vv-un fost... niciodata actual

Creat de valter, Februarie 28, 2010, 09:57:14 PM

« precedentul - următorul »

bio

La multi ani nea'Valter !!!..pe anul asta.

...ti-ai tras solar..??

Vezi ca vorbeau colegii pe alta tema de motocultor ... ti-ai tras motocultor..??

pharaonu75

Citat din: valter din Ianuarie 16, 2015, 08:56:23 PM
...
Caut de ceva timp seminte de rosii daterino, un hibrid de rosii sery cultivat in volum mare in Sicilia.
...

Dar stiu ca ai gusturi alese, nene Valter!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

valter

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 16, 2015, 09:06:07 PM


Dar stiu ca ai gusturi alese, nene Valter!
Vreau sa-i pregatesc lui dragos 2006 o salata de tomate daterino la vara...anul trecut au mancat tomate locale ''barcute de la Valerca-Harsova'' ...la greu.

Am peste douazeci de soiuri de tomate...da' asta(daterino) o sa ajunga abia la toamna in stocul de seminte...daca nu o sari Italianu ori mihai 33 c-o fapta buna.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

In viata mea nu am manca rosii mai bune ca cele din gradina lui moș Valter . Abia astept vara 2015 !!!

bismark

    Am avut asa ceva dar nu mi-au placut sint foarte zemoase si multe seminte,prefer pe cele mai mari ca Inima de bou de diferite culori.Daca vor mai iesi cumva intimplator anul acesta iti voi aduna ceva seminte sau daca o mai fi vre-un plic adus de copii din Italia din care au iesit si acestea ca sint mai multe soiuri intr-un plic.Cu respect
Nimic nu-i mai dulce ca miere ca si lui Dumnezeu ia placut de a facut albina.http://bismark.sunphoto.ro/

valter

Citat din: bio din Ianuarie 16, 2015, 09:03:13 PM

Vezi ca vorbeau colegii pe alta tema de motocultor ... ti-ai tras motocultor..??

La multu ani Nelule.
Am luat o motosapa honda .Solarul asteapta inca un an panal fac.
Aveti la Fetesti un tip cu un blog superb, de unde ma inspir la partea tehnica...Voinea Traian-sa-i dea Dumnezeu sanatate.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.