MANDRU CA SUNT ROMAN

Creat de mape 48-petru manea, Aprilie 24, 2015, 08:47:35 PM

« precedentul - următorul »

Alutus

Citat din: vulpea din Ianuarie 30, 2017, 09:49:11 AM
Alutus,nu te imbata cu apa chioara,esti la fel/din acelasi aluat cu yulian!. daca prea multi ati spun ca esti prost,inseamna ca prea te imbeti cu apa chioara cand tii neaparat sa crezi contrariu .
Doamne fereste. Nu indraznesc sa te contrazic. Ce, asta-i apă? Te cred pe cuvant - hâc- ca ai experienta indelungata si rezultate notabile in executarea traditionalei operatii, cu Matrafox plus doua trei picaturi  de R 28, luat pe stomacul gol, de doua ori pe zi, de dimineata pana seara. Slava gloriosului Matra-Fox care reuseste sa ia mintea omului si de acolo de unde oricum este putina.
Sa nu uiti Darie!

yulian

Stai linistit ca multi au avut aceeasi parere despre Jack Ma...si cu toate astea a ajuns cineva in lume...datorita preseverentei si nu neaparat cum l-au catalogat cei din jur.  :cool:

tinumaftei

Alutus: am recomandat intodeauna ca inainte de a invata scrierea sa invete cititul! Si tie ti s-ar potrivi indemnul acesta!

Auzi citare " Libertatea ta se termina acolo unde incepe libertatea altuia". Acum inteleg de ce ii vreti pe toti in puscarii!! Sa fiti liberi voi.
Eu am crezut ca serviciile se ocupa cu amenintarile teroriste, cu contraspionajul. Cred ca am inteles prost. Ne-a ferit Dumnezeu pana acum de evenimente. Din ultimere reactii si evenimente, atat cat putem vedea din presa distorsionata intr-un sens sau in altul, serviciile au avut alte obiective in mana unui sau a altuia, dupa cum au fost la putere. In anii democratiei ne-am imbatat cu apa rece, in realitate padurile au fost trecute peste granita, petrolul la fel (in schimb importam benzina), terenurile sunt ale strainilor, impozitele platite de multinationale sunt la nivelul unor srl-uri, si altele..
Iar in ultimele zile serviciile s-au impartiti si se ciomagesc prin presa de o parte sau alta a baricadei. Curat constitutional coane Alutus.
Imi vad de treaba mea, dar nu pot sa nu mai uita in jur si sa imi aduc aminte de colegul meu de banca care a murit in decembrie 89! Nu pentru asta au murit el si altii.. Tara asta a ajuns de jaf chiar daca a fost condusa de stanga, chiar daca a fost condusa de dreapta.
Acum nu va mai ajunge nici macar democratia?! Macar jefuiati pe rand, cand unii cand altii.
Ati pierdut alegerile. Acum ce faceti? Iesiti in strada? Sa ce? Ca la vot nu puteti castiga!!
Ne-ati luat educatia, terenurile, economia, aveti pensii babane, tot ce se misa produce un comision in mana voastra! Nu e bine? Vreti sa nu mai avem dreptul nici sa vorbim?
Pentru ce aruncati cu invective? Auzi "zoo", "cimpanzei"!!
Astea apar in discurs cand nu mai sunt argumente. Urmeaza bata?!!

yulian

Citat din: tinumaftei din Ianuarie 30, 2017, 11:27:45 AM
Urmeaza bata?!!

Tinule-aia a e marca inregistrata Ion Iliescu...minerii astia noi vin cu copiii si cainii  :rotfl:

vulpea

Tinule,inca nu stii ca ...scopul scuza mijloacele (bate,copii caini) ?

tinumaftei

Citat din: yulian din Ianuarie 30, 2017, 11:50:26 AM
Citat din: tinumaftei din Ianuarie 30, 2017, 11:27:45 AM
Urmeaza bata?!!

Tinule-aia a e marca inregistrata Ion Iliescu...minerii astia noi vin cu copiii si cainii  :rotfl:

Și "Mai animalule!" este tot marcă înregistrată Ion Iliescu. Asta înseamnă că tovarășii de nădejde au schimbat barca, acum sunt niste democrați indignați.

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Aurel

   Eu cred ca e o mare diferenta.Cred ca s-a dus vremea materialului compromitator si a dosarelor.

vulpea

ami plac foarte mult oamenii naivi / imberbi !!!chiar daca sunt visatori,inainte de ...vremuri...

filip

Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

Alutus

Citat din: Alutus din Ianuarie 30, 2017, 09:09:52 AM
     
Citat din: undragutz din Ianuarie 29, 2017, 11:26:17 AM
yulian nu mai posta .
Fiecare postare de a ta este un exces de prostie.
Cu alte cuvinte: Vorbesti mult prost si neintrebat .
Tu stii de cite zeci de taxe si impozite, pe multe zeci de ani de acum incolo, au fost scutiti cei de la Renault sa preia uzinele Dacia ?
Tu stii ca austriecii de la OMV exploteaza  pe degeaba petrolul romanesc ei multumindu-es doar cu profitul ?
yulian, mai trebuia sa ii amintesti pe austriecii de la Holzindustrie Schweighofer, Kronospan şi Egger ca fiind companii pline de succes si prostia ta era deplina.
Hait!
Iar s-au imbatat astia de la zoo, si-au uitat sa inchida poarta de la cusca cimpanzeilor.
In urma  protestelor de strada, retrag orice intentie de incriminare a bietelor animale. Fenomenul se datoreaza exclusiv mamei idiotilor, gravida fara intrerupere.
Sa nu uiti Darie!

Aurel

Citat din: filip din Ianuarie 30, 2017, 03:53:53 PM
http://www.comisarul.ro/articol/detaliul-exploziv-despre-grindeanu!-mama-lui-si-ma_869336.html
Sugestiv,nu?
Pe principiul asta ar trebui sa apelam la extraterestri ca pe pamant toti avem rude.Diferenta e ca unii accepta si asi asuma lucruri, altii doar comenteaza .

Aurel

#597
Citat din: vulpea din Ianuarie 30, 2017, 02:44:30 PM
ami plac foarte mult oamenii naivi / imberbi !!!chiar daca sunt visatori,inainte de ...vremuri...
Cei care nu sant naivi, puteau presupune macar, ca am demult barba. :hi:

tinumaftei

Alutus, dar de expresia asta ai auzit? Intelectuală yet idiots.