Targ Apicol Dobrich Bulgaria

Creat de stefy.costea, Februarie 12, 2013, 09:44:20 AM

« precedentul - următorul »

stefy.costea

Dupa experienta placuta avuta la targul de la Pleven Bulgaria, ma gandesc sa organizez o iesire la targul de la Dobrich pentru data de vineri 22 martie 2013. Plecare din Slobozia-Calarasi-Silistra- Dobrich si retur. Pretul informativ este 150 lei de persoana. Tel 0733002012
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine

stefy.costea

Se apropie iesirea de la Targul din Dobrich!  Nu se incumeta nimeni?
tel:0733002012.
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine


stefy.costea

Am reusit sa ajung la Dobrich Bulgaria, in ultima zi atargului apicol. Erau prezenti foarte multi apicultori cu stupine 200-300 de familii de albine in medie. Zona Dobrich-ului podisul Dobregei este propice apiculturii. Nu am vazut nici o firma straina prezenta printre expozanti. Multumita colegului meu apicultor bulgar, cu bunici in Romania, am reusit sa discut toti expozantii si cu un numar foarte mare de apicultori. M-am luat cu vorba, si am cam uitat sa fac poze! Mi-a placut fundul de stup din lemn antivarooa cu colector de polen incorporat, si sertar cu tragere spre spate. Consider ideal acest fund de stup pentru stupii verticali 10/12 rame, de pe pavilion. Am cumparat si varianta din plastic a acestuit tip de fund de stup. (ca material didactic pentru stupina de practica).
Poarta-te cu aproapele tau asa cum ai vrea sa se poarte el cu tine