Radu Andrei Nastase

Creat de AndreiRN, Octombrie 16, 2009, 09:04:38 PM

« precedentul - următorul »

D006

Dar hai sa analizam un pic faptele reale.
Cu cateva zile inainte de banarea mea am deschiu un topic in care un "coleg" de al vostu apicultor caruia i-am trimes marfa a decis sa pastreze bani inloc sa-i dea unei vaduve cu 2 copii din Moldova. Acea persoana este Lucian Avram si de aproape un an si jumatate refuza sa raspunda la orice email.
La cateva zile inainte de a mi se ridica banarea primesc mesaj de la Lucian ca vezi doamne el sa hotarat sa-mi dea bani de data asta. Iam dat adresa de emai si tel cui sa-i inapoiezei dar se pare ca a fost doar un joc ca nimica nu sa intamplat.
Ce ma amuzat e ca sa plans furios tare ca izgonitorul de albine trimes a fost asa de oribil ca a izgonit matcile din stupi.
Pai care da la stupi cu asa ceva asa merita ca doar pt asta e facut.
Ca cica l-ar fi aruncat totul cand a vazut cum fug albinele de miros.
Offff, Doamne .............

lucian avram

#931
@andreirn , ......, cand ai venit in tara ti-am pus masina si sofer  la dispozitie care te-a dus pe unde ai vrut tu , nu ai platit un gram de motorina , ok , am zis las-o asa , a traversat omul oceanul , ma rog , a venit asa zisul izgonitor , am dat cu el cum mi-ai zis , MI-AU IESIT SI MATCILE DIN STUP , iar am zis las-o asa , am vorbit cu femeile aleea la tel de vreo 2 ori , NU AM REUSIT SA MA INTELEG CU ELE , nu au inteles cum e cu transferurile de bani , am incercat sa dau de tine , DAR UNDE DRACU SA TE GASESC CA ERAI BANAT PESTE TOT PE UNDE TE GASEAM INREGISTRAT , ! acum ......., te apuci si ma acuzi pe mine ???// ......... tu crezi ca eu stau intr-o suta de dolari ????????/  stii ceva maine il intreb pe taximetrist cat face cursa aia cand te-ai plimbat tu atunci si pe urma vorbim , ....... ! :finger:

Nici eu nu sunt de acord cu unele postari sau puncte de vedere ale lui AndreiRN, insa asta nu inseamna ca permit ca pe acest forum vreunui membru sa-i fie adresate cuvinte de genul celor folosite aici de tine!
Inteleg faptul ca esti suparat, ca doresti sa raspunzi acuzelor lui Andrei, insa te rog sa o faci intr-un mod civilizat!
Mesajul a fost editat... sper sa fie ultimul!

prisecarul

pana acum am fost acuzat ca eu am ceva cu andrei!
usor, usor incepe sa iasa adevarata fata a lui andrei!
nu vreau sa vorbesc mai multe!
oricum, ii doresc tot binele din lume!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

Porfy66

#933
Va rog sa aveti putina compasiune pt individul asta (ca om nu ii pot spune). E un pic bolnav la cap(un pic mai mult), nu are mare lucru, doar ceva paranoia si mania persecutiei. Oricine nu are aceleasi pareri cu el ori e securist ori comunist ori nu e democrat. Mizeriile si jignirile puse aici pe forum le considera "informatii apicole si neapicole", iar pentru acest lucru trebuie sa ii fim recunoscatori si cuminti ca altfel se supara si nu ne mai impartaseste nimic din grohaiturile lui.  Doar el e "consistent in gandire si exprimare" si in plus este si detinatorul adevarului absolut. El nu vorbeste el doar spune adevarul. El nu guitza ci scoate doar triluri de ciocarlie, cand ne viziteaza ne face o favoare.   Doar pentru ca EL exista trebiue sa fim vesnic recunoscatori, sa ii aducem ofrande si osanale sa il  plimbam, gazduim si ospatam. Iar in necuprinsa-i grandoare si marinimie ne-a aruncat cateva cioburi de sticla colorata si oglinjoare... Ooo tu Zeuss, o tu Lumina luminilor cu ce trebuie sa te rasplatim ca sa iti meritam prezenata pe acest forum si ca iti suntem contemporani???

milu56

Acum sa cumintit nu mai da nici macar repici......