MANDRU CA SUNT ROMAN

Creat de mape 48-petru manea, Aprilie 24, 2015, 08:47:35 PM

« precedentul - următorul »

vulpea

- ag.ule,cred ca ai gresit adrisantul = nu fac cu vinul !

roi_ag

Citat din: vulpea din Februarie 13, 2017, 08:16:32 PM
- ag.ule,cred ca ai gresit adrisantul = nu fac cu vinul !
Ai prune, înțeleg !  :nod:

vulpea


Aurel

#933
   )Inca o dovada daca mai era nevoie, ca miscarile pentru care noi ne-am contrat atat, au fost orghestrate.Stim cum au inceput, acum vedem cum incearca sa le opreasca.Mare stire : Radiatii ca la Cernobal in P.Victoriei. A se retine si cine da stirea...!!!
  Intrebare pentru unii atotstiutori  de pe aici:Cum e cu ordonanta!!!??Cu Dragnea? Zic sa mai avem rabdare.Cum ar zice unii:REZIST!

Kov iulian

Citat din: Aurel din Februarie 14, 2017, 10:15:29 AM
   )Inca o dovada daca mai era nevoie, ca miscarile pentru care noi ne-am contrat atat, au fost orghestrate.Stim cum au inceput, acum vedem cum incearca sa le opreasca.Mare stire : Radiatii ca la Cernobal in P.Victoriei. A se retine si cine da stirea...!!!


Uite si dovada

Kov iulian

#935
Citat din: Aurel din Februarie 14, 2017, 10:15:29 AM
Inca o dovada daca mai era nevoie, ca ...
...nu stiti nimic ?
Citat din: Aurel din Februarie 14, 2017, 10:15:29 AM
miscarile pentru care noi ne-am contrat atat, au fost orghestrate.
Stim cum au inceput, acum vedem cum incearca sa le opreasca.
Mare stire : Radiatii ca la Cernobal in P.Victoriei. A se retine si cine da stirea...!!!
Cine a facut investigatia jurnalistica, unde lucreaza etc ?

Cătălin Tolontan :

http://www.tolo.ro/2017/02/14/radiatii-de-200-000-de-ori-mai-mari-decat-dozele-admise-au-fost-masurate-la-100-de-metri-de-multimea-din-piata-victoriei-un-raport-de-sanatate-publica-e-ascuns-de-conducerea-muzeului-de-geologie/

Lucreaza ca ziarist la Gazeta Sporturilor (GSP etc) https://ro.wikipedia.org/wiki/Gazeta_Sporturilor

Proprietarul e Intact Media Group acei baieti veseli care spun intodeauna adevarul: https://ro.wikipedia.org/wiki/Intact_Media_Group

Ce sa vezi, dupa ce au investigat mai bine au descoperit ca au facut o greseala si au revenit cu scuze.

https://www.antena3.ro/actualitate/media/catalin-tolontan-isi-cere-scuze-publice-care-e-motivul-399797.html

http://www.tolo.ro/2017/02/14/conducerea-de-la-geologie-inchide-temporar-muzeul-si-recunoaste-raportul-documentul-are-o-eroare-de-redactare-care-a-impins-si-ziarul-la-comparatii-exagerate-pentru-ele-ne-cerem-scuze-concluziile-s/

Muzeul de Geologie au pe acolo de ani de zile niste roci si niste oase de mamut putin radioactive, teoretic daca nu stai in preajma lor nu e nici un pericol.

Daca iau iradiat pe manifestanti de la 150 -200 de metri distanta fiindca au stat acolo doar cateva ore pe zi timp de cateva zile va dati seama cat i-au radiat la creier pe cei din Guvern ca aia stau zi de zi acolo de luni bune de aia se comporta de parca nu ar mai avea cap ?

Cat de penibil.
Astia din grupul intact de la redactia sport gresesc si scriu un articol de toata jena, articolul este preluat si rostogolit prin presa si tot aia de la Intact Antena 3 preaiau reactiile din presa si ne spun ca acum securisti ar vrea sa stranga oile ca nu le mai sunt de folos speriindui ca sunt radiatii.

Asta e tot in aceasi logica cu coarnele Demonului vazute de Doamna Deputat PSD.
Astia de la Antena si PSD vad doar Demoni, Soros, radiatii, cernobal si tot ce poate fi mai rau la acea manifestatie.

Ce fumati fratilor?
 

Aurel

 Tocmai asta spuneam si eu.Ma intrebam daca nu cumva cei care i-au adunat pe protestatari in piata , incearca acum sa-i  faca sa  renunte la proteste.  :uimit: :uimit:
  Intrebarea mea acum e cum ramane cu bugetul?

Aurel

#937
   Astazi pe mesaj privat , inca nu am nici o comunicare.Uitandu-ma insa pe cuponul de pensie, vad ca la retineri= 0 ,CASS=0, impozit=108 fata de 223 anterior. Grija lui Iohanis fata de buget ma lasa rece pentru ca nu e treaba lui.ceea ce urmareste el , este un nou mandat si eu nu-mi doresc. Daca PNL , la care am pretentii, va continua sa-i cante in struna, nu va avea decat de pierdut.Sant intrutotul adeptul liberalismului.Daca aceasta pozitie infima , conteaza pentru liberali , convinins fiind ca nu e singura , vom vedea.

Aurel

   Lipsa de reactie (tacerea), ma face sa cred ca in privat, s-au primit niste mesaje pe care le-am primit si eu , care stopeaza reactiile.

oroles

Radiatii exista in jurul nostru in mod natural fara a fi vreo problema. 
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

Aurel

#940
  Oroles, parerea ta sincer nu ma mai intereseaza.Altcineva!
Si ca sa stii si tu , spatiile puse la dispozitie  securitatii in  vechiul regim in toate institutiile, nu erau pentru ancheta.Erau pentru ca unii cetateni, de buna credinta  in opinia lor, voiau sa aduca la cunostinta sistemului, aspecte din societate  pe care nu le tolerau, sau de cele mai multe ori, din ranchiuna fata de alte persoane. Asta in opinia ofiterilor nu putea avea loc in strada si solicitau acest spatiu. Cel mai mult si-au adus aportul profesorii, popii , persoane care aveau diferite functii si trecere in societate cu potential de penetrare si  informare. Cam asa am inteleseu din presa imediat dupa "89 Acest lucru banuiesac se intampla si astazi si se va intampla cat e lumea si pamantul.Altcineva!
  Serviciile sant interesate de orce aspect al unei societati si menirea lor cu care sant intrutotul deacord , e sa culeaga informatii. Problema e cine si cum le exploateaza. Asta apropo de ultima ta postare.  Acum intrebarea e  cum ramane cu multblamata ordonanta? Cine l-a scapat pe Dragnea? =))Daca procesul era intr-o faza mai inaintata ,care era astazi sentinta? =))
    Din acest moment  :thanks: :stop_the_war:!
 

vulpea

Aurica,sa sti ca esti prea destept pentru unii,'parerea mea'.si ca sa mai lamuresc pe unii'prosti' de pe aici(care vor si dovezi):am facut liceul la cel mai dur liceu din Drobeta = liceul Traian,caruia pe vremuri ai mai spuneam si Doftana,cu disciplina de fier,numere pe noi ca la vite,samd.secretara de partid pe liceu era(intamplator sau nu)profesoara de limba rusa(promotia '63 ).chiar din timpul liceului(< 17 ani !) se faceau racolari pentru securitate,ati dai seama ce era la 'adulti'.toate nenorocirile si chiar cele mai mari s-au facut pe vremea lui Gh.Gh.Dej,cand oricine te turna la secu.ca dusman al poporului te lua si depe strada 'fara pregatiri prealabile' si nici dracu nu mai stia pe unde mai erai(nu ca astia 'in zanganit de catuse').cine zice ca,dupa ce a preluat puterea,ceasca ar fi facut asa ceva mananca kkt.de altfel perioada lui de 'glorie' politica a fost 1963 - 1977 cand a avut si 'ocazia' sa se plimbe cu caleasca reginei Angliei.VREMURI TRECUTE !!! si de ne repetat,dar de fiecare data de reamintit,ca sa nu se uite.(la - asa nu ).

happy

Citat din: Aurel link=topic=e creduli si de manipulati8287.msg246837#msg246837 date=1487087919
   Astazi pe mesaj privat , inca nu am nici o comunicare.Uitandu-ma insa pe cuponul de pensie, vad ca la retineri= 0 ,CASS=0, impozit=108 fata de 223 anterior. Grija lui Iohanis fata de buget ma lasa rece pentru ca nu e treaba lui.ceea ce urmareste el , este un nou mandat si eu nu-mi doresc. Daca PNL , la care am pretentii, va continua sa-i cante in struna, nu va avea decat de pierdut.Sant intrutotul adeptul liberalismului.Daca aceasta pozitie infima , conteaza pentru liberali , convinins fiind ca nu e singura , vom vedea.
Te-ai uitat si la preturile din magazine,atat suntem de creduli incat suntem manipulati ca niste copii cu 2 clase.Noi muncim ,noi nu gandim noi am votat si altii sa gandeasca pt. mineNu conteaza daca fura sau fac abuzuri.Imi este jena de cei care gandesc asa.
http://hapy.sunphoto.ro/
Lumea nu ar exista fara albine!

Kov iulian

#943
Citat din: Aurel din Februarie 14, 2017, 09:20:30 PM
Acum intrebarea e  cum ramane cu multblamata ordonanta?
Am rezerve in a crede politicieni indiferent de partid dar hai sa vedem (cu rezerve) ce spun cei din fostul guvern sa vedem cum a inceput totul si daca gasim o logica in spusele lor.

Rezumat:

La inceput Parlamentul (a avut timp si) trebuia sa discute, sa adopte noi modificari ale codului penal dar acestia au taraganat, au fost dezinteresati sau aveau altceva pe cap. Fostul guvern zice ca a inceput sa traga de ei sa miste dar aia nimic.
Citathttp://www.mediafax.ro/politic/rezultate-alegeri-parlamentare-2012-psd-are-192-de-mandate-pnl-141-pc-19-si-unpr-12-10382263
REZULTATE ALEGERI PARLAMENTARE - 2012: PSD are 192 de mandate, PNL - 141, PC - 19 şi UNPR - 12
Avand avizele de la forurile si institutiile competente fostul Guvern a inceput sa aduca modificari prin ordonanta de urgenta consultandu-se cu parlamentari etc.
La un moment dat nu s-au mai inteles cu parlamentarii PSD si astia au inceput sa faca scandal, aia din fostul guvern au lasat-o balta si s-au spalat pe maini de tot.

A venit noul guvern PSD care a inceput sa certe fostul guvern ca nu au terminat de modificat prin ordonanta de urgenta ce au inceput, si acum ei sunt intr-o criza de timp cu alea sa le faca cat mai repede. (Si au si plecat cu miliarde de lei in geamantan iar acum ei PSD nu mai pot da oamenilor 10 lei la pensie )

Noul guvern a inceput sa aduca modificari prin ordonanta de urgenta pe repede inainte fara a avea avizele de la forurile si institutiile competente.
A inceput nebunia si noul guvern a inceput sa intrebe ce are lumea cu ei ca si aia au modificat prin ordonanta de urgenta si nimeni nu le-a zis nimic.

Acum lucrurile se reintorc in parlament si sunt facute cum ar fi trebuit facute de la inceput nu pe negandite si pe repede inainte.

Daca lucrurile stau intradevar asa oamenii au iesit in strada pe buna dreptate sa readuca lucrurile pe calea pe care ar fi trebuit sa mearga de la inceput.

https://www.facebook.com/Cristian.Ghinea.Oficial/posts/1269073526518597

Aurel

#944
Citat din: happy din Februarie 14, 2017, 11:35:42 PM
Citat din: Aurel link=topic=e creduli si de manipulati8287.msg246837#msg246837 date=1487087919
   Astazi pe mesaj privat , inca nu am nici o comunicare.Uitandu-ma insa pe cuponul de pensie, vad ca la retineri= 0 ,CASS=0, impozit=108 fata de 223 anterior. Grija lui Iohanis fata de buget ma lasa rece pentru ca nu e treaba lui.ceea ce urmareste el , este un nou mandat si eu nu-mi doresc. Daca PNL , la care am pretentii, va continua sa-i cante in struna, nu va avea decat de pierdut.Sant intrutotul adeptul liberalismului.Daca aceasta pozitie infima , conteaza pentru liberali , convinins fiind ca nu e singura , vom vedea.
Te-ai uitat si la preturile din magazine,atat suntem de creduli incat suntem manipulati ca niste copii cu 2 clase.Noi muncim ,noi nu gandim noi am votat si altii sa gandeasca pt. mineNu conteaza daca fura sau fac abuzuri.Imi este jena de cei care gandesc asa.
Am zis ca nu mai comentez nimic,dar pentru tine, asa cu mintea mea de prost, am sa-ti spun ce am vzut eu: "Prostii" astia de la psd, cum au putut cum n-au putut, de unde au de unde nu au,au dat cat decat, niste banuti pe care imediat ai incaseaza ,ghici cine? Iti spune ceva Metro.Selgros, etc. si amd.?
  Si apropo de tineri pe care sincer ai respect (pe unii):
   Astazi am fost la stomatolog.Medic un baiat tanar sub 30ani, jos palaria.Cabinetul dotat la ultimul
standard deschis recent.Numai locatia a costat 1 miliard lei vechi, acu 5 ani in urma.Finisarile si dotarea
sant alte cheltuieli recente.Cine crezi ca a suportat totul?Afla ca parintii crescuti si educati in epoca comunista si cunoscandu-i bine, stiu clar ca nu au furat un ban.L-am intrebat ce parere are de evenimente.Mi-a spus ca nu stie prea multe, ca nu are timp uneori nici sa manance. Cam asa stau treburile.Cine se plictiseste , iese sa se recreze in piata.
      Noapte buna tuturor!