buletinul apicol al lui marinlm64

Creat de marinlm64, Octombrie 30, 2011, 09:28:09 PM

« precedentul - următorul »

istodorescu vasile

domnule marin peste faptul ca sinteti un apicultor cu experienta va descurcati foarte bine si cu filmarile aveti o mare calitate aratati lucruri reale bazate pe practica. eu am recomandat la foarte multi sa va urmareasca filmele ca au ce sa invete.pe internet sint putini cei care spun totul asa cum este in realitate va multumesc in numele tuturor cei ce va urmaresc filmele si mai asteptam si altele. va doresc sa realizati tot ce v-ati propus ; sanatace si naroc

marinlm64

mulţam frumos ,mis fălos dacă pot ajuta cu filmele mele pe stupari  sănătace...

marinlm64

Eu şi uica petre cu familia

marinlm64

foto

G. Iulian

Doi oameni deosebiți cu familiile lor. Nea Mărine rezolv cu căștile săptămâna viitoare și poate ne auzim. Sănătate multă la toți.  :hi:  :hi:  :hi:

marinlm64


andreiu

Este de apreciat corectitudinea si sinceritatea dumitale, domnule Marin. Cu o asemenea abordare a unui insucces profesional cred ca putini dintre noi ne putem lauda.

istodorescu vasile

domnule marin vas intreba cind sint tirguri apicole in serbia daca ne puteti spune ca am inteles ca echipamentele apicole sint mai ieftine ca la noi cu bine asteptam raspuns

istodorescu vasile

in ce zona  ce judet  din rominia este linga dumneavoastra  ca si eu sint tot la granita cu serbia tr. severin mehedinti poate va fac o vizita

marinlm64

tărgurile apicole or cam trecut la Novi Sad pe lanceputu luni martie  Belgrad februarie asteas cele mai mari târguri sunt si prin Serbia dar nu stiu precis când sunt tot prin lunile astea .de mine mai aproape este judeţi Timiş....sănătace ...

marinlm64

Dragii mei stupari nici la mine nu merg toate ca pe apă toace încercările şi pe mine ma costă ,şi eu încerc şi de multe ori rezultatele sunt negative dar asta ma ajută ca să merg mai departe ...numai bine ....

tassevasi

Au  mucegait din cauza  incaperii neincalzite .
Eu cred ca daca erau tinute in loc mai calduros  pina se usca  zerul nu aveai asemenea neplaceri.
   Ziarul  fiind umed ,racoare in camera  a dus la mucegai ,sincer mie-mi pare rau de ce ti s-a intimplat .
  Sanatate  si numai bine in continuare .

nicomico

Dl Marin va salut cu mult respect.Nu sant eu in masura sa va dau sfaturi,dar eu daca as fi in situatia asta cu faguri mucegaiti i-as topii din noi sa se sterilizeze ceara ,chiar daca este o munca in plus.

bucovineanu

Marine, eu presez faguri de vreo 25 de ani, numai cu zer. Nu am spalat fagurii niciodata si nu au mucegait. Dupa presare fagurii sunt intinsi cate unul pe ziare intr-o camera incalzita cand afara e frig, sau direct pe iarba vara. Dupa cateva ore daca sunt in camera pe ziare ii intorc pe cealalta parte si ii las pana dimineata. Pe iarba nu e nevoie sa fie intorsi si se usuca mult mai rapid. Dupa uscare fagurii sunt adunati si pusi unul peste altul fara ziare. Se pastreaza asa pana sunt pusi pe rame si introdusi in stupi.

marinlm64