buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

mape 48-petru manea

acum imi dau seama ca ai si o fetita sa-ti traiasca
pai cu atatea ajutoare e usor sa faci si apicultura  :hi: :hi: :hi:

marinlm64

să fi sănătos uica petre ...dar ma cem că fata no sami ajuce că i tare frică de albine ... salut

pharaonu75

Nu te descuraja, ca va prinde ea drag de albine cu timpul!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Mircea77

Prin fiertul ramelor ce se intelege ? O impregnare cu ceara sau altceva ?!

Toma Sergiu

Se dezinfecteaza ramele, pentru ca ele vin de la diverse famili de albine, asa se reduce riscul de boli ( parerea mea ) :P

marinlm64

eu le ferb da nu pentru dezinfecţie ,numa că mult mai uşor le grijesc de ceara ce o rămas pe ele si atunci pun drodu .....salut

teo

marin in scurt tinp ai devenit pentru acest sait (o mina de aur)
si eu abia astept seara sa mai vad cite un filmulet  pus de tine.

ciucur

Domnule Marin,

Va felicit in primul rand pentru ca sunteti cu adevarat un om de calitate. Se vede din gesturi, din cum vorbiti si cum ii respectati pe cei cu care vorbiti. De asemenea se vede din ceea ce faceti. De fiecare data maxim, cu minim de resurse.
Si mor de drag cand va aud vorbind sau cand aud muzica ce o puneti pe fundal. Imi plac mult ambele desi sunt ardelean din mosi stramosi. Aveti o familie frumoasa, sa va traiasca.
Acuma gata cu lauda ca provoaca mandrie, si asta e pacatul capital.  :)

Ca sa inchei, nu pot vedea cum sunteti considerat Newbie pentru ca aveti aproximativ 50 de mesaje pe forum.
Calitatea informatiilor postate de dumneavoastra in aceste mesaje ar trebui sa va duca printre cei grei de pe forum, nu intre cei incepatori ca mine.
=D>

Cu respect, Adrian.
Nimic nu se pierde, totul se transforma.

pharaonu75

Citat din: ciucur din Noiembrie 18, 2011, 08:47:17 PM
...
1. Ca sa inchei, nu pot vedea cum sunteti considerat Newbie pentru ca aveti aproximativ 50 de mesaje pe forum.
2. Calitatea informatiilor postate de dumneavoastra in aceste mesaje ar trebui sa va duca printre cei grei de pe forum, nu intre cei incepatori ca mine.
...

1. Clasificarea este facuta in mod automat de forum, in functie de numarul de postari si independent de vointa cuiva!
2. Tocmai calitatea informatiilor furnizate i-au adus lui Marin 10 plusuri la Karma! Lumea il apreciaza foarte mult pentru ca in cele 50 de postari a furnizat informatie mai multe decat altii in 500!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Toma Sergiu

Exact. Sa nu uitam ca Domnul Marin de cand a postat pe You Tube filmulete legate de apicultura au fost de mare folos si toti apicultori care posteaza filmulete trebuie sa ia exemplu ca un film de apicultura e foarte interesant daca vorbesti. Pe domnul Marin il apreciez foarte mult prin faptul ca stie sa foloseasca un program de editat VIDEO-FOTO si asta i da un surplus acestui videoclip multa sanatate domnule Marin si putere de munca pentru ca dragoste fata de albina afeti foarte multa. Multumesc!

skypi_0040

Marine, sa-ti traiasca printesa si sa nu fii dezamagit ca nu-i plac albinele. :bzz: Nici mie nu mi-or placut cand eram mic. Dragostea fata de albine creste cu varsta. O sa aiba cine sa te mosteneasca, asa ca zii inainte ca-i zici bine. =D>

marinlm64

iată un film ce nu se ţine de albine,  unde si eu sînt începător.  anu ăsta prima dată am treierat grâu     :smile:   

marinlm64

vă uitaţi la brezge cît sânt de girepce    :smile:

POSTASUL

frumos grau  :bravo: esti un mare gospodar, prin asta se intelege ca ai tot ce ati trebuie  :nod: se vede ca ai investit bani multi si multa munca in tot ce ai in gospodarie , felicitari si tineo tot asa , esti un exemplu de urmat  :bravo:  :hi:
A fi domn e o-ntamplare , a fi om e lucru mare.

marius_vfp

SALUT, fie drepte strambe cum or fi numai sa fie , , recolta bogata si pe la anul, sa avem ce da la urmasi , daca nici pamantul nu ne da se vede ca astia mai de sus nu ne ajuta , sanatate si numai bine ,  :bravo:
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva