SURPRINZATOR?

Creat de Ionel_Cluj, Octombrie 07, 2012, 12:58:03 PM

« precedentul - următorul »

Ionel_Cluj

S-ar putea ca numai pentru mine sa fie asa dar m-a bucurat foarte mult ce mi s-a intamplat:am stors pe la mijlocul lu iulie cateva rame(singurele)si am obtinut cam 30 kg de miere pe care sotia le-a transvazat in borcane de 800 g (si le-a maritat aproape pe toate la rude si prieteni). Intr-o zi a adus un borcan si l-adeschis ,avea un miros cum numai atunci cand cosesti un camp cu flori de faneata mai simti .Si gustul este deosebit dar nu atat de pregnant ca mirosul i-am zis ca poate nu a spalat bine borcanul si era sa dea cu ceva in mine caci e f meticuloasa    :P Este singurul care miroase asa. Din cand in cand il controlez doar ca sa ma minunez de fiecare data. Este posibil ca intrUn singur borcan sa fi prins asa o minunatie de miros?

dorindafi

din cate cunosc eu mirosul indiferent de produs se inmpregneaza in garnitura de la capacul borcanului . dar poate ma-nshel  :hi:
CODUL  e   LEGEA
         0763650092

tassevasi

  Pai daca tu ai extras toata cantitatea int-un vas si apoi ai pus-o in borcane ,cum sa aiba altfel de miros cealalta miere ,ia se amesteca atunci cind o treci dintr-un vas in altul ,deci toata cantitatea va avea  aceiasi culoare ,gust, miros .
  Daca ai extras separat  o rama doua ,atunci putem sa credem ca probabil aceia a fost altfel .
Numai bine .