Pustu stuparul

Creat de Pustu, Noiembrie 24, 2013, 02:50:05 AM

« precedentul - următorul »

RazvanTi

@ romikele: chistolul e separat si ala DA il cumperi deci poti sta la taclale.
@ pustu: nu am timp...
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

Pustu

Citat din: RazvanTi din Octombrie 13, 2015, 08:29:03 AM
@ pustu: nu am timp...
Spor la treaba . Era bun daca aveai ceva de ascultat in casti nu ?! :rotfl: =))

bio


pharaonu75

Intamplarea (nefericita :D :P) face sa il cunosc destul de bine pe Razvan... un om "ca lumea" nu puteam sa cunosc si eu :mad: :mad: si pot confirma ca este intr-adevar un om ocupat... serviciu 08.00-16.00, doua stupine, casa, curte, gradina, doua masini "de epoca", pe care le tot restaureaza practic de la ZERO, tamplarie, electrice/electronice cat cuprinde... si da, stiu situatii cand de la ora 07.00 la 23.00 nu a luat pauza decat pt masa de pranz... omul asta si cand e la wc trebuie sa "mestereasca" ceva =)) ... adica altceva decat "mesteresc" toti oamenii :rotfl: :rotfl:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Pustu

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 13, 2015, 12:53:53 PM
Intamplarea (nefericita :D :P) face sa il cunosc destul de bine pe Razvan...
Pai cum dreaq sa tii tu cu ursu ?! Tii cu oaia . Nu sunteti voi 2 oi ?! :rotfl: :rotfl:
Pharaoane acum pe bune . N-a reusit sa ma supere decat in prima faza dar apoi analizand la rece am inteles ca Razvan e chiar bine intentionat si pe bune : cine sta sa se uite la moaca mea cate 5-6 ore , uneori chiar 7-8 ?! Am mai avut o contra cu Razvan si atunci tot mie mi s-a parut ca ar avea ceva cu mine . Total fals . Eu nu pot decat sa-i multumesc pentru ca mi-a dat ocazia sa fac filmuletul asta si poate ajuta si pe altii . Acu nu stiu daca stiti dar eu va consider prietenii mei . Probabil din cauza varstei , nu stiu . Ideea e ca-mi place ce faceti si multumesc ca mai aratati si la altii .
Multa sanatate si numai bine .
Ps: ce mestereste el trebuie sa mai si pocneasca  =)) :rotfl: =))

fullspeed_momo

ce mestereste-m eu trebuie sa mai si pocneste-m. apai cum mai nene munceste-m asa pentru aer?
Si taicamiu zicea ca are 99 de meserii dar ii mai trebe una ca sa poata muri linistit de foame. Pana la urma a decedat fara a avea cele 100 de meserii.
Eu zic ca orice informatie adusa, ca e banala ca nu e banala, daca e "divulgata/desecretizata" aici cu ajutorul unuia sau altuia (ca numai asa bag de seama ca e in tagma apicultorilor) , zic eu ca poate fi benefica oricui are oleaca de zestre intelectuala, si nu ar trebui sa fie nimeni criticat pentru succesele/ insuccesele, tacticile/subterfugiile aplicate in apicultura. Tactica cu cine e prost sa moara nu stiu daca e valabila printre apicultori dar zic cum am zis adineaori direct sub film, s-a inventat telecomanda !
:i_love_you: :bzz: :i_love_you:

RazvanTi

ce dreak sa am bre cu tine?!?!?!?! ai innebunit?!?!?!?
nici macar nu ne cunoastem face to face... nu mi-as permite... :i_love_you:
si cat de treburile mele eu zic ca pocnesc... intr-o oarecare masura (desi nu-s biciuri din cacat  :rusine: ups...)
cat despre oi... e vorba in context de pronuntie nu ca suntem doua oi ratacite....
am plecat de la premiza ca suntem doi insi in aceeasi oala pana intr-un anume punct si pe deasupra ca e stupina a 2-a pentru fiecare in parte.
adica: cifra 2 se mai scrie si doi care combinate dau 2oi  :wink2:
capisci acum?!?!?!?
sunt un "poliglot" in ale tehnicii
http://bricolaj.myforum.ro

pharaonu75

 =)) eu am spus in gluma "stupina doua oi"  =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Pustu

Citat din: pharaonu75 din Octombrie 13, 2015, 02:28:50 PM
=)) eu am spus in gluma "stupina doua oi"  =))
Si eu am ras cu gura pana la urechi  =)) :rotfl: :rotfl:

bio

#1119
Citat din: pharaonu75 din Octombrie 13, 2015, 02:28:50 PM
=)) eu am spus in gluma "stupina doua oi"  =))

...ba e "stupina doi oi"

...e DOI ca stiu ca sunteti genul masculin amindoi b. De fapt stiam acum citeva luni,  cind inca nu era-ti cuplati ...  =))
..poate ca acum in singuratatea voastra...cine stie.. =))

Pustu

Citat din: RazvanTi din Octombrie 13, 2015, 02:21:09 PM
ce dreak sa am bre cu tine?!?!?!?! ai innebunit?!?!?!?
nici macar nu ne cunoastem face to face... nu mi-as permite... :i_love_you:
Eu mi-as dori sa te cunosc  :hi:

Pustu

Citat din: bio din Octombrie 13, 2015, 02:46:46 PM

...ba e "stupina doi oi"

...e DOI ca stiu ca sunteti genul masculin amindoi b. De fapt stiam acum citeva luni,  cind inca nu era-ti cuplati ...  =))
..poate ca acum in singuratatea voastra...cine stie.. =))
Sa traiesti nea Bio . Acu daca nu recunosc inseamna ca nu s-a intamplat nu ?!  =)) :rotfl: =)) :rotfl: =))

bio

..prea sunt "apropiati"....

1 + 1 nu mereu fac 2.... citeodata fac o "pereche"....


Pustu

Brusc m-a luat sughițul  =)) :rotfl: =))

pharaonu75

Citat din: Pustu din Octombrie 13, 2015, 02:50:57 PM
...
Eu mi-as dori sa te cunosc  :hi:

Pustule, nu mai rade... daca ar fi asa cum spune Bio, iti dai seama cum ar suna postarea ta de mai sus? =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube