Pustu stuparul

Creat de Pustu, Noiembrie 24, 2013, 02:50:05 AM

« precedentul - următorul »

fiug1970

 am luat in februarie de la campina . 1 kg pe stup .mai aveau si la sfarsit de aprilie .......santem in martie..deci...anul trecut.. :hi:

Pustu

Citat din: Pustu din Martie 08, 2014, 12:01:23 AM
apiluk proteic am dat anul trecut
sa traiesti nea fiug1970

MariusApicultura

#107
....nu am avut zbor de curatire . mai astept . apiluk proteic am dat anul trecut . am luat in februarie de la campina . 1 kg pe stup .mai aveau si la sfarsit de aprilie . probabil e polen primavara in imprejurimi si nu se uita la turte . daca fac zbor o sa incerc sa ajung la stupina sa le dau lapte praf si drojdie  . dar parca nu le-as da in turte , mai bine afara
sanatate si numai bine...

Am inteles domnilor ca a dat apiluk anul trecut... :P :P
...  am luat in februarie de la campina...este o alta propozitie si se poate intelege si anul acesta (am intrebat nu am dat cu parul, eu sunt mai prostut  :D :D  :uimit: :uimit: :rusine: :rusine:)... Dar daca "santem" destepti asta e..numai comentez. Apropo "campina" se scrie cu litera mare..si "februarie" la fel  =)) =))..prietenii stiu de ce.. :P

Si Mr 1970 cititi aici (http://diacritica.wordpress.com/tag/suntem-sau-santem/) referitor la ..."santem" in Martie (tot cu litera mare se scrie Martie)... daca eram asa destepti eram departe ca si tara.. :D :D.
La analize "santem" buni...  :D :D:hi: :hi:
Istoria isi bate joc de cei care nu o cunosc, repetandu-se!!! 
Insulta e declaraţia înfrângerii!!

dany 1

Salutare  MARIUS   :hi:
Ai  omis  ceva,  dupa  punct  se  incepe  cu  litera  mare :bravo:
Doar adevaratii  campioni  au  puterea  de  a  se  ridica  si a  merge mai  departe. Daca  ai  cazut  ,  ridica-te si  vei  castiga!!!

Pustu

Citat din: MariusApicultura din Martie 09, 2014, 10:00:46 AM
Dar daca "santem" destepti asta e..numai comentez. Apropo "campina" se scrie cu litera mare..si "februarie" la fel  =)) =))..prietenii stiu de ce.. :P
i-mi cer scuze pentru neintelegere . am prins acest obicei de a scrie tot cu litera mica . poate si de aceea nu ma fac prea bine inteles . si daca am lasat sa se inteleaga pe undeva ca sunt vreun destept va rog sa nu luati in considerare . va rog totusi sa comentati in continuare pentru ca asa mai invat si eu . si poate si altii . multumesc pentru sfaturi
sa traiesti nea MariusApicultura
ps : rugaminte pentru toti forumistii : as dori , daca se poate , pe pagina mea , comentariile sa-mi fie adresate doar mie . daca se poate . nu doresc sa provoc neintelegeri . multumesc

Pustu

Citat din: dany 1 din Martie 09, 2014, 11:15:41 AM
Salutare  MARIUS   :hi:
Ai  omis  ceva,  dupa  punct  se  incepe  cu  litera  mare :bravo:
dupa cum spuneam :
Citat din: Pustu din Martie 08, 2014, 02:56:30 PM
accept orice sfat
multumesc pentru atentionare
sa traiesti nea dany 1

MariusApicultura

Citat din: Pustu din Martie 09, 2014, 02:25:13 PM
Citat din: MariusApicultura din Martie 09, 2014, 10:00:46 AM
Dar daca "santem" destepti asta e..numai comentez. Apropo "campina" se scrie cu litera mare..si "februarie" la fel  =)) =))..prietenii stiu de ce.. :P
i-mi cer scuze pentru neintelegere . am prins acest obicei de a scrie tot cu litera mica . poate si de aceea nu ma fac prea bine inteles . si daca am lasat sa se inteleaga pe undeva ca sunt vreun destept va rog sa nu luati in considerare . va rog totusi sa comentati in continuare pentru ca asa mai invat si eu . si poate si altii . multumesc pentru sfaturi
sa traiesti nea MariusApicultura
ps : rugaminte pentru toti forumistii : as dori , daca se poate , pe pagina mea , comentariile sa-mi fie adresate doar mie . daca se poate . nu doresc sa provoc neintelegeri . multumesc

Sa traiti si dvs, nu am vrut sa provoc alte discutii..dar daca am fost luat ca la gradinita.. :wink2:..cu analize de propozitii.
Oricum ideea era ca vroiam sa va sfatuiesc sa dati turte energoproteice, in aceasta perioada este "foame" de proteina, eu din ce am urmarit in filmuletele dvs, am vz ca au avut zbor(acum 2-3sapt). Cel putin asa tin minte, poate ma insel..dvs stiti cel mai bine.
Numai bine!  :hi: :hi: :hi:
Istoria isi bate joc de cei care nu o cunosc, repetandu-se!!! 
Insulta e declaraţia înfrângerii!!

fiug1970

/ps : rugaminte pentru toti forumistii : as dori , daca se poate , pe pagina mea , comentariile sa-mi fie adresate doar mie . daca se poate . nu doresc sa provoc neintelegeri . multumesc/
.....si ma abtin..fiindca santem si nu suntem...

Pustu

#113
sunt limitat de prezenta mea in stupina care e " la mila Domnului " . trebuie sa gandesc totul pentru o luna in avans . si cand ajung la stupina mai gasesc si magazia incuiata . si acasa nimeni .ma limitez doar la gradina si defilez cu ce am . masca si manusile le tin in masina . ca sa nu bat drumu' de pomana . pe linga toate astea mai sunt si incepator .

Citat din: MariusApicultura din Martie 09, 2014, 06:24:55 PM
..... vroiam sa va sfatuiesc sa dati turte energoproteice, in aceasta perioada este "foame" de proteina, eu din ce am urmarit in filmuletele dvs, am vz ca au avut zbor(acum 2-3sapt). Cel putin asa tin minte, poate ma insel..dvs stiti cel mai bine.
Numai bine!  :hi: :hi: :hi:

zbor au avut 'chipurile' in jur de 15 februarie . atunci am preferat sa merg la targ la campina. nu stiu , nu am vazut . o sa le pun lapte praf si drojdie in fata stupilor . daca zboara o sa manance proteina , daca nu , nu . dar asta cand ajung la stupina . azi in stupina a fost soare . nu stiu daca au zburat . nu am pe cine sa intreb .
multumesc pentru sfaturi
sa traiesti nea MariusApicultura

Pustu


Pustu


Pustu


Pustu


Pustu


Pustu