Inregistrare Sanitar Veterinara pentru vanzare prin P.N.A.

Creat de CRISTI M, Martie 17, 2010, 10:35:59 AM

« precedentul - următorul »

CRISTI M

P.F.A.Manolache C. Ion Cristian  sunt autorizat sanitar veterinar pentru vanzare familii de albine prin P.N.A. , Tel: 0766367096

D006


CRISTI M

Nu vand si matci fecundate , deci vand doar familii de albine . :wink:

andrei_calinescu

Salut Cristi,
Ce taxe platesti pentru forma asta de PFA?
Iti da dreptul sa mai vinzi si alte produse apicole?

D006

Citat din: CRISTI MP.F.A.Manolache C. Ion Cristian  sunt autorizat sanitar veterinar pentru vanzare familii de albine prin P.N.A. , Tel: 0766367096
felicitării ?
cumpăr și eu de la tine  :wink:  :hi:

CRISTI M


Magazin Apicol Jiului

Stiti ca nu mai puteti face achizitie de tratamente pentru familiile de albine fara a avea vizata nota de comanda de catre medicul veterinar?


http://www.ansvsa.ro/documente/admin/Ord.83-2014-Farmaco-0541Bis_42261ro.pdf

http://magazinapicoljiului.blogspot.ro/

yulian

Unde scrie ca nu se pot comercializa tratamente catre persoane fizice, ca eu nu am vazut??
Multumesc,
Iulian.

Magazin Apicol Jiului

Salut Iulian!

Se subintelege, in plus am si intrebat Institutul pentru Controlul Produselor Biologice si Medicamentelor de Uz Veterinar.
Ord 83/2014 spune ca magazinele trebuie sa ataseze fiecarei facturi emise catre beneficiar si copia dupa nota de comanda vizata de medicul veterinar.
Incepand cu ziua de ieri INSTITUTUL APICOL nu mai elibereaza VARACHET fara nota de comanda.
Ne-am informat si legea este strict pentru medicamente, nu pentru adjuvanti sau hrana.

yulian

Va salut,
Intrebarea ramane..unde scrie de magazine? Din cate am inteles nu ar fi vorba despre magazine....apicole...sau? Din articolul urmator sa inteleg ca magazinele apicole nu vor mai avea voie sa comercializeze varachet??

Art. 2. -
Prezenta norma sanitara veterinara se aplica unitatilor farmaceutice
veterinare, respectiv farmaciilor veterinare, punctelor farmaceutice veterinare,
depozitelor farmaceutice veterinare, unitatilor care comercializeaza reagenti si seturi de diagnostic de uz veterinar, precum si unitatiilor de fabricatie/import al produselor medicinale veterinare.

Multumesc,
Iulian.

romikele

Nici un magazin nu va putea cumpara medicamente de la institut, fara a avea viza de la medicul meterinar.
Pastrarea acestora se face obligatoriu in fiset incuiat, nu pe raft la vedere.

Incercati sa cumparati... veti vedea exact care sunt cerintele.