Asociatia APIARDEAL

Creat de dragos2006, Octombrie 15, 2009, 12:11:44 AM

« precedentul - următorul »

D006

Nu dam bani , nu cumparam miere la preturi mari doar construim punti intre oameni !
  Cine se inscrie in asociatia noastra ?

bucovineanu

Eu consider ca toti cei care scriu pe forum suntem deja membrii ai acestei asociatiei.

D006

Pai atunci hai ma fratilor sa ne intalnim si fata in fata cu totii  !
  Inceputul a fost facut la Bucuresti , totusi nu am vazut pe nimeni sa se vaite de bani pe aici asa ca am putea sa ne intalnim cu totii pana la sfarsitul anului sau chiar de revelion !

bucovineanu

Acest lucru e mai greu de realizat. Sper ca o sa ne intalnim cat mai multi cu ocazia targurilor apicole. Am inteles ca in primavara se va organiza un targ apicol la Iasi.

D006

Pana la Iasi exista doua targuri consacrate : CAMPINA  si FAGET  !
  Hai lasa-ma ca de la Suceava la Ramnic sunt maxim 250 de km. asa ca poti sa cobori si tu in sud.  S-ar putea sa afli lucruri noi !

valy_cot

Citat din: dragos2006Nu dam bani , nu cumparam miere la preturi mari doar construim punti intre oameni !
  Cine se inscrie in asociatia noastra ?
Eu cred ca rolul unei asociatii este de a fi uniti pentru a rezolva cat de cat problemele cu care ne intalnim an apicultura(in primul rand pretul merii , sa putem lua medicamente mai ieftine fara adaos de 30% pe care sa ne luam banii anapoi fara tva si alte facilitati care vor mai fi care se rezolva numai la nivel de asociatie sau grupuri de producatori, plus multe altele). Fratilor trebuie sa ne trezim ca bani sunt multi in joc care pot ajunge la apicultor, nu la persoane care stau in birou si profita de pe urma apicultorilor. De aceia eu sunt de acord cu asocierea apicultorilor in adevaratul sens al cuvantului.
Tel 0766615731

filip

Dragos,dai bataie cu formalitatile.
De la anul cred ca voi fi un om liber de contract cu statul
Pot sa ma daruiesc albinelor  :rotfl:
Anul asta e ultimul in care se da subventie pe kg de miere predata procesatorului.
La anul trebuie sa vina cu cascavalul.
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

OK, unde este intalnirea?  :hi:

viorel55

Citat din: AndreiRNOK, unde este intalnirea?  :hi:
Cred ca la Campina ,la targ in februarie 2010

D006

Speram ca va fi si vremea frumoasa si Campina sa devina un loc de referinta pentru oamenii de pe Apiardeal.

D006


valter

dragos a scris:
''Speram ca va fi si vremea frumoasa si Campina sa devina un loc de referinta pentru oamenii de pe Apiardeal.''
Campina ca fiind in centrul tarii, da nu pentru meritele cuiva anume.
In mod normal singura manifestare de marca a apicultorilor, nu a altor categorii dintre participantii pe filiera mierii, ar trebui batuta in cuie la Faget.Dar...
Eu la Blaj nu mai caut niciodata, absolut niciodata, deaia...
Fiecare cu targul lui.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

Draga Zaharia ,atentie mare !!!! aici vorbim de asociatia producatorilor !!! :nono:
  Blajul este organizat de un procesator numai cu scopul sa-si faca reclama !!
  Intalnirile noastre vor fi organizate numai de producatori iar procesatorii vor fi eventual in cel mai fericit caz invitati !!!! 
  Nenea de la Blaj e cam evreu ...  si noi producatorii am inceput sa avem si noi interese !¬ :wink:

valy_cot

Eu cred ca ar trebui sa ne intalnim cat mai repede si sp
ecial pentru asta ca la targuri am vazut si la Bucuresti cum este. Timpul trece
si iar vine primavara si tot asa trece timpul si ramanem cu vorbele.
Tel 0766615731

D006

draga dragos 2006
vin vad ca faceti, dar oare aveti si purcel
numele meu este zaharie şi nu zaharia
cu respect