SEDINTA COMITETULUI DIRECTOR AL ACA DIN ROMANIA

Creat de filip, Noiembrie 19, 2010, 05:57:46 PM

« precedentul - următorul »

filip

Sedinta a avut loc in 3 Septembrie 2010.
Ce spune domnul presedinte FETEA la punctul 2 pe ordinea de zi citez din Romania apicola nr 10 octombrie 2010:
"La punctul doi al ordinii de zi,dl I.Fetea a mentionat ca activitatea apicola in 2010,din punctul de vedere al productiei de miere,poate fi declarata calamitata"
Daca domnul Fetea stie aceste lucruri a intreprins ceva?
La inceputul anului se spunea ca subventia la vacile cu lapte e sistata,sa revenit iar termenul de 31 octombrie era termenul maxim pentru depunerea dosarelor.
Vreau sa stiu si eu un simplu membru ACA daca sa facut vre-un demers in acest sens pentru ajutorarea apicultorilor calamitati?


Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

orbanstefan64

daca e asa..... sa vedem masurile luate pt anul calamitat 2010

D006


Popescu Gheorghe

NU-si fac decat interesele lor si nu se ocupa de apicultori;sunt stapani pe contributiile de zeci de ani ale apicultorilor din cotizatii si mariri de preturi la utilajele apicole pe care le vindeau(chiar inainte de 89)

BOB0

Poate raspunde cineva la intrebarea: Cine apara interesele  apicultorilor  constituiti in Cooperative? 

D006

  Interesul trebuie sa ni-l aparam noi producatorii , nu trebuie sa asteptam figuri cunoscute dar care nu stiu sa deosebeasca o matca de un trantore .
  Solutia o reprezinta constituirea unei federatii a asociatiilor apicole din Romania . Startul a fost dat de prahoveni care au fondat AFAR !

viorel55

 Apropo....Asociatiile "Albina Ramniceana "si  "ACA Prisaca" au aderat la Federatia Asociatilor Apicole din Romania ROMAPIS  ???
Daca nu, va asteptam.....

D006

  Numai cuaguland cat mai  ulte asociatii putem deveni reprezentativi.

BOB0

#8
Citat din: dragos2006 din Noiembrie 23, 2010, 08:04:47 PM
  Numai cuaguland cat mai  ulte asociatii putem deveni reprezentativi.
Acesta este rasunsul corect. Copilul cu maimulte moase ....se stie ce pateste???Sustinerea trebuie sa fie unitara, reprezentanta celor multi.