Alegeri locale

Creat de CRISTI M, Ianuarie 08, 2009, 08:07:24 PM

« precedentul - următorul »

CRISTI M

Am si eu o nedumerire .
Sunt multi care vor sa candideze pentru functia  presedinte de filiala locala .
Ce avantaje are ca si presedinte ?
Dar dezavantaje ?
Are cumva si salariu ?
Astept raspunsuri de la cei cunoscatori .

florin_apis

Salariu nu are nici presedintele de filiala judeteana.Asta din cate stiu eu.

D006

eu zic sa lasi subteranele apicuturii romanesti. poti sa ramai socat. eu iti vorbesc din proprie experienta. eu cred ca astazi mi-am revenit, da se mai gaseste cate unul sa ma trimita pe la 9.
daca chiar vrei sa aflii totusi amanunte du-te la sedinta si incearca sa-i iei unuia din astia ciolanul. poti sa vezi cum se comporta t-rex cand era cu prada sub bot. daca nu te vom mai avea coleg o sa intelegem ce s-a intamplat.
bafta

CRISTI M

Pt. Cristi X :

Sunt membru A.C.A. de 2 ani ( pentru subventii ) , am fost la o singura sedinta locala  la care a participat Zorici .
Nu am inteles nimic , am pus ceva intrebari dar a raspuns ce a vrut dumnealui .
Sunt curios de ce se lupta pentru sefie , daca nu au nimic de castigat .

D006

Problema in final este cine controleaza magazinul , de acolo se produce banul ... la tara sunt multi stupari care stiu doar de ACA si ei dau mierea la "stat" asa au fost educati de mici . Acum niste baieti isteti profita de ocazie cumpara miere buna si la pret mic baga si ei un adaos si o da la alt procesator.  Pe net parca la fisc gasiti bilantul contabil al ACA cat si cel al tuturor SRL-urilor Apicola din tara , este vorba de niste banuti frumosi.
Nu spun mai multa ca se supara niste prieteni pe mine.

catel

Citat din: dragos2006Problema in final este cine controleaza magazinul , de acolo se produce banul ... la tara sunt multi stupari care stiu doar de ACA si ei dau mierea la "stat" asa au fost educati de mici . Acum niste baieti isteti profita de ocazie cumpara miere buna si la pret mic baga si ei un adaos si o da la alt procesator.  Pe net parca la fisc gasiti bilantul contabil al ACA cat si cel al tuturor SRL-urilor Apicola din tara , este vorba de niste banuti frumosi.
Nu spun mai multa ca se supara niste prieteni pe mine.
o fi ei de la tara dar nici asa prosti, ca atunci cand se apropie colectarea mierii in judet sa-mi trag un anunnt in ziar : cumpar miere de albine la cel mai mare pret si cand suna sa le explic cum sta treaba. si ar fi un inceput.
Sa fii DOMN ii o-ntaplare, sa fii OM ii lucru mare !

sabin.manolache

"bine, bine....
da eu cu cine votez?"
maine merg la sedinta ACA bucuresti, cu intentia nu numai de a participa la aceasta sedinta la care oricum nu am drept de vot,
ci sa ma si inscriu ca membru ACA.
inca nu am inteles de ce vreau sa ma inscriu ca membru ACA....dar poate voi afla pe parcurs sau poate ma ajuta cineva sa inteleg ce avantaje pot sa am!!!
ma ajuta ACA sa vand productia proprie de miere? la ce pret?
cine castiga aici? producatorul, intermediarul sau procesatorul?
subventii la medicamente?
subventie la stupina?
subventie la cumparare de matci?
intocmire dosare pt. accesare fonduri?
toate acestea sunt avantajele de a fii membrul ACA?
cum eu sunt incepator sper sa aflu mai multe...
pana aflu eu mai multe, va urmaresc pe voi cu interes,
cu respect
un incepator.

D006

Intrebarile tale sunt indreptatite , si ar trebui sa le pui si la sedinta , te asteptam cu vesti de la sedinta.

sabin.manolache

nu prea am ce sa comentez
am plecat dupa 2-3 ore, timp in care s-au/sau nu lamurit niste chestii total neinteresante pt. mine....un tip a dat explicatii si lamuriri...

CRISTI M

Anul trecut cand domnul Zorici a venit la Slatina tot asa a facut , a vorbit ca un televizor , nu a ascultat pe nimeni .
Cand i se puneau intrebari la obiect , raspundea ca Gigi Becali.....  :rotfl:

D006

Macar voi aveti onoarea sa-l vedeti in carne si oase pe imparat , dar la noi la Buzau vin doar solii ... curieri ... s-au cum s-or numi dar numai legatura cu apicultura nu cred ca au.

D006

La Vaslui inca nu a fost sedinta ACA.Se asteapta ca apicultorii sa primeasca banii pe medicamente.Ca doar nu o sa se faca sedinta cu public nemultumit.
Bafta frati apicultori.Eu m-am cam saturat de apicultura.Daca aveti drum pe la Vaslui veniti in aprilie sa vedeti 423 de soiuri de lalele.Nu plecati cu mana goala pentru sotiile voastre.Pot alege un buchet de aici.
http://mimiana-lalelelemele.blogspot.com/

D006

la Buzau avem alegerile Duminica ! va asteptam ! :hi:

bucovineanu

Duminica 15 februarie alegeri si la Suceava.

D006

La Buzau va fi lupta mare speram sa dam semnalul de shimbare ! Inceputul a fost facut de Bucuresti unde Zorici & Moraru nu au reusit sa-si impuna candidatul si au plecat cu coada intre picioare , deci daca se vrea se poate !