MANDRU CA SUNT ROMAN

Creat de mape 48-petru manea, Aprilie 24, 2015, 08:47:35 PM

« precedentul - următorul »

Aurel

Citat din: bucovineanu din Februarie 07, 2017, 11:03:40 PM
Intradevar Tinu nu are nevoie de avocat, reuseste sa-si sustina foarte bine singur parerile. Cu atat mai putin ar avea nevoie de avocati din oficiu.
Doar atat vreau sa-ti mai spun, sper sa nu te deranjez: Ma bucur  ca in final ai constatat ca reuseste sa-si sistina foarte bine parerile.Cand ai fost sincer ,acum sau cand ai sugerai sa-si reciteasca postarile?

bucovineanu

Se pare ca nu ne intelegem. Tinu a spus ca nu a votat niciodata cu psd. Eu am spus ca din mai multe postari anterioare, rezulta altceva. Nu stiu de ce ai inteles ca eu l-as blama pentru optiunea sa de vot. Nu am spus ca ar fi gresit atunci cand a votat.

Aurel

   Bine!Acum ma duc sa ma distreze putin Badea.Cred ca stiu multi, e pe antena 3! E si asta un tanar si chiar daca nu e asa bine prgatit in opinia multora , macar nu jigneste pe cei mai in varsta.

Kov iulian

#813
Citat din: Aurel din Februarie 08, 2017, 12:06:08 AM
Bine!Acum ma duc sa ma distreze putin Badea.Cred ca stiu multi, e pe antena 3!
E si asta un tanar si chiar daca nu e asa bine pregatit in opinia multora , macar nu jigneste pe cei mai in varsta.
Nu stiti ce spuneti, poate daca Dvs cei cu multe primaveri ati stii ce nesimtit si spurcat la gura e Badea, nu l-ati mai urmarii cu asa adoratie.

Poate e cel mai spurcat la "gura" si in scris personaj din media Romaneasca. Iti baga si isi scoate nu conteaza ca esti femeie, batran etc
In fiecare zi are ceva cu cineva, instiga, jigneste, isi bate joc etc. Daca in mod public e asa spurcat imi inchipui cum e in privat.

Oricine are micile lui suparari dar nu zi de zi, asta tot timpul starneste doar conflicte, se bucura cand fani lui pe pagina lui se spurca cu alti.
Se poate vedea asta si pe pagina Domniei sale, puteti vedea si limbajul fanilor Domniei sale.

https://www.facebook.com/Mircea-Badea-chiar-el-339817559450850

Si am mai vazut o faza la asta, daca esti cu bun simt si ii spui cu un limbaj civilizat niste chestiuni de bun simt te blocheaza imediat nu suporta critica constructiva in schimb cei ce intra sa il jigneasca ii lase in pace si simte placere cand ceilalti incepe sa se injure cu ailalti ce il sustin.

Comentariile unei pagini facebook se pot inchide daca situatia escaladeaza si poate spune ce doreste dar nu poate face asta fiindca se hraneste cu ura fanilor sai.

http://www.evz.ro/mircea-badea-campionul-reclamatiilor-pentru-limbaj-vulgar-si-pentru-gesturi-obscene-la-tv.html

bucovineanu

Citat din: Aurel din Februarie 08, 2017, 12:06:08 AM
   Bine!Acum ma duc sa ma distreze putin Badea.Cred ca stiu multi, e pe antena 3! E si asta un tanar si chiar daca nu e asa bine prgatit in opinia multora , macar nu jigneste pe cei mai in varsta.
Nu am inteles, tanarul bucovineanu te-a jignit pe dumneata?  :smile:

Aurel

Citat din: bucovineanu din Februarie 08, 2017, 12:53:32 AM
Citat din: Aurel din Februarie 08, 2017, 12:06:08 AM
   Bine!Acum ma duc sa ma distreze putin Badea.Cred ca stiu multi, e pe antena 3! E si asta un tanar si chiar daca nu e asa bine prgatit in opinia multora , macar nu jigneste pe cei mai in varsta.
Nu am inteles, tanarul bucovineanu te-a jignit pe dumneata?  :smile:
Tanarul Bucovineanu la varsta lui nu avea cum sa ma jigneasca pentru ca este educat dar din ce am inteles cam suparacios  ^:)^

Aurel

#816
Citat din: Kov iulian din Februarie 08, 2017, 12:45:52 AM
Citat din: Aurel din Februarie 08, 2017, 12:06:08 AM
Bine!Acum ma duc sa ma distreze putin Badea.Cred ca stiu multi, e pe antena 3!
E si asta un tanar si chiar daca nu e asa bine pregatit in opinia multora , macar nu jigneste pe cei mai in varsta.
Nu stiti ce spuneti, poate daca Dvs cei cu multe primaveri ati stii ce nesimtit si spurcat la gura e Badea, nu l-ati mai urmarii cu asa adoratie.

Poate e cel mai spurcat la "gura" si in scris personaj din media Romaneasca. Iti baga si isi scoate nu conteaza ca esti femeie, batran etc
In fiecare zi are ceva cu cineva, instiga, jigneste, isi bate joc etc. Daca in mod public e asa spurcat imi

inchipui cum e in privat.

Oricine are micile lui suparari dar nu zi de zi, asta tot timpul starneste doar conflicte, se bucura cand fani lui pe pagina lui se spurca cu alti.
Se poate vedea asta si pe pagina Domniei sale, puteti vedea si limbajul fanilor Domniei sale.

https://www.facebook.com/Mircea-Badea-chiar-el-339817559450850

Si am mai vazut o faza la asta, daca esti cu bun simt si ii spui cu un limbaj civilizat niste chestiuni de bun simt te blocheaza imediat nu suporta critica constructiva in schimb cei ce intra sa il jigneasca ii lase in pace si simte placere cand ceilalti incepe sa se injure cu ailalti ce il sustin.

Comentariile unei pagini facebook se pot inchide daca situatia escaladeaza si poate spune ce doreste dar nu poate face asta fiindca se hraneste cu ura fanilor sai.

http://www.evz.ro/mircea-badea-campionul-reclamatiilor-pentru-limbaj-vulgar-si-pentru-gesturi-obscene-la-tv.html
Nu stiu, nu cunosc aseste aspecte ,nu am intrat niciodata pe pagina de facebok a ciuva.
  Iulian,ma-s simti mai bine si mai tanar daca nu ai folosi formula asta de adresare protocolara

Kov iulian

#817
Citat din: Aurel din Februarie 08, 2017, 12:06:08 AM
Bine!Acum ma duc sa ma distreze putin ...

Ceva distractiv, legat de alegeri in ton cu aceste zile ca sa ne mai calmam putin. (atentie limbaj trivial)

Clipul a fost filmat inainte de alegeri, inainte de toata aceasta nebunie.

https://www.facebook.com/mirceabravo/videos/714870132023254/

stefan1

Citat din: Aurel din Februarie 07, 2017, 09:32:53 PM
Citat din: bucovineanu din Februarie 07, 2017, 08:34:15 PM
Tinule, chiar vrei sa te credem ca nu ai nimic cu psd si nu ai votat niciodata cu ei? Eu unul nu pot sa cred. Daca ai citi cu atentie ce ai scris pe acest topic si pe altele nu ai mai sustine acest lucru. Spui ca ai ramas surprins de amploarea manifestatiilor? Nu esti singurul. Dupa cum se vede de acest lucru au ramas surprinsi toti sefii de la psd. Ei au crezut ca daca au castigat alegerile, timp de patru ani pot face orice si sunt intangibili. Au ramas uluiti, la fel ca dupa alegerile prezidentiale, deoarece nu credeau ca romanii sunt vigilenti si nu dorm. Se pare ca romanii au invatat ca ii pot controla pe politiceni si altfel decat la vot. Este bine de urmarit daca au invatat ceva din aceasta lectie, dar dupa cum s-au comportat in ultimele zile, se pare ca nu au invatat nimic. Sa le dea Domnul intelepciune, altfel data viitoare vor fi maturati si trimisi acolo unde le e locul. Ceea ce s-a intamplat acum,  ar trebui sa  sa fie o lectie pentru toti politicenii, indiferent din ce partid fac parte.
Cu cine ar fi trebuit sa voteze ca sa-ti fie tie pe plac? Luati o pauza si nu va mai acuzati unii pe altii ca nu ve-ti schimba voi singuri situatia oricit va-ti stradui.Cartile inca nu sant jucate.Lumea a inceput sa reevalueze (cum ar spune cineva),acum se nasc alte emotii in sens invers.De castigat nu stiu daca v-a castiga cineva, dar de pierdut vom  pierde cu totii.  Bucovinene,fiecare e liber sa vada si sa priceapa ce crede el. Daca am postat ceva pe aici nu am avut in vedere obtiunea politica a cuiva.Am apostrofat atitudinea unor tineri care pretind ca stiu multe si si-au permis sa eticheteze persoane care practic poate au varsta mai mare ca a parintilor lor.Le doresc acestor tineri multa sanatate, putere de a protesta, dar  sa nu creada ca vor fi scutiti de umilinte poate mai mari .Cine umileste pe altcineva,pe langa altele, e un om sarac si nu invata nimic de la viata.

  Aurel sau D-ul Aurel, uneori nu va inteleg deloc!
@Bucovineanu a postat un mesaj clar, fara patima, fara critica, doar o observatie care si mie imi pare evidenta din scrierile colegului Tinu. De fapt eu cred ca cel putin 90% din cei care au citit (inclusiv Tinu) nu au gasit in el nici o intentie de a jigni.
  Pe de alta parte ideea ca daca cineva este mai tanar trebuie sa isi cenzureze parerile, sa nu le spuna ca sa nu contrazica si deci sa supere pe un interlocutor mai in varsta, imi pare o idee invechita si contraproductiva. Suntem egali si discutiile deschise si sincere sunt cele mai bune. E adevarat ca nici eu nu agreez limbajul prea dur, in special fata de oamenii mai in varsta, dar tinerii sunt totdeauna mai impetuosi. In cazul lui @Bucovineanu, mesajele lui sunt o placere dupa felul cum gandeste, ba se fereste sa le faca prea lungi si puncteaza exact ce trebuie acolo unde altii se tot invart in jur fara a pune punctul pe "i". (Nu ma refer la aceste discutii de can-can ci la subiectele apicole.)
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

stefan1

Citat din: tinumaftei din Februarie 07, 2017, 11:30:37 AM
1.Am înțeles anticorupția a scos lumea în stradă!
2.Pasul doi, jos guvernul! Va cădea.
3.Ce urmează? Sau nu s-au primit instrucțiunile!
4.Sau aruncați tara înapoi în mâine lui Klaus, Blaga, Videanu, Gorghiu, Irimescu, Ciolos? Păi lumea a vrut acum 2 luni să scape de ăștia? Cum s-ar zice fugim de necuratul și dam de fiul său!!?
5.Hai cu anticorupția până la capăt! În ultimii 10 ani majoritatea timpului miniștrii au fost de dreapta. Unde sunt? La pușcărie?
A, nu! Scuzați abia așteaptă să vină din nou la butoane?
Sunt curios să văd ce instrucțiuni primește manifestația!

  1. Si eu zic la fel.
  2. S-ar putea sa se intample asta, desi eu cred ca ar fi bine sa se ramana cu guvernul asta, ca sa nu se mai lungeasca instabilitatea. Ca o gluma, am auzit ca 'strada' vrea sa scimbe guvernul asta pentru ca 'lucreaza ziua si noaptea'.
  Pe o pancarda scria:"Demisia! Nu putem sta sa va pazim noapte de noapte!"  =))
  3. Daca zici ca ai inteles de ce au iesit oamenii in strada, de ce mai cauti conspiratii? Asta este nedumerirea chiar si a lui Dragnea, pe care nu a rezistat sa si-o faca publica:"Cum de au iesit astea sa demonstreze chiar in ziua in care s-au aprobat o serie de masuri din care populatia castiga??"
  4. Fara alegeri anticipate nu pot veni alte partide la guvernare si nici atunci nu cred ca ar veni.
  5. Eu cred ca tocmai de asta le e frica la toti (si celor de dreapta) ca a inceput Codruta sa-i ia din toate taberele. De aceea vrea sa-i ingradeasca la maxim posibilitatile de ivestigare.
Nimic nu costa mai mult decat nestiinta! (Legea lui Moisil)

Alutus

Citat din: tinumaftei din Februarie 07, 2017, 07:54:32 PM
Si sa mai stii ceva, cat respect oferi, atata primesti!
Ipocrizia ar fi un compliment cu care nu te pot gratula din moment ce nu reprezinta expresia unor convingeri personale, ci mai degraba a unor ganditori din afara tarii, care va directioneaza permanent. Cand esti luat de urechi, invoci codul moralitatii, clamand respect. Incearca sa rezolvi problema respectului, incepand cu colectia de insulte la adresa Presedintelui , pe care le-ai proferat de luni intregi. Presedinte cu P mare , pentru stiinta ipochimenului care se mira amuzat de " anomalie". Mirare scuzabila , daca provine dintr-o lume abrutizata in care ..."pe-a ma-tii'' se invata pe cale genetica, inca inainte de a se naste, iar apelativul "fa Doino"  devine expresie protocolara, in drumul catararii pe scara sociala.. Nu are cum sa priceapa ca acel Presedinte scris cu P mare provine dintr-un mediu, in care babei nu i se spune baba ci doamna, iar o relatie umana cuprinde cuvinte neobisnuite cum ar fi multumesc si va rog.
Si veste buna pentru adulatorii maracinelui de Teleorman. Pentru a nu se irosi o buna experienta revolutionary progresista, PSD-ul continua valorificarea mostenirii familiale, astfel incat aflam in parlament o tanara revolutionara pe numele ei Andreea Cozma, fiica directa a lui Mircea Cozma, sora necontestata  a fratelui ei ... Cozma, varfuri PSD-iste aflate temporar intre bare .Tovarase nu fii trist , gasca merge inainte prin partidul PSD-ist. Totul arata perenitatea continuitatii. La timpuri noi tot noi. Copii nostrii, sefii copiilor vostrii.
Sa nu uiti Darie!

oroles

Citat din: Aurel din Februarie 08, 2017, 12:06:08 AM
   Bine!Acum ma duc sa ma distreze putin Badea.Cred ca stiu multi, e pe antena 3! E si asta un tanar si chiar daca nu e asa bine prgatit in opinia multora , macar nu jigneste pe cei mai in varsta.
Badea bine pregatit?  A inceput facultatea la ASE (cibernetică parcă ) si nu a mai terminat-o. Poate mai pregătit decât majoritatea votantilor PSD.
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

tinumaftei

Alutus: Facii confuzii intentionate sau doar ti-au scapat?
Am fost coerent impotriva oricaror influente din afara si mai ales impotriva exportului de plus valoare in bani, marfuri si oameni!! Asa ca ma banuiesti inutil de influente din afara.
Presedintele, Taranul, Pensionarul, Scolarul, Postacul, ș.a. se scriu cu litera mare daca acel cuvant se afla la inceputul propozitiei. Doar in limba germana substantivele se scriu cu majuscule peste tot!!
Sa iti intorc vestea buna. Asta cu progeniturile lasate mostenire poporului pe scaun se intalneste in toata istoria de la democratiile antichitatii la marele licurici. Doar o circumstanta neprevazuta a facut ca Bush 3 sa piarda fotoliul dupa ce pe el tronase fratele sau si taica. Iar in tabara cealalta o alta "dinastie", la fel de sifonata ca Clintoneasa a calcat pe langa! Pai daca aia care sunt de 20 de ori mai numerosi ca romanii nu au gasit decat pe nevasta fostului ce sa mai zic de noi, democratici mioritici!!
Si ca sa echilibram discutia ia de aici: Chereches Viorica - deputată PNL!! Stii cine este? Mama primarului, nici nu mai stiu care este situatia juridica, penal al municipiului Baia Mare? Mai vrei si alte exemple? Ne pierdem vremea, acest tip de dinastie este prezent si la noi si al ei (aia din occident) si in unele situatii chiar poate fi vorba de calitate, desi eu ma cam indoiesc!

Aurel

Citat din: oroles din Februarie 08, 2017, 09:16:30 AM
Citat din: Aurel din Februarie 08, 2017, 12:06:08 AM
   Bine!Acum ma duc sa ma distreze putin Badea.Cred ca stiu multi, e pe antena 3! E si asta un tanar si chiar daca nu e asa bine prgatit in opinia multora , macar nu jigneste pe cei mai in varsta.
Badea bine pregatit?  A inceput facultatea la ASE (cibernetică parcă ) si nu a mai terminat-o. Poate mai pregătit decât majoritatea votantilor PSD.
Oroles, deja se vede ca ma-i luat in catare.Postarea era o momeala.Calmeazate! Nu am fost la vot.Ca sa stii viziunea mea despre partide, ar trebui sa scriu prea mult si din comoditate, nu am sa o fac.Apreciez pe cei ce au rabdare sa toceasca tastele, de la care pot invata ceva pozitiv, ca de invatat oricum invat de la toti.Ceea ce trebuia sa avem in vedere in toata nebunia asta era sa fim prudenti si sa nu negam nici o vrianta. E bine ca s-a intamplat asa pe de o parte si rau pe de allta parte.Cu voia sau fara voia noastra partidele vor merge inainte.

Alutus

Are si vremea rea un avantaj. Am aflat astfel cu multa bucurie, ca Platforma Tariceanu pentru dialog national, si-a inceput azi activitatea . Obisnuit cu usa din dos, d-l Tariceanu 5 neveste, a pasit cu stangul-obicei imprumutat de la colegii de minciuna- pe respectiva usa, aflata fireste tot in dosul curtii de apel. O cariera inceputa frumos se termina urat , la fel ca batranetea si viata lui.
Sa nu uiti Darie!