Presedintelui ACA Romania,

Creat de valter, August 05, 2009, 08:57:39 PM

« precedentul - următorul »

valter

Tinand cont de faptul ca personal presedintele nu sta sa ceteasca toate cele multe scrise de diversi pe net, dar cum are atatea ajutoare de nadejde si colegi binevoitori care-i pot transmite rugamintea unui apicultor, as dori sa stim si noi cand si unde-l putem intanli in urmatoarele luni in teritoriul romaniei: la conferinte, adunari, sedinte de asociatie etc.
Daca are un grafic sa-l deaq frate publicitatii sa stim si noi.
Daca nare sa-i stranga mana lui Zorici ca bine-l mai invata.
Sa fie aceasi Marie?
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

Ne intalnim cu el la congresul Apimondia.
  El vine sigur , restul cum poate . daca eram cu adevarat o asociatie , putea sa negocieze cu o firma de turism si obtinea pentru apicultori o oferta buna pentru o excursie la congresul Apimondia.
  Dar cum dezideratul conducerii centrale ACA este sa tina stuparii fara acces la informatie nu vor sa ne deplasam la intalniri majore ale apiculturii nationale si internationale..

valter

O surpriza deosebita am trait-o la Monpelier prin faptul ca presedintele ACA Romania ne-a vizitat la hotelul la care ne-am cazat.
El ne-a promis ca incepand cu 2010 va colinda tara in lung si lat pentru a cunoaste realitatile apiculturii romanesti si va reprezenta apicultorii in fata MAPDR intr-un mod diferit decat a facut-o predecesorul.
Ambele aliniate sunt minciuni gogonate inventate ca si forma de respect pentru lipsa de respect a stimabilului.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

Sa vedem ce va reusi pentru stupari in 2010 , poate vom avea si noi subventie macar la jumatate decat este in Franta mai ales ca acum a luat contact cu apicultura occidentala.
PS , Aseara am aflat ca Zorici e bine mersi la ACA Romania , bineinteles dupa vechiul proverb "corb la corb nu-si scoate ochii" , n-o mai fi el presedinte dar acum este un fel de secretar. A tecut jumatate de an de la alegeri si nu s-a schimbat nimic , ba da ! Fetea l-a pus cu botul pe labe pe Adrian Siceanu care din mare protestatar a devenit un mare sustinator al conducerii ACA , a uitat ziua cand l-au tinut pe la porti , ce scurta e memoria unora ...

D006

Citat din: valterO surpriza deosebita am trait-o la Monpelier prin faptul ca presedintele ACA Romania ne-a vizitat la hotelul la care ne-am cazat.
El ne-a promis ca incepand cu 2010 va colinda tara in lung si lat pentru a cunoaste realitatile apiculturii romanesti si va reprezenta apicultorii in fata MAPDR intr-un mod diferit decat a facut-o predecesorul.
Ambele aliniate sunt minciuni gogonate inventate ca si forma de respect pentru lipsa de respect a stimabilului.
sa-i mai acordam un timp ca proceseaza mai greu si poate ii aduce cineva aminte ca sta pe scaunul profesorului Harnaj

D006

Cred ca prof. Harnaj se rasuceste in mormant cand vede de acolo de sus cine distruge citadela construita de el .  Pacat ca domnul presedinte Fetea nu a participat si la alegerea presedintelui Apimondia (gest tipic romanesc) pentru ca ar fi vazut si dansul cum se organizeaza alegeri corecte si nu cu tigani la usa .

D006

Ai dreptate Dragos.Corecte ca si cele de la BUZAU...  Eu in locul tau as tace din gura :nono:  :nono:  :nono:  :nono:  :nono:

D006

Erau perfecte la Buzau daca nu i se permitea lui Nenciu ( directorul de la Apicola  SRL)sa faca membri pe banda rulanta chiar inainte de votare , dar si asa dreptatea a castigat .
   Stai linistit pt. ca in principiu noi ne vom retrage si va vom lasa in pace sa-i prostiti in continuare pe fraiesteni.

D006

Citat din: dragos2006Erau perfecte la Buzau daca nu i se permitea lui Nenciu ( directorul de la Apicola  SRL)sa faca membri pe banda rulanta chiar inainte de votare , dar si asa dreptatea a castigat .
   Stai linistit pt. ca in principiu noi ne vom retrage si va vom lasa in pace sa-i prostiti in continuare pe fraiesteni.
Nu cumva voi cei din Ramnic ati facut membri pe banda rulanta pentru a accesa masura 141????
Ai uitat ca ati impartit stupinele la toate neamurile si vecinii?
Vezi prietenul tau PUISORU

D006

Pt ca stiam ca veti spune astfel de lucruri eu nu am vrut sa aplic pentru aceasta masura ,ma bucur pentru tine ca ti s-a aprobat dosarul. Sa stii ca m-am uitat pe lista cu dosare eligibile si toti oamenii de acolo au stupine frumoase chiar daca sunt de dimensiuni mici.  Daca esti om nu mai generaliza da  un exemplu concret , spune pe fata : cutare este ruda lui cutare nu are stupi si a aplicat masura 141, acuzatiile la general nu au nici o valoare.
  Culmea esta ca vecinului lui Puisoru i s-a respins dosarul chiar daca are vre-o 50 de familii .  :rotfl:
Eu din ce am vazut si citit , Nenciu s-a batut cu caramida in piept ca a facut cele mai multe dosare si implicit cei mai multi membri ACA.  Dar am impresia ca-l urasti asa de mult pe Nenciu incat nici nu vrei sa-l pomenesti pe aici , la urma urmei ti-e sef.   :hi:

D006

Citat din: dragos2006Pt ca stiam ca veti spune astfel de lucruri eu nu am vrut sa aplic pentru aceasta masura ,ma bucur pentru tine ca ti s-a aprobat dosarul. Sa stii ca m-am uitat pe lista cu dosare eligibile si toti oamenii de acolo au stupine frumoase chiar daca sunt de dimensiuni mici.  Daca esti om nu mai generaliza da  un exemplu concret , spune pe fata : cutare este ruda lui cutare nu are stupi si a aplicat masura 141, acuzatiile la general nu au nici o valoare.
  Culmea esta ca vecinului lui Puisoru i s-a respins dosarul chiar daca are vre-o 50 de familii .  :rotfl:
Eu din ce am vazut si citit , Nenciu s-a batut cu caramida in piept ca a facut cele mai multe dosare si implicit cei mai multi membri ACA.  Dar am impresia ca-l urasti asa de mult pe Nenciu incat nici nu vrei sa-l pomenesti pe aici , la urma urmei ti-e sef.   :hi:
Sef mie?  Iar ai luat-o razna.. Nici eu nu am aplicat masura 141.Asa ca.....
:hi:  :hi:  :hi:

D006

Citat din: leonard
Citat din: dragos2006Erau perfecte la Buzau daca nu i se permitea lui Nenciu ( directorul de la Apicola  SRL)sa faca membri pe banda rulanta chiar inainte de votare , dar si asa dreptatea a castigat .
   Stai linistit pt. ca in principiu noi ne vom retrage si va vom lasa in pace sa-i prostiti in continuare pe fraiesteni.
Nu cumva voi cei din Ramnic ati facut membri pe banda rulanta pentru a accesa masura 141????
Ai uitat ca ati impartit stupinele la toate neamurile si vecinii?
Vezi prietenul tau PUISORU
asta si trebuie citi mai multi sa acceseze masurile de capitalizare. nu conteaza pina la urma ale cui sint stupinele ca nu le duce nimeni nicaieri s-aici ramin. nu se permitte sa fii nepatriot dar sa fii si prost....
leonard fii destept ca are tara destui politicieni prosti...

D006

Pai ce faci ? ii subminezi autoritatea :rotfl:   Daca nu este seful tau atunci inseamna ca se numeste director asa la misto . Sincer , eu am observat ca este cam pe post de salahor acolo.

D006

Zoricu. este esit la pensie de la inceputul lunii si nui mica.pensia....cine stie.... ce mai cauta sa fie la aca si sa ia salariu...nu a furat destul....fute vint si la pensie....baiat bun....la ce...

D006

Omul a sperat la o functie mare si cu expunere excelenta numai ca nu i-a iesit pasenta si acum se multumeste sa se plimbe prin sediul ACA.