.
Florin. :hi:
Florine trofeu capital de leuciscus leuciscus pigmaeus :rotfl:

pngflorin

Clean mic, lungime cam 20-25 cm si 200-400 grame, asta cat a avut ?
Ca sa ne raportam la talia dv, trebuie sa stim daca aveti 2 m si 150 kg, sau 1.6 m si 75 kg............ :rotfl:  :rotfl:
Fir intins. :hi:

D006

Citat din: frantescupoze gaini dar nu au loc si nu stiu sa le micsorez
va explic cum le micsorati
deschizi poza pe tot ecranul, dai clic dreapta mergi la modif, rezolutie,in dreapta sus cu sageata pina scadela 2 mega pixeli ,dai salv pe discheta si tot o, gata
cu stima marius

D006

domn png florin ce va  nou nimic nu ati mai iesit la vinatoare astept un fazan ceva
                               cu stima marius