Emil Borgovan nascut in Lesu B-N in 1956

Creat de milu56, Octombrie 27, 2009, 12:09:27 AM

« precedentul - următorul »

D006

Săvă fie ruşine domnule XXL cum puteţi să insinuaţi asa ceva!
Sunt ferm cunvins de existenţa fiecărui stup din cei 600.
Domnul Emil e prea modest însă ca se se dea mare cu ei pe net.
Şi tocmai pentru a vă contrazice pe cei ca dvs o să vedeţi că Domnul Milu va posta curând imagini cu cela 8 stupini, cu utilajele, cu halele, cu atelierele necesare întreţinerii lor
Domnul Milu vă rog frumos, măcar o daltă apicolă arătaţi-le!

D006

Gata am terminat.
Nu mă mai leg de dumneata domnule Emil. Aţi scăpat de mine,
Totuşi ca lecţie de viaţă să ştiţi că minciuna are picioare scurte.Dacă v-aţi dat mare apicultor aici pe forum unde nimeni nu vă poate verifica, şi nu aţi fost în stare să aduceţi nici cea mai mică dovadă a activităţii dumneavoastră apicole, uite că s-a găsit un bolund să vă ia un pic la întrebări.
Totuşi aţi observat că în afara politeţii exagerate nu v-am jignit, nu am intrat în trivialităţi deşi dumneata ai făcut-o.
  Niciodată însă să nu vă mai daţi mare cu ce nu aveţi fiincă veţi găsi pe cineva care să vă pună la punct.
  Mie mi-e milă de oricine în situaţia dvs, care faceţi apicultură virtuală pe mai multe forumuri şi daţi sfaturi şi replici condescendente tuturor.Viaţa cred că a fost dură cu dvs şi singurătatea cred că e cea mai grea povară pe pământ.
În consecinţă îmi cer iertare pentru inconvenienţele aduse, vă doresc numai bine şi ca toate visele să vi se împlinească.
Cine ştie poate vreodată veţi avea şi albine.

crisbee

#47
Citat din: milu56
Citat din: dragos2006Sa traduca cineva ca eu nu inteleg nimic ...


http://apitab.ning.com/photo/oferta-de-la-natura/next?context=latest
Am aparut aici pt.ca am facut solicitare pentru aprobare de pozo de agua(faraj de apa)pe terenul ce l-am cumparat.
Am o intrebare,cine si de unde este acest beees?Il cunoaste cineva?Am observat ca ii este rusine sa se przinte sau sa i-si dea adresa.
Si forumurile astea sunt un fel de pierdere de timp,si o mare aglomeratie de oameni de nimic,dupa mine cei care nu isi dau nume si adresa ar trebui sa nu fie primiti.
eu cred ca tocmai asta e farmecul in lumea virtuala: iti poti lua orice nume iti doresti si poti discuta cu oamenii de la egal la egal fara sa stii cum ii cheama sau cat sunt de avuti. arata-i omului o poza (cred ca multi asteapta acest lucru) si toata lumea va fi multumita.in privinta faptului ca cei ce nu isi dezvaluie identitatea nu ar trebui primiti pe forum nu ai dreptate.nu inteleg de ce aceasta secretomanie.occidentalii sunt renumiti pentru faptul ca sunt foarte deschisi.in schimb majoritatea apicultorilor romani sunt mai inchisi. nu prea dau amanunte despre munca lor.bineinteles ca sunt si exceptii. exemplu dragos2006 ne-a impartasit multe si poze si filmulete si cel mai important jurnalul pe care il tine care(parerea mea) este o binecuvantare pentru noi incepatorii. consider ca rolul vostru al celor "mari" pe acest forum e sa ne indrumati pe noi" cei mai mici". asta bineinteles prin generozitatea si bunavointa voastra.a si sa nu-l uitam pe bucovineanu care este "indrumatorul" incepatorilor din nordul moldovei ,el cunoscand cel mai bine clima si dezvoltarea familiei de albine din aceasta zona.sper sa fiu bine inteles si sa nu iei aceasta interventie a mea ca pe o provocare la razboi (nu ca mi-ar fi frica de asa ceva)

centrifuga

lasati-l pe acest om,conteaza f.mult mesajul pe care vrea sa-l transmita!
Mai mult decat starea actuala!
Nu puteti si nici nu aveti dreptul sa "omorati" visurile oamenilor!

D006

Care mesaj, acesta?
De la:    milu56
Subiect:    Re: Colaborare
Mesaj:    Fati stupi situ,porc ce esti,nu te ocupa de gainarii!
Sau cel în care mă lua colaborator la cooperativa pe care o va înfiinţa în România.
De la:    milu56
Subiect:    Colaborare
Mesaj:    Vrei sa colaboram,am putea face treburi bune,acum am 2 oameni aici si as putea merge in Romania sa vad cew si cum,sar putea face o ferma apicola,intentionez sa fac o COOPERATIVA.
De la:    milu56
Subiect:    Re: Colaborare
Mesaj:    In Romania este iarna si sar putea pune 600 la un loc,dar aici acum o luna a incepu primavara apicola nu se pot pune mai multi de 80 la un loc.Eu am 8 stupine de cate 75 de stupi.
Sau numeroasele sale postări de unul, două cuvinte?

centrifuga

nu asta sau un altul anume,ci in general!
prin liberatatea expresiei ne deosebim de restul!
lasati omul in pace!
nu va place ce posteaza. ignorati-l!
hai sa postam lucruri interesante ptr toata lumea!

sfantul spiridon

Citat din: centrifuganu asta sau un altul anume,ci in general!
prin liberatatea expresiei ne deosebim de restul!
lasati omul in pace!
nu va place ce posteaza. ignorati-l!
hai sa postam lucruri interesante ptr toata lumea!
eu cred ca unele schite au fost deosebit de importante iar un tamplar bun face de multe ori cat un apicultor bun
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

D006

Citat din: sfantul spiridon
Citat din: centrifuganu asta sau un altul anume,ci in general!
prin liberatatea expresiei ne deosebim de restul!
lasati omul in pace!
nu va place ce posteaza. ignorati-l!
hai sa postam lucruri interesante ptr toata lumea!
eu cred ca unele schite au fost deosebit de importante iar un tamplar bun face de multe ori cat un apicultor bun
binenteles tot tamplar a fost si Gepeto , tatal lui Pinochio :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

centrifuga

vorbind de tamplari,nu ar trebui pus personajul plasmuit-tatal lui Gepeto,inaintea celui mai celebru tamplar din istoria omenirii,de data aceasta personaj real!

milu56

Citat din: fullfit46D-le milu56....ia arata-tii "dalta" d-lui Beees. Ce, mata nu gasesti o poza cu o dalta ?? O poza cu cei 600 de stupi e mai greu de gasit ....da o dalta ?? :rotfl:  :rotfl:
Nimic nu e greu de gasit toate le am si pot sa le pozez,dar nu la cererea lui asazisul bees,o sa postez dar vad ca aici pe acest forum nui mimic serios,mai mult povesti si astea contradictorii.

milu56


milu56


D006

Citat din: milu56
Citat din: fullfit46
D-le milu56....ia arata-tii "dalta" d-lui Beees. Ce, mata nu gasesti o poza cu o dalta ?? O poza cu cei 600 de stupi e mai greu de gasit ....da o dalta ?? :rotfl:  :rotfl:
dar vad ca aici pe acest forum nui mimic serios,mai mult povesti si astea contradictorii.
Exagerati.
Majoritatea sunt seriosi si sinceri.
Sunteti in minoritate.  :sad:

D006


milu56

Citat din: fullfit46D-le milu56....ia arata-tii "dalta" d-lui Beees. Ce, mata nu gasesti o poza cu o dalta ?? O poza cu cei 600 de stupi e mai greu de gasit ....da o dalta ?? :rotfl:  :rotfl:
[youtube=600,480]http://www.youtube.com/v/UPBXKDK66Cs[/youtube]