faget 2007

Creat de bee_lover, Martie 31, 2007, 06:06:24 PM

« precedentul - următorul »

bee_lover

cei care au fost la targul de la faget, ce impresie v-a lasat targul ce noutati au fost prezentate?

D006

eh, toate-s scumpe...creIon marcat mătci 12 RON !?

D006

Ca si incepator pot spune ca a fost ok. Am vazut cum arata un astfel de targ. Deocamdata altul mai bun in domeniu nu am vazut. Dar voi?

filip

Organizare buna,firme din mai multe tarii.Am fost un grup cu microbuzul.Concluzie;Daca firmele romanesti inclusiv ACA nu tin seama si de noi apicultorii ne vom aproviziona din afara tarii.Preturile sunt cu mult mai mici. :hi:
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

Draga filipla noi sunt preturile mari,calitate nu ,si atunci binenteles ca cumparam deafara.Am luat faguri din Ungaria la un pret accebtabil zic eu dar astia miros a ceara nu ca cei de la ACA

D006

vine cineva la indagra?  eu merg in fiecare an

D006

anul trecut cum a fost?...nu am fost dar as vrea sa ajung si eu...macar o data in viata...
daca ai fost cum ti se pare ? ca apicultori avem ce vedea ?saumai multe vedem la un tirg de al nostru?...ma intereseaza orice legat de centrifugi...

D006

anul trecut erau centrifugi de toate tipurile si dimensiunile.  3 firme au fost.  nu le mai retin numele.  plus ca aveau toate utilajele posibile din apicultura.

D006

#8
  EU DE TREI ANI MERG IN FIECARE AN LA FAGET, AI CE VEDEA DACA VI.
INCEPIND DE LA SCULE,CENTRIFUGI,COSTUME, LAZI,CREOANE DE MARCAT, CAOLIVI PT MATCI,BORCANE PLASTIC,SCULE PT TRATAMENTE,CEMAI DE TOATE
                                                                                                                                 
       
:razz:                                                         CU STIMA MARIUS

linde

Are cineva cunostinata de ; expozitie produse apicole , la Apis Blaj in data de 27-28 luna aceasta, nu sint sigur ,daca cineva stie ceva mai concret, multumesc Cu respect N.S

D006

...nu am auzit nimic...dar trebuie sa apara ceva legat de acest eveniment..

balasbebe

Si mie la Faget, anumite produse mii s--au parut mai scumpe. Este totusi o varianta: negocierea pe produs. Eu de fiecare data am scos produsele far aTVA.

D006

la faget sa merge dimineata cu bani cat de multi si cand te intorci acasa te tot gandesti oare pe ce am stricat atatia bani

puiu

Este rusinos ca un Marker pentru marcarea albinelor costa 12 Ron cand pe piata costa doar 2,5 Ron.

gore

Foarte rusinos. Stimati colegi, in magazinele unde se vand accesorii pentru doamne si domnisoare, adica oja, clame, agrafe de par, truse, etc. se gaseste si un tip de oja la sticlute subtiri si inalte, cam de 10cm, prevazute cu un capac special care acopera gura sticlutei. Aceasta gura este formata dintr-un fel de sonda ca la creionul mecanic de subtire prin care curge oja. Sunt de toate culorile si costa 2,5 lei. Fiica mea le cumpara pentru a-si picta pe unghii tot felul de floricele. Incercati si nu ve-ti regreta, se usuca foarte repede pe albina si nu miroase ca oja normala la sticla.
A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste."Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun." -- W. Edwards Deming