Va salut!

Creat de kvirgil, Ianuarie 26, 2014, 01:50:04 PM

« precedentul - următorul »

SPYKAL

Prietene, si acum ai ochiul...vanat??? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: =)) =)) =)) =)) =))

kvirgil

Citat din: dodo79 din Februarie 21, 2014, 08:50:46 PM
Citat din: cipik din Februarie 21, 2014, 08:32:54 PM
Daca te inteapa in degetul respectiv este posibil sa se umfle si sa opreasca circulatia sangelui. Dupa aia adio deget.
Cineva pe forum spunea ca a avut o alergie la venin, ciudat este ca dupa ani de apicultura nu incepator. Sanatate
mersi de sfat.oricum nu folosesc inele,.....e bine de stiut.cat despre alergie.....am facut cunostinta cu ea.chiar duminica trecuta am luat-o in pleoapa ochiului :D .asta e ,ne calim incet.
scuze Kvirgil daca am deranjat
niciun deranj, as spune mai degraba adio verigheta decat adio deget dar si asta este o optiune :)

cipik

Citat din: kvirgil din Februarie 21, 2014, 09:31:06 PM
Citat din: dodo79 din Februarie 21, 2014, 08:50:46 PM
Citat din: cipik din Februarie 21, 2014, 08:32:54 PM
Daca te inteapa in degetul respectiv este posibil sa se umfle si sa opreasca circulatia sangelui. Dupa aia adio deget.
Cineva pe forum spunea ca a avut o alergie la venin, ciudat este ca dupa ani de apicultura nu incepator. Sanatate
mersi de sfat.oricum nu folosesc inele,.....e bine de stiut.cat despre alergie.....am facut cunostinta cu ea.chiar duminica trecuta am luat-o in pleoapa ochiului :D .asta e ,ne calim incet.
scuze Kvirgil daca am deranjat
niciun deranj, as spune mai degraba adio verigheta decat adio deget dar si asta este o optiune :)

Este vorba doar cand umbli la stupi  :D =)) :wink:
Zambeste, maine poate fii mai rau.
http://prepelitebucuresti.sunphoto.ro/

kvirgil

Citat din: istodorescu vasile din Ianuarie 27, 2014, 08:59:36 PM
bine ati venit va spun si eu. din relatarile dumneavoastra referitor la modelul ursu reiese ca ati fi mai avut tangente cu albinele nu doar un singur sezon. sint multi apicultori cu vechime care poate ca nu ar fi evidentiat aceste deficiente pe care le-ati observat . cit priveste folia cu care ati invelit lazile la exterior, nu e bine chiar daca lazile au fund cu sita.sub acea folie se formeaza condens si mucegai, chiar daca nu se transmite in interior si albinelew nu sufera din aceasta cauza, lazile vor avea de suferit
domnule Istodorescu asa cum ati apreciat s-a si intamplat, toate lazile au avut umezeala si ceva mucegai pe exterior sub folie, m-am vaccinat, nu se va repeta.
multumesc!

kvirgil


marius_vfp

virgil , nu te supara , asa cum spun si colegii mai sus ,
da in ultimul film , e treaba nasoala rau, stupul ala lasal pe maxim 3 rame , ascuta , ramele cu miere in stupul slab ,care nu pot fi pazite, e un prilej de bucurie pentru stupii puternici , atentie mare la furtisag in perioada asta , nu lasa urdinisul mai mare de 3 cm patrati , cate 1 cm pentru fiecare rama bine ocupata , daca ai furtisag lasa loc cat sa treaca o albina ,
impatureste bine cuibul ala , ca tare salb mai e .
spor
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

dodo79

Citat din: SPYKAL din Februarie 21, 2014, 09:05:43 PM
Prietene, si acum ai ochiul...vanat??? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: =)) =)) =)) =)) =))
nu prietene .m-am lovit de acul albinei si nu de tocul usi. :P :P :P
putin inflamat luni dar a trecut.