apifonda si apiinvert

Creat de sfantul spiridon, Ianuarie 30, 2010, 04:47:04 PM

« precedentul - următorul »

nicu68


albinasebes

stiti careva la valcea cat costa transpotrul?
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

costoiuaurel

La care transport te referi......personal sau al cea ce cumperi

tusaz

Va salut cu respect, stiti cumva unde se poate cumpara apifonda in ardeal?

Adrian Roman

Firma NEKTARKING, la 22euro \ 15 kg. Si cu transportul, cam multicel...

orbanstefan64

la albine le place si mierea zaharisita puse in pungi de plastic  :nod: :nod:

gheco

Cu ani in urma, pentru hrana pe timpul iernii si stimularea de primavara, foloseam miere de salcam. Este si aceasta o solutie pentru cei care este scump sa se aprovizioneze cu apifonda sau apiinvert.
Solutia cea mai pertinenta este asocierea pe criterii tertoriale si sa vezi cum vin distribuitorii cu marfa la poarta. Sa unul dintre asociat face contract cu producatorul si iese si transportul.
Cu stima.
www.gheco.sunphoto.ro
www.magazine-online.ro/gheco/

albinasebes

pe zona sebes - alba - blaj care vor apifonda
daca adunam o comanda mai mare poate include si transportul in pret
am putea incerca
e buna ideea
"Aşa să lumineze lumina voastră înaintea oamenilor, aşa încât să vadă faptele voastre cele bune şi să slăvească pe Tatăl vostru Cel din ceruri"(Matei 5, 16)

flavius

Citat din: costoiuaurel din Decembrie 02, 2010, 08:17:33 AM
0744891219- ptr.cei doritori sa vb. cu distribuitorul

Si cum il cheama pe nenea asta? E cel de la Ciofrangeni, cumva?
Omul e dator sa invete cat traieste...sa viseze si sa lupte sa-si indeplineasca visele, din toate puterile si cu toata forta lui interioara...

Ervin

Citat din: albinasebes din Decembrie 07, 2010, 09:48:41 AM
pe zona sebes - alba - blaj care vor apifonda
daca adunam o comanda mai mare poate include si transportul in pret
am putea incerca
e buna ideea

Sunt reprezentant de vanzari la Agrana,va pot ajuta daca cumva nu at-i rezolvat deja problema.
Cu stima,
Ervin Hajdu.
0731000097.
Ervin Hajdu
0731000097

filip

Iata un subiect interesant.
http://stuparitul.3xforum.ro/post/7610/1/ce_stim_despre_Hidrolizatul_de_porumb/
Afirmatii spuse de un medic si nu oricine.
_______________________________________
Drd.Med.Vet. Poncea-Andronescu Bogdan
Bucuresti-Buzau
0721.269.791
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

#41
un medic care este pe punctul de plecare din ICDA ...  :nod:

  Filip tu de la un timp faci reclama pe fata la stuparitul =)) , in acele postari nu am gasit nimic concret ci doar presupuneri. Albina vara traieste doar 30 zile , daca nu aduce nimic este o albina ratata daca aduce apiinvert tot aduce ceva.

puiu

D-le Filip
Ce spune ba...be eu vand nu cumpar! Intre mars fortat si zborul albinei e ceva intre cer si pamant :rotfl: :rotfl: :rotfl: :hi:

filip

#43
Citat din: dragos2006 din Ianuarie 08, 2011, 03:36:04 PM
un medic care este pe punctul de plecare din ICDA ...  :nod:

  Filip tu de la un timp faci reclama pe fata la stuparitul =)) , in acele postari nu am gasit nimic concret ci doar presupuneri. Albina vara traieste doar 30 zile , daca nu aduce nimic este o albina ratata daca aduce apiinvert tot aduce ceva.
dragos,eu am prieteni multi pe stuparitul,asta nu ma impiedica sa am o colaborare buna cu ei.
Daca e asa cum spui ma bucur si-l apreciez mai mult pe PAB
Vezi ce productie au UNGURI la salcam avand fabrica in tara lor!
Albinele mele nu-s invatate sa faca cumparaturi la SUPERMÁRKET cand nu-i nectar in natura :bzz:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

   Prin unele locuri se cearta lumea pe seama produselor de hrana pentru albine , cearta care s-a lasat cu banari  :hippo:
  In Romania firma Agrana vinde Apiinvert iar firma Fileomera vinde Apimera dar la oameni le spune ca este Apiinvert pentru a atrage creduluii.
   Agrana detine toate actele si este distribuitor unic pe Romania pentru Apiinvert iar Fileomera nerge pe burta . Cea mai mare hotie am gasit-o pe saitul Fileomera  unde ei spun ca vand Apimera iar in poza au fus apiinvert de la Agrana.

http://www.fileomera.ro/images/Swienty_RO_C3.pdf   mergeti la pagina 36