Targul apicol Slobozia editia a VIII a 2017

Creat de stefy.costea, Noiembrie 20, 2016, 04:43:02 PM

« precedentul - următorul »

el

postare de pe alt forum:

Tirgul de la Slobozia :
11-12 martie-- se va tine la stadion--unde a fost si acum 2 ani parca , unde era cam greu cu locurile de parcare .

stefy.costea

As dori sa aflu si eu cateva pareri legate desfasurarea Targului Apicol de la Slobozia de anul acesta.
Va multumesc anticipat.
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

el

- atenția acordata evenimentului de autoritatile locale și presa din Slobozia (prezenta primarului, a unei fanfare)
- lipsa parcării => atitudinea agresiva a politiei locale fata de cei care parcasera pe unde au putut
- oferta mai slaba fata de anii anteriori

apivasmob

Eu nu am fost dar completez la pct 3 al lui EL .
Vede-ti daca targurile se suprapun. Rezultate sub asteptari din partea ofertantilor.
Sanatate tuturor apicultorilor

stefy.costea

Cu scuzele de rigoare, targul de anul acesta nua fost organizat de mine, asa cum au fost organizate celelalte  sapte editii ( cu plusurile si minusurile pe care mi le asum). Eu am solicitat autoritatilor locale si managerei societatii care a organizat targul de anul acesta, ca aceasta manifestare, foarte importanta pentru mine si toti cei care mi-au fost alaturi. Din pacate administratia locala impreuna cu fostii activisti PCR, nu au luat in seama faptul ca primul wekeend din februarie ales pentru sarbatoarea de suflet a apicultorilor organizata in ultimii ani la Slobozia, a fost gandit in primul rand astfel incat sa nu submineze eforturile si  doleantele confratilor nostri.  Pe scurt au dorit doar sa marcheze, la presiunea unora, acest eveniment  de suflet al apicultorilor si sustinatorilor apiculturii din Baraganul Ialomita.   
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine