apifonda

Creat de dragos2006, August 30, 2010, 06:16:16 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Citat din: ciucur din Martie 25, 2013, 11:14:33 PM
...
Ma gandeam eu ca trebuie ceva mai mare, dar nu atat de mare.
=D>

La Bio totul este mare! Mi-a spus mie o vecina de-a lui! =)) =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

relutu


albinasebes

 :bravo:
cine nu se adapteaza, munceste mai mult.
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

orbanstefan64

Citat din: albinasebes din Martie 26, 2013, 08:45:39 PM
:bravo:
cine nu se adapteaza, munceste mai mult.
da dar asta in functie de marime  =)) =)) :rotfl:

cristi ciuc

Mi-a rămas de anul trecut Apifonda și s-a făcut tun deoarece am ținut-o într-un loc neadecvat. De fapt am ferit-o de furnici, viespi, ș.a. și nu m-am gândit la alte aspecte colaterale.
Cum poate fi revitalizată?... Cum s-o fac din nou maleabilă?... În anii trecuți am observat că la sfârșitul primăverii, odată ce albinele găseau surse de cules, albinele nu mai foloseau Apifonda întărită sau... o prelucrau greu și făceau multă mizerie pe fundul stupilor, unde existau granule destul de mari neprocesate.

nicubostan

din antamplare am lasat obucatica mica de apifonda intarita beton ,ramasa de la un stup la soare si s-a inmuiat. asadar ancearca sa o lasi la soare sau sa o
ancalzesti

pad3

i din a nu se foloseste in urmatoarele cazuri:
1. cand se afla la inceputul cuvantului incerca, intreba, etcetera
2 cand se afla la sf cuvantului : a hotari
3 cand se obtine prin adaugarea unui sufix/prefix cuvuntelor de la pct 1,2 :neincercat, neinfricat
4. la formele declinate a vb care respecta pct 1,2 (asta e parerea profului meu de ro din gimnaziu, Dumnezeu sa-l odihneasca, au fost pe vremuri discutii pe teme asta)

in rest folositi i din a oricand, desi cel mai important e sa-l puneti in cuvantul ROMANIA
somnul ratiunii naste monstri

cristi ciuc

Mersi Nicu pentru răspuns...
PAD-ule nu fi așa de rău, sunt convins că Nicu a postat așa în mod intenționat.