CE AI FACUT AZI IN STUPINA ???

Creat de Bătrânul, Noiembrie 22, 2013, 11:00:54 AM

« precedentul - următorul »

mmacreanu

cum sa pastrez distanta daca trec pe langa ele saptamanal? :D
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

pop alin daniel

pai si eu trec saptamanal dar am interdictie sa ridic vreun capac desi ma manca tare palma si curiozitatea , anul trecut cand am reusit sa ma abtin nu am avut nici o pierdere,iar in anii cand eram curios aveam pierderi singurul lucru care l-am facut a fost sa ascult familiile cu un furtun  introdus prin urdinis toate au raspuns prezent cu un zumzet pe care l-am tradus ca totul e ok momentan  :yes:

mmacreanu

:)) umila mea parere este ca nu pierzi o familie daca ii ridici capacul. iarna trecuta mi-a luat vantul capacul la o familie in timpul unui viscol si toata noaptea asa a stat, bagase si ceva zapada, acum este cea mai puternica familie :D
Când ești mort, nu știi ca ești mort. E greu doar pentru ceilalți. La fel și când ești prost.

pop alin daniel

cand am spus sa ridic capacul m-am referit la umblatu-l in familii dar stiu ca stii la ce m-am referit  :P

morozan simion

buna, astazi mi-am croit 20 colectoare de polen si 10 magazii de 1/2

romikele

Azi, dupa ce cu o saptamana in urma am reusit sa pun turta la cei cu proviziile subtiate, neputand sa ma deplasez din motive tehnice  :smile: , am delegat pe junior sa curete zapada de pe scandurelele de zbor, ca sa nu inghete.
Fundurile sunt complet deschise, asa ca nu imi fac probleme cu ventilatia.

gore

Azi hibernez, dar acum o saptamana puneam turte cu miere, pentru zile reci. Am facut bine ca uite iaran isi arata coltii, abia e la jumatate. Dar e bine, trebuie zapada. Dumnezeu stie ce face, ne-a dat caldura pentru zbor, acum da frig si zapada, apoi vine cu ploi.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

marius_vfp

salut , cu ceva zile in urma am bagat si eu o turta , am vrut sa le dau apifonda ,da nu am gasit , am pus altceva (linkul de mai jos), si nu prea stiu daca nu cumva am gresit, sa le fi starnit cumva (ma refer la ponta matcii) ca veni frigu si prefer ca matcile sa nu inceapa activitatea , ce parere aveti de mancarea asta e buna sau nu.
http://www.apicris.ro/index.php?main_page=product_info&products_id=197

in rest doar curatenie la urdinis si liniste maxima
spor.
stiu cate ceva din tot nu totul din ceva

marian sima

Astazi am bagat stupi in adapost.
La interior sant +5 grade.

gaby

astazi eu am asultat stupii si am curatat urdinisurile de zapada

stefanescu

O zi liniștită și cât mai puțini proști în preajmă (măcar să ne dorim!)

cipy

uitati ce am facut eu azi:

mape 48-petru manea

Zapada ca zapada ,dar autopavilionul este super   :bravo:

gore

Ieri am degakjat zapada cu freza, partial pentru ca era tarziu, dar astazi am terminat. Toate familiile traiau. Iata filmarea: http://youtu.be/d2bBaSaJ4C4
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming

petru.atudorei

Vezi ca videoclipul e privat...schimba statusul in public