apifonda si apiinvert

Creat de sfantul spiridon, Ianuarie 30, 2010, 04:47:04 PM

« precedentul - următorul »

pharaonu75

Am vazut si eu... tipic romanesc... Agrana ar trebui sa reactioneze cumva! :uimit: :uimit:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Ervin

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 14, 2011, 10:10:10 PM
Am vazut si eu... tipic romanesc... Agrana ar trebui sa reactioneze cumva! :uimit: :uimit:

Buna ziua,
Credeti-ma am facut unele demersuri ce tine de noi reprezentanti vanzari (eu Ervin Hajdu si colegul meu Dan Dumitriu) dar procedura nu este asa de simpla.
In lipsa de anumite dovezi nu am putut finaliza procedura, ce-a ce incercam noi sa facem este sa aducem la cunastinta apicultorului ce-a ce dl Dragos 2006 stie si a postat in postarea anterioara.

Cu respect,
Ervin Hajdu.
0731000097.

Ervin Hajdu
0731000097

piti

D-nule Hajdu va intreb daca aveti distribuitor de Apifonda sau zahar pudra (la un pret mai rezonabil) la Cluj. Numai bine si sanatate.

Ervin

Citat din: piti din Ianuarie 21, 2011, 08:37:30 PM
D-nule Hajdu va intreb daca aveti distribuitor de Apifonda sau zahar pudra (la un pret mai rezonabil) la Cluj. Numai bine si sanatate.
Va salut,
In Cluj avem depozit si va pot sa va ajut, legat de zaharul pudra nu va recomand deoarece zaharul pudra contine Amidon ca si antiaglomerant, pentra a nu se intarii zaharu pudra,prin urmare amidonul nu este indicat sa fie administrat albinelor.
Pretul la Apifonda este de 4,4 ron/kg TVA inclus, daca aveti nevoie ma pueti contacta telefonic si pot sa va ajut.

Cu respect,
Ervin Hajdu.
0731000097
Ervin Hajdu
0731000097

soadi

Apifonda contine acest antiaglomerant (E...) ?

Ervin

Citat din: Geaklone din Ianuarie 22, 2011, 12:15:35 AM
Apifonda contine acest antiaglomerant (E...) ?
Va salut,
Nu,Apifonda nu contine acest antiaglomerant si este invertit.
2. Compoziţie

Substanţă uscată            apr. 90%

Compoziţia substanţei uscate:
-   zaharoză:            max. 83,0%
-   dextroză:            apr. 5,5%
-   fructoză:            apr. 3,0%
-   maltoză:            apr. 2,5%
-   zaharide superioare:      apr. 8,0%
Sper sa va fie de folos informatia de mai sus.

Cu respect,
Ervin Hajdu
0731000097
Ervin Hajdu
0731000097

pharaonu75

Am mai vazut si in alte parti compozitia apifondei! Am insa o intrebare: totalul ingredientelor, exprimat in procente, reprezinta 102%! De ce?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

Citat din: pharaonu75 din Ianuarie 22, 2011, 09:13:19 AM
Am mai vazut si in alte parti compozitia apifondei! Am insa o intrebare: totalul ingredientelor, exprimat in procente, reprezinta 102%! De ce?

Pt. ca procentele sunt date cu max. sau apr.
  Oricum pentru mine aceste produse au insemnat evolutia mea in apicultura . In cei 3 ani de cand folosesc aceste produse familiile de albine  au crescut in puterea de iernare de la an la an.

pharaonu75

Nu am spus ca aceste produse nu sunt bune... si eu le folosesc!
Insa aveam o nedumerire! Singura valoare data cu apr. este ce a zaharidelor superioare! Restul sunt date exact! Si atunci nu era mai simplu daca in loc de apr. 8% scriau 6%! Iesea si socoteala!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

f_vatavu

Domnule Dumitru...cu parere de rau ma intreb cand mai aduceti apifonda ca e ceruta peste tot...si cei care o vand,profita acum ca nu mai aveti pe stoc, si vand baxul de 15 kg cu 100-120 lei...ei spun ca nu o sa mai aduceti decat dupa 10 februarie...asa e?   sa cumpar de la ei cu 7 lei/kg sau sa mai astept pana la urmatorul transpor?
                  Cu Stima un mic stupar...Vatavu F

Ervin

Citat din: f_vatavu din Ianuarie 25, 2011, 08:42:13 PM
Domnule Dumitru...cu parere de rau ma intreb cand mai aduceti apifonda ca e ceruta peste tot...si cei care o vand,profita acum ca nu mai aveti pe stoc, si vand baxul de 15 kg cu 100-120 lei...ei spun ca nu o sa mai aduceti decat dupa 10 februarie...asa e?   sa cumpar de la ei cu 7 lei/kg sau sa mai astept pana la urmatorul transpor?
                  Cu Stima un mic stupar...Vatavu F
Buna seara,

Ervin sunt colegul lui Dumitriu.
Am rugamintea sa-mi spuneti unde at-i gasit preturile pe care le-ati comunicat.
Pretul care este peste 5 ron/kg este un pret foarte mare cu un adaos nesimtit, pretul la Apifonda cum am mai postat este de 4,4 si la Apiinvert 3,9/kg cu TVA inclus. Legat de Apifonda credetima ca sunt in cunostinta de cauza cat de ceruta este deoarece am un nr foarte mare de solicitari in fiecare zii, am-i pare foarte rau ca nu va pot servii momentan dar am certitudinea ca marfa ne va ajunge in depozite dupa cum urmeaza:
Bucurest vineri (28.01)
Timisoara Luni cel tarziu Marti (01.02)
Cluj joi (03.02)
Brasov Joi (03.02)
Am solicitat o cantitate mai mare si sper sa nu mai avem probleme de acest fel.

Cu stima,
Ervin Hajdu.
0731000097
Ervin Hajdu
0731000097

D006

  La Buzau cand ajunge ?
Domnu Ervin specificati ca preturile postate de dv. sunt pentru cantitati en-gros . Nu induceti in mintea stuparului ca daca vine la poarta fabricii si doreste o cutie de Apifonda o cumpara ca la magazin cu pretul spus de dv.
  Am fost sunat de unii stupari care erau gata sa bata drumul la Bucuresti sa cumpere 100 de kg. de Apifonda la pretul postat mai sus . Oare onorati si astfel de comenzi ?

andrei_calinescu

D-nul Ervin,

Doresc 2 cutii de Apifonda la Cluj.
Ce masa are un pachet? 12,5 sau 15?
In orice situatie doresc 2 pachete.
Daca puteti  sa ma serviti, va trimit pe privat adresa si tel pentru destinatia de la Cluj.
As dori sa rezolvam repede, deoarece pe 16sau 17 feb voi fi la Cluj.
Multumesc anticipat.

Ervin

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 27, 2011, 09:34:22 PM
  La Buzau cand ajunge ?
Domnu Ervin specificati ca preturile postate de dv. sunt pentru cantitati en-gros . Nu induceti in mintea stuparului ca daca vine la poarta fabricii si doreste o cutie de Apifonda o cumpara ca la magazin cu pretul spus de dv.
  Am fost sunat de unii stupari care erau gata sa bata drumul la Bucuresti sa cumpere 100 de kg. de Apifonda la pretul postat mai sus . Oare onorati si astfel de comenzi ?
Domnul Dragos,bineinteles ca nu putem vinde la fabrica ca si cum am fii un magazin, preturile postate sant preturi cu care vindem noi catre PFA-uri (majoritatea apicultorilor detin un PFA) in baza unui contract si bineinteles nu cantitati de 15 kg dar, la un minim de 10 cuti (150 kg) incercam sa servim clientii sau sa directionam catre disrtibuitorii nostrii care stim ca respecta preturile noastre pe care le-am inpus (adica 4,7 pret la distribuitor) si incercam sa le mentinem incepind din ian.2011.
Eu personal ma ocup de zona de vest iar de estul tarii se ocupa colegul meu Dan Dumitriu(0731000027), unul din noi va dam cea mai buna optiune pentru zona in care va aflati. Legat de Buzau va rog sa-l contactati pe Dan,stiu ca aveti o relatie buna cu el si va va informa cu privire la intrebarea dv, sa nu ma intelegeti gresit ca nu vreau sa va raspund dar este zona lui si el face comenzile pt depozitul Buzau.
Deci in prealabil trebuie sa ne contactati telefonic.

Numai bine,
Ervin Hajdu
0731000097

Ervin Hajdu
0731000097

f_vatavu

Buna seara domnule Ervin...imi cer scuze pt intarziere...uitati aici o adresa cu pretul apifonda la Iasi (5,9lei/kg) si mai sunt si altii:
http://www.apicris.ro/index.php?main_page=index&cPath=9....
   Ps: Sa inteleg ca in zona Bacaului gasesc un distribuitor autorizat...care are preturi mai mici...
                 Va multumesc anticipat!