TARGURI APICOLE 2013

Creat de Florin-braileanul (FlorinI), Octombrie 27, 2012, 05:21:39 PM

« precedentul - următorul »

centrulapicol

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Noiembrie 03, 2012, 08:43:19 PM
Citat din: dragos2006 din Noiembrie 02, 2012, 08:04:44 PM
  Ce nu stiti voi este ca acel targ de la Cluj a fosr organizat de aca lui Pandrea si nu de aca lui Fetea .  :nod:

radule, daca e cum zice dragos, ai de la mine niste scuze
credeam ca esti un puiut de acar bucuresti

Buna seara!

O mica lamurire as avea de dat: targul apicol de la Cluj nu este organizat de Asociatia Crescatorilor de Albine din Romania si, din pacate, nu mai poate sa fie organizat nici de ACAT (Asociatia Crescatorilor de Albine din Transilvania), deoarece ACAR a dat in judecata ACAT iar aceasta din urma nu are dreptul sa isi mai foloseasca numele sau sa organizeze astfel de evenimente.
Cu stima
                          ing. Radu Pandrea

pharaonu75

Nu mai poate folosi numele de ASOCIATIA CRESCATORILOR DE ALBINE (A.C.A), dar poate folosi numele de ASOCIATIA DE CRESCATORI DE ALBINE (A.C.A.) :wink2:
Este un nume diferit! L-au inregistrat si pe asta la OSIM? =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

D006

  La Tulcea doamna Chirila a infiintat ACA- filiala Tulcea . De ce domnul Fetea nu are curajul sa o dea in judecata si pe dansa ???

pharaonu75

#78
Domnul Fetea este proprietar peste limba romana?
Am auzit de ACA Filiala Cluj, ACA Filiala Alba, ACA Filiala Salaj, insa nu am auzit de ACA Filiala Transilvania sau ACA filiala Ardeal!
Domnule Fetea, ne spuneti si noua unde aveti aceste filiale? Unde isi au sediul?

Conosc pe cineva care produce "Hartia Igienica ........"
Si o are inregistrata ca marca! Sa inteleg faptul ca in Romania nimeni nu mai poate produce si vinde hartie igienica, ci eventual hartie de sters la cur, pentru ca denumirea de hartie igienica apare in marca amicului meu?
O sa ne fie frica sa mai pronuntam cuvantul MAMA, pentru ca se va gandi Mama Omida sa il inregistreze ca marca!
Merg la OSIM si imi inregistrez nickname-ul de pe forum si sa ii vad pe istorici cu explica ei cine conducea Egiptul antic! Dracu' ii ia daca pronunta cuvantul "faraon"!

Dar... traim in Romania! Si vorbim limba romana si datorita domnului Fetea, pentru ca ne permite sa folosim cuvinte precum "asociatie", "crescatori" sau "albine"!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Citat din: dragos2006 din Ianuarie 11, 2013, 06:39:59 PM
  La Tulcea doamna Chirila a infiintat ACA- filiala Tulcea . De ce domnul Fetea nu are curajul sa o dea in judecata si pe dansa ???

De smeker! Face ce vrea! Te oftici? =)) =))
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

orbanstefan64

aaaaa.......cre ca stiu cine ii domnul fetea este seful domnului bota nu stiu cum sai spun parintele bota ziaristul bota sau.........aaaaa........ ii pres.aca mures care asteapta plecaciuni de la o pers fizica ......... luiminatia sa sau a lor a fost deranjata de unu din sighisoara ......pistu ii spun toti se zica ca io deranjat cu un tirg apicol .........
cel putin asa am auzit nu am probe cum ei nu au probe ca la tirgurile apicole ar fi evaziuni ....
Dumnezeu sa va lumineze mintile!!!!!

pharaonu75

Mama lor cand i-a facut, nu a comis evaziune?
Ca nu a dat la stat 24% din ce a luat de la tata-sau si nici 24% din ce a produs ea peste 9 luni! Eu cred ca nu a facut, pentru ca altfel o reclamau!
Doamne iarta-ma! :nebun:
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Asa-s invatati astia ajunsi sefi peste noapte... vor sa subjuge tot si sa traga foloase personale din orice!
Domnilor de la ACA, patrimoniul asociatiei in care nu mai are nimeni loc de voi, l-ati adus de acasa, sau era acolo inca dinainte de a va gandi ca va pune cineva sefi? Stiti cine a contribuit la acel patrimoniu? Exact aia pe care ii huliti acum ca nu le mai convine dictatura voastra!

Daca nu sunt indiscret si pentru ca tot a venit vorba, seful ACA filiala Mures ce merite deosebite in apicultura a avut de a ajuns pe functia aia? In afara darii de mana acolo unde trebuie, obicei strabun pe meleagurile noastre si intens practicat si incurajat in meseria dumnealui?
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

catapasha

targul apicol de la valcea se mai tine anul asta?

bio

Citat din: catapasha din Ianuarie 12, 2013, 10:08:49 PM
targul apicol de la valcea se mai tine anul asta?

Da, se va tine..!!...

cipriene

Citat din: Florin-braileanul (FlorinI) din Octombrie 28, 2012, 05:56:12 PM
Citat din: pharaonu75 din Octombrie 28, 2012, 09:12:17 AM
La Slobozia, targul se va tine la inceputul lunii februarie (12 sau 8-9 februarie 2013)

decat 1-2 sau 8-9, nu e mai bine 1-9?  :D

subscriu.
sa fie pace  :bravo:
Ajunge zilei rautatea ei! (Matei 6, 34)

pharaonu75

Slobozia: 1-2-3 februarie 2013
Râmnicu Sărat: 15-16-17 februarie 2013
Făgăraș: 16-17 februarie 2013
Câmpina: 22-23-24 februarie 2013
Cluj: 2-3 martie 2013
Iași: 09-10 martie 2013
Făget: 16-17 martie 2013
Blaj: 21-22 martie 2013
Râmnicu Vâlcea: 23-24 martie 2013
Brăila: 28-29 martie 2013
Galați: 30-31 martie 2013
Buzău: 6-7 aprilie 2013
Sighișoara: 2-3 noiembrie 2013
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

Donbazil

#87
Sal'tare!
Sper ca n-ai "sarit" intentionat Timisoara!....Mai ales dupa contrele pe care le-am avut dincolo cu Dl. Ciocan de la Iasi, chear sa nu fii stiut?.....( Chear daca DD a sters  discutiile pentru ca alterau ideea de baza) :nod: :nod: :nod: Ca,  sa nu-mi spui ca nu stii ce-i pe celalalt forum ca nu te cred....Da' hai s-o lasam asa..... :nono: :nono: :nono:
Sau  asteptai anuntul "oficial"?.....Iacata-l..... :yes:
:thanks:
Donbazil - Faget :hi:

pharaonu75

Pe Stuparitul intru foarte rar! Nu stiu ce s-a intamplat acolo.
Am foarte mult de lucru aici, asa ca nu imi permit sa trag cu ochiul si pe dincolo!
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube

pharaonu75

Slobozia: 1-2-3 februarie 2013
Râmnicu Sărat: 15-16-17 februarie 2013
Făgăraș: 16-17 februarie 2013
Câmpina: 22-23-24 februarie 2013
Cluj: 2-3 martie 2013
Iași: 09-10 martie 2013
Timișoara: 09-10 martie 2013
Făget: 16-17 martie 2013
Blaj: 21-22 martie 2013
Râmnicu Vâlcea: 23-24 martie 2013
Brăila: 28-29 martie 2013
Galați: 30-31 martie 2013
Buzău: 6-7 aprilie 2013
Sighișoara: 2-3 noiembrie 2013
Planurile nu inseamna nimic. Planificarea e totul. (Dwight Eisenhower)<br />Sun Photo     YouTube