MANDRU CA SUNT ROMAN

Creat de mape 48-petru manea, Aprilie 24, 2015, 08:47:35 PM

« precedentul - următorul »

Kov iulian

Citat din: bismark din Februarie 15, 2017, 06:59:55 PM
http://www.bzi.ro/romanii-trebuie-sa-stie-adevarul-iata-de-ce-au-scos-multinationalele-oamenii-in-strada-acest-secret-arunca-totul-in-aer-591638,
prin  urmare si asa deci totul vine de la greci.Sa avem respect  ^:)^ :bzz:
Citat din: bismark din Februarie 17, 2017, 01:21:42 PM
Cit au tinut mitingurile la Euronews nu au dat decit imagini din Piata Victoriei. Prin urmare si asa deci totul vine de la greci  :nono:
Am crezut ca ne-am lamurit cine erau "greci" aia cu interese ascunse. :) :)
E asa de greu sa se verifice o informatie din mai multe surse pentru a se vedea cine, ce, de ce si cum ?

http://forum-discutii.apiardeal.ro/index.php?topic=8287.msg246902#msg246902


tinumaftei

Citat din: Cristel din Februarie 17, 2017, 02:47:25 PM
https://youtu.be/3j5IWs_DkOQ
https://youtu.be/1qPhoE0tElo
sprijinim guvernul! :) halal!

Iar aici un film care spune multe despre CAPITALISMUL romanesc (sau "Ce naste din pisica soareci mananca!" =D> )
https://youtu.be/oi5Im5mciJI

"Păi absorbție i+a interesat pe ei? Ei erau interesați de câștigarea alegerilor!! ... Țară mai la urmă" O da, am vazut ce urgente avea guvernul proaspat instalat, sa dea cu urgenta ordonanta de dezincriminare si de "relaxare" penala ca suferea tara domnule, nu mai avea rabdare!  Ne oferise preventia fiscala, spitalele aratau lux, strazile se facusera peste noapte...doar asta avea nevoie de urgenta!

Si aici o problema de actualitate, sub paravanul "democratiei" si al discretiei se pot tese lucruri daunatoare tarii (recentul caz Secureanu arata adevarul fratesc) : https://youtu.be/Nk5PuxuJpRw
Cristel, ce vorbesc eu și ce înțelegi tu? Am făcut eu apologia PSD? A FSN?
Ție îți sunt dragi niste impotenți, minati de aceleași metehne, dar de ale căror nelegiuiri nu am aflat încă. Pariezi pe tehnocrați și pe clica de dreapta că sa te opui unor hoți la drumul mare.
Ai dreptate PSD este un partid de hoți. Nu susțin și nici nu apreciez PSD!!
Dar și opoziția parlamentară de azi este formată tot din hoți! Iar ăia care nu sunt hoți sunt incapabili să conducă țara asta.
Nu îmi pune clipurile ale idioate de la Cotroceni că îl pun și eu pe cel cu Maia Morgenstein, actrița, femeie de cultură care habar nu avea de ce protestează..
Și apoi îl pui pe Patriciu "părintele" PNL, partidul care a dat președintele!!
Iubind democrația, avem o șansă. Căzând sub influența manipulării nu vom face decât să înlocuim din 4 in 4 ani sau mai des niste hoți cu alți hoți având și sentimentul că suntem eroi.

vulpea

Cristel,poate esti 'amabil' sa ne comunici si cati membrii are Parlamentul si atunci dece ne scri doar de 43 ?

tinumaftei

Ce făcurăm nene Vulpea? S-a rupt frontul și au luat-o spre Berlin europenii nostrii? Se fâsâi manifestația și dispărură și postările 'mnealor. Cristel cred că s-a dus să numere miniștrii de la fonduri europene ai lui Ciolos și stă acum sa calculeze câți ar fi mai schimbat dacă mai prindea inca patru ani de guvernare? De fapt la ritmul in care a schimbat Ciolos miniștrii din guvern în 20 de ani tot românul avea șansa să ajungă ministru.
Iar Ștefan are treabă mai grea. Face inventarul proprietăților GEG și ne spune și cum au ajuns acestea în proprietatea naziștilor.
Și poate ne aduce ca argument legea germană în vigoare poate și acum prin care este legal că un neamț sau o firmă germană să dea șpagă în străinătate!!
Și apoi aceste imobile sunt mizilic față de șpăgile pentru EADS. Corectitudine nemțească! Nu știam eu de ce o medaliaza toți occidentalii pe șefa cu plagiat de maxim 5%!!?

yulian

Citat din: tinumaftei din Februarie 20, 2017, 03:49:54 PM
Ce făcurăm nene Vulpea? S-a rupt frontul și au luat-o spre Berlin europenii nostrii? Se fâsâi manifestația și dispărură și postările 'mnealor.

"Dacă ataci replica unui prost, riști să te trezești cu tot prostul în discuție," · Nicolae Iorga
"Nu te pune cu prostul ca te coboara la nivelul lui si te bate cu experienta"

Nu e neaparat vorba despre tine...dar sunt unii pe aici...care ne-au coborat la nivelul lor de inteligenta.

Un an apicol bun!  :hi:
Iulian.

tinumaftei

Ia te uită!
Judecătorii de la Pitești au avut sânge în instalație!
Acum, dacă tot s-a stabilit că acea căsuța din Sibiu a fost retrocedată ilegal, poate de sesizează DNA, Parchetul General să cerceteze și manopera prin care casa a ajuns la Johanis.
Nu de altceva, dar dacă avem un stâlp de moralitate care joacă un frumos spectacol anticorupție, ar fi bine că să înceapă cercetările, măcar "in rem" că acum domnu' are primită imunitate de la poporul român, dar într-o zi de va evapora.
Noi, în contrast cu domnia sa, avem încredere în justiție!  .... asta românească. Ăia săsească ar fi trebuit să fie și mai și. Deh, ghinion!

oroles

@tinumaftei eu cunosc bine legislatia si pot sa spun ca ce faci tu nu e cu nimic mai prejos decat ceea ce fac cei de la Antena 3. Pun pariu ca la Zu Mircea Badea va manca mult cacat pe tema asta.

Procesul s-a desfasurat in civil. Proprietarul a solicitat repunerea in posesie, nicidecum nu exista vreo sesizare asupra vreunei infracțiuni. Daca tu cumperi o masina furată si vine politia si ti-o ia înseamnă ca esti infractor?
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

vulpea

Pt,tm. inca nu sti ca .... cainii d'intai turbeaza ?(o fi corect ?).oroles,esti infractor ca si vanzatorul,cand esti de REA CREDINTA ( nu I.OHA a restituit cu rea credinta imobilul catre ulteriorul vanzator care,culmea,a vandut celui (intamlator) care i-a retrocedat casa ?

tinumaftei

Citat din: oroles din Februarie 22, 2017, 04:38:23 PM
@tinumaftei eu cunosc bine legislatia si pot sa spun ca ce faci tu nu e cu nimic mai prejos decat ceea ce fac cei de la Antena 3. Pun pariu ca la Zu Mircea Badea va manca mult cacat pe tema asta.

Procesul s-a desfasurat in civil. Proprietarul a solicitat repunerea in posesie, nicidecum nu exista vreo sesizare asupra vreunei infracțiuni. Daca tu cumperi o masina furată si vine politia si ti-o ia înseamnă ca esti infractor?
A3 are patron, că mulți alții. Eu nu!
În dispozitivul hotărârii atacate, cea definitivă de la BVB se cerea sesizarea parchetului pentru faptele in cauză.
În primul rând sunt niste falsuri: cererea de restituire, declarații.. Faptele sunt însă penale.
Persoana care a deschis procesul a facut-o pe civil sau administrativ fiindcă urmarea anularea unui act. Însă actul nu a fost întocmit numai cu încălcarea dispozițiilor privind retrocedarea. În cauză au fost aduse probe, de altfel, false privind calitatea de moștenitor legal al familiei Johanis.
Nu jubilez pentru necazul acesta al lui Johanis ci mă gândesc la poporul asta care nu este in stare să aducă în fruntea lui un personaj imaculat!
Iliescu - mineriadele și altele
Constantinescu - țigaretele..
Băsescu - mai multe și îngropate..
Tot punem lupii paznici la oi!!!
....Și nu a fost A3 un tovarăș de nădejde al lui Johanis? Grivco ne mai spune ceva?!!!
Oroles, nu e suficient să știi bine legislația, asta este de felicitat, trebuie să știi bine speța. Acolo judecătorii rețin negru pe alb faptele. Sa căutăm hotărârea de la Brașov...

tinumaftei

Sentința CA Brașov spune textual: imobilul a fost dobândit cu frauda la lege!

Kov iulian

#1015
Citat din: oroles din Februarie 22, 2017, 04:38:23 PM
@tinumaftei eu cunosc bine legislatia si pot sa spun ca ce faci tu nu e cu nimic mai prejos decat ceea ce fac cei de la Antena 3. Pun pariu ca la Zu Mircea Badea va manca mult cacat pe tema asta.

Procesul s-a desfasurat in civil. Proprietarul a solicitat repunerea in posesie, nicidecum nu exista vreo sesizare asupra vreunei infracțiuni. Daca tu cumperi o masina furată si vine politia si ti-o ia înseamnă ca esti infractor?
Citat
A3 are patron, că mulți alții. Eu nu!
În dispozitivul hotărârii atacate, cea definitivă de la BVB se cerea sesizarea parchetului pentru faptele in cauză.
În primul rând sunt niste falsuri: cererea de restituire, declarații.. Faptele sunt însă penale.
Persoana care a deschis procesul a facut-o pe civil sau administrativ fiindcă urmarea anularea unui act. Însă actul nu a fost întocmit numai cu încălcarea dispozițiilor privind retrocedarea. În cauză au fost aduse probe, de altfel, false privind calitatea de moștenitor legal al familiei Johanis.
Nu jubilez pentru necazul acesta al lui Johanis ci mă gândesc la poporul asta care nu este in stare să aducă în fruntea lui un personaj imaculat!
Iliescu - mineriadele și altele
Constantinescu - țigaretele..
Băsescu - mai multe și îngropate..
Tot punem lupii paznici la oi!!!
....Și nu a fost A3 un tovarăș de nădejde al lui Johanis? Grivco ne mai spune ceva?!!!
Oroles, nu e suficient să știi bine legislația, asta este de felicitat, trebuie să știi bine speța. Acolo judecătorii rețin negru pe alb faptele. Sa căutăm hotărârea de la Brașov...
Iar ca o completare poate ati observat ca odata prins unu se descurca (sau nu se descurca) cum poate, nu s-ar toti sa il unga cu mir sa planga in parlament si pe tv sa se opuna acuzand nu stiu ce forte oculte oculte pamantene sau intergalactice.

Nici pt frate nu poti baga mana in foc uneori dar pt unu strain si totusi PSD-i isi tin partea la bine si la (hotie) de parca ar fi frati.
( Exact unii romi ce le au cu ciorditul si stiinduse toti cu aceleasi metehne empatizeaza si sar toti cand vine politia sa il ridice pe cate unul)

Ori se stiu toti hoti si empatizeaza unii cu alti, ori au o incredere exagerata in colegi de partid. Ambele variante sunt rele.

tinumaftei

Citat din: Kov iulian din Februarie 22, 2017, 06:32:03 PM
Citat din: tinumaftei din Februarie 22, 2017, 04:57:58 PM
Citat din: oroles din Februarie 22, 2017, 04:38:23 PM
@tinumaftei eu cunosc bine legislatia si pot sa spun ca ce faci tu nu e cu nimic mai prejos decat ceea ce fac cei de la Antena 3. Pun pariu ca la Zu Mircea Badea va manca mult cacat pe tema asta.

Procesul s-a desfasurat in civil. Proprietarul a solicitat repunerea in posesie, nicidecum nu exista vreo sesizare asupra vreunei infracțiuni. Daca tu cumperi o masina furată si vine politia si ti-o ia înseamnă ca esti infractor?
A3 are patron, că mulți alții. Eu nu!
În dispozitivul hotărârii atacate, cea definitivă de la BVB se cerea sesizarea parchetului pentru faptele in cauză.
În primul rând sunt niste falsuri: cererea de restituire, declarații.. Faptele sunt însă penale.
Persoana care a deschis procesul a facut-o pe civil sau administrativ fiindcă urmarea anularea unui act. Însă actul nu a fost întocmit numai cu încălcarea dispozițiilor privind retrocedarea. În cauză au fost aduse probe, de altfel, false privind calitatea de moștenitor legal al familiei Johanis.
Nu jubilez pentru necazul acesta al lui Johanis ci mă gândesc la poporul asta care nu este in stare să aducă în fruntea lui un personaj imaculat!
Iliescu - mineriadele și altele
Constantinescu - țigaretele..
Băsescu - mai multe și îngropate..
Tot punem lupii paznici la oi!!!
....Și nu a fost A3 un tovarăș de nădejde al lui Johanis? Grivco ne mai spune ceva?!!!
Oroles, nu e suficient să știi bine legislația, asta este de felicitat, trebuie să știi bine speța. Acolo judecătorii rețin negru pe alb faptele. Sa căutăm hotărârea de la Brașov...
Iar ca o completare poate ati observat ca odata prins unu se descurca (sau nu se descurca) cum poate, nu s-ar toti sa il unga cu mir sa planga in parlament si pe tv sa se opuna acuzand nu stiu ce forte oculte oculte pamantene sau intergalactice.

Nici pt frate nu poti baga mana in foc uneori dar pt unu strain si totusi PSD-i isi tin partea la bine si la (hotie) de parca ar fi frati.

Ori se stiu toti hoti si empatizeaza unii cu alti, ori au o incredere exagerata in colegi de partid. Ambele variante sunt rele.
Ce legătură a avut ce am postat eu cu PSD?

Kov iulian

Eu am preluat doar ce a scris Oroles mai sus, Dansul a folosit gresit functia citare .

Scuze eu am gresit, sunt obosit am venit acum de pe drum si am crezut ca postarile sunt amandoua ale lui oroles. :) :)

oroles

@tinumaftei,  daca era ceva penal in dosarul lui Iohannis Dragnea si toata sleahta lor ii făceau deja plangere penala. Ai vazut ca in cazul OUG a fost sesizat Parchetul. De ce pana acum nu a sesizat nimeni Parchetul?  Pentru ca nu a savarsit nicio infracțiune.  Si celălalt dosar pe care il are presedintele e cu dichis. Daca unii se intreaba de unde a avut Iohannis bani din leafa de dascal sa isi ia atatea case, eu ma întreb de unde a avut Dragnea bani sa isi ridice ditamai palatul cu piscină si teren de tenis cu nocturnă. Ce loc de muncă bine plătit a avut Dragnea inainte? Deja Chirica a fost mazilit din functiile din PSD. O atitudine de partid comunist. Ponta deja s-a exprimat impotriva lui Dragnea si a guvernului marioneta.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

tinumaftei

Citat din: oroles din Februarie 22, 2017, 08:33:21 PM
@tinumaftei,  daca era ceva penal in dosarul lui Iohannis Dragnea si toata sleahta lor ii făceau deja plangere penala. Ai vazut ca in cazul OUG a fost sesizat Parchetul. De ce pana acum nu a sesizat nimeni Parchetul?  Pentru ca nu a savarsit nicio infracțiune.  Si celălalt dosar pe care il are presedintele e cu dichis. Daca unii se intreaba de unde a avut Iohannis bani din leafa de dascal sa isi ia atatea case, eu ma întreb de unde a avut Dragnea bani sa isi ridice ditamai palatul cu piscină si teren de tenis cu nocturnă. Ce loc de muncă bine plătit a avut Dragnea inainte? Deja Chirica a fost mazilit din functiile din PSD. O atitudine de partid comunist. Ponta deja s-a exprimat impotriva lui Dragnea si a guvernului marioneta.
Aceeași întrebare: ce legătură au casele pierdute ale lui Johanis cu PSD? Furtul e furt, nu se judeca prin comparație.
Dosarul penal de care vorbiți este deschis de mult, a fost disjuns in două, unul dintre inculpați este deja condamnat. Poate ne răspunde Parchetul General unde este dosarul disjuns al lui Johanis? De cat timp nu s-a lucrat la el? Că în alte spete vad că se tureaza bine. Așteptăm noutăți.
Aici un link cu cele afirmate mai sus: http://m.luju.ro/klaus-fraus-curtea-de-apel-brasov-demonstreaza-ca-sotii-iohannis-au-dobandit-cu-rea-credinta-casa-din-n-balcescu-29-dezbaterea-succesiunilor-si-incheierea-contractului-au-avut-loc-in-aceeasi-zi-si-la-acelasi-notar-vanzarea-lucrului-altuia-in-cunostinta-de