TARG APICOL VASLUI, EDITIA I 24-25 FEBRUARIE 2018

Creat de onomeus.ro, Ianuarie 30, 2018, 10:04:47 AM

« precedentul - următorul »

onomeus.ro

Vad ca nu imi da de ales, am vrut sa stau in banca mea si sa fiu cu bun simt, dar vad ca acesta continua cu minciuni pe forum si incearca sa ne denigreze. Asta e, se vede caracterul unui om prin comportamentul acestuia. Noi nu am facut targul ca sa "rupem gura" targului de la iasi cum sustins acesta. Noi nu am facut targul de la iasi mai devreme cu 2 saptamani, ca sa distrugem targul de la iasi, ci atunci a fost o data libera sa nu ne suprapunem cu iasul sau targul de la galati, din contra omul putea sa isi faca o imagine cu produsele de la vaslui si eventual sa cumpere de la iasi. Chiar am discutat cu apicultorii si acestia mi-au spus ca oricum aveau sa se duca si la iasi sa vada preturi, sa isi mai cumpere ce au nevoie, dar au auzit de cele intamplate si nu mai vor sa se mai prezinte o parte din ei la iasi. Trebuia ca domnul ciocan sa vina sa discute cu mine daca tot a fost prezent la targ, sa discutam ca oamenii, nu sa vina cu fesul pe ochi si sa fuga imediat ce l-a recuniscut cineva. Ce are de ascuns? Ce a intentionat sa faca de a venit cat mai imbracat sa nu isi dea seama cine este? Pentu mine este un capitol inchis, m-am lamurit cu acest personaj. O sa procedeze la fel anul urmator si nu o sa permita comerciantilor sa vina la targ, o sa aducem comercianti din toate tarile producatoare de unelte si utilaje apicole, daca cu cei din Romania nu putem. O seara frumoasa!