CE AI FACUT AZI IN STUPINA ???

Creat de Bătrânul, Noiembrie 22, 2013, 11:00:54 AM

« precedentul - următorul »

petru.atudorei

La mine saptamana asta au fost temperaturi peste 10 grade,  si azi e la fel. Soare si cer senin' si 15 grade pe termometru la soare.

roi_ag

Trecut cu felicitari controlul FEADR  :yes: :beer: :hi:

romikele


roi_ag


istodorescu vasile

Citat din: roi_ag din Decembrie 23, 2013, 09:13:10 PM
Trecut cu felicitari controlul FEADR  :yes: :beer: :hi:
trimitetii si la mine ca ii astept de vreo doua saptamini si n-au mai ajuns =D> =D> =D>

roi_ag

Citat din: istodorescu vasile din Decembrie 23, 2013, 09:25:59 PM
Citat din: roi_ag din Decembrie 23, 2013, 09:13:10 PM
Trecut cu felicitari controlul FEADR  :yes: :beer: :hi:
trimitetii si la mine ca ii astept de vreo doua saptamini si n-au mai ajuns =D> =D> =D>
N-am stiut ca-ti puneam o vorba ! ))/

G. Iulian

Nu știu dacă se poate spune că am făcut ceva în stupină, dar ieri am primit telefon de la domnul Iacob Oroian (de la firma mbio), care îmi face corpurile la stupi, a zis că sunt gata și după Crăciun mi le trimite. După ce le asamblez mă apuc să fac eu podișoarele, capacele și fundurile AV. Tot ieri am luat de la tâmplarul cu care colaborez în localitate cele 200 de rame 1/1, mai am de luat de la el 200 rame 1/2 și 50 pentru Layens. Avantajul pe care îl am în colaborarea cu el este că vrea miere la schimb și nu bani. Anul trecut  a fost o colaborare bună pentru amândoi. Crăciun fericit tuturor!  : sampanie:

NiKoN

Am ridicat gratiile pentru a inlesni curatenia in stupi. Astazi am avut un zbor de curatire ca in martie. Sarbatori fericite tuturor!
Un prieten adevarat nu poate fi cumparat, dar poate fi vandut!

dan motu

    Si la noi in zona zarandului am avut zbor de curatire frumos astazi

dedu

Azi am bagat prima turta din iarna 2013-2014.
E unul dintre lucrurile pe care nu imi place sa le fac,cand sunt nevoit sa pun turta deasupra albinelor constient ca unele dintre ele vor muri intre turta si rama...
http://carafacumiere.ro/
Basarabia Pământ Românesc!

Marius-ursulakhe

Fericire mare si in partea Beiusului temperaturi bune azi pt un zbor frumos de curatire din 20 stupi au iesit doar 16 azi si maine se anunta 11 grade si sper sa iasa si ceilalti
Vreau sa precizez ca acuma mai spre seara in jurul orei 16:30 cand am vazut masina cum era de murdara imi venea sa imi dau palmi din cauza ca albinele si-au facut nevoile pe unde le-au prins soarta

crisian-nicolae


crisian-nicolae


floricica

Mare bucurie! Ieri,24 decembrie, ajunul Craciunului, albinele au facut primul zbor de curatire din aceasta iarna.

istodorescu vasile

Citat din: floricica din Decembrie 25, 2013, 05:50:56 PM
Mare bucurie! Ieri,24 decembrie, ajunul Craciunului, albinele au facut primul zbor de curatire din aceasta iarna.
si-au facut loc pentru cirnati si caltabos