Asociații Bacău

Creat de petru.atudorei, Ianuarie 03, 2014, 05:10:33 PM

« precedentul - următorul »

petru.atudorei

Ce asociatii sunt in bacau sau imprejur.?

tassevasi

 :) Eu nu  stiu ce " AOCIATII"  sunt in Bacau.

davcosti

În Bacău și Argeș, nu sunt momentan alte asociații Apicole în afară de sucursala ACA!
http://davcosti.sunphoto.ro/ Tot timpul învățăm!

D006

  Arges ????????????/  acolo il aveti pe  Aurel Chilom   !

petru.atudorei


tassevasi

Citat din: petru.atudorei din Ianuarie 03, 2014, 05:10:33 PM
Ce asociatii sunt in bacau sau imprejur.?

  Petrule  vroiam sa pui un  'S' la titlu , dar nu ai  inteles  gluma .

petru.atudorei

Chiar nu am vazut..scuze.  :D vad ca a corectat cineva.

oroles

Citat din: petru.atudorei din Ianuarie 03, 2014, 07:16:17 PM
E cineva inscris in ACA?
Eu sunt in ACA?
Nu e niciun avantaj! Absolut niciun avantaj!
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

petru.atudorei

hai pe chat sa discutam putin,

oroles

Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Citat din: oroles din Ianuarie 09, 2014, 09:55:29 AM
BA COMMENT:
Banii ar trebui sa ajunga direct la apicultor, nu la asociatie!

Hai ca ai zis-o...  :razz:

Pai banii ajung la apicultori, dar prin intermediul asociatiei.
Ce-ar fi ca la APIA sa stea la coada sute de apicultori, cand exista prosti care depun dosare in locul lor, fara nici o retributie sau recompensa pentru timpul pierdut inclusiv la banca pentru ordinele de plata, nervi, hartie, toner, curent, carburanti consumate....

Eu zic sa vorbiti numai daca sunteti in cunostinta de cauza.
Curiosii pot veni oricand la asociatie sa vada pe viu cu ce se mananca treaba...  :zzz:

oroles

Citat
Pai banii ajung la apicultori, dar prin intermediul asociatiei.
Ce-ar fi ca la APIA sa stea la coada sute de apicultori, cand exista prosti care depun dosare in locul lor, fara nici o retributie sau recompensa pentru timpul pierdut inclusiv la banca pentru ordinele de plata, nervi, hartie, toner, curent, carburanti consumate....

Eu zic sa vorbiti numai daca sunteti in cunostinta de cauza.
Curiosii pot veni oricand la asociatie sa vada pe viu cu ce se mananca treaba...  :zzz:
Aha...
1. Cu cat trec prin mai multe maini, cu atat ajug mai greu. E o regula "nescrisa".
2. Nu ai certitudinea ca prima oara va "sari" asociatia sa dea banii prima data la prostime. Ii tin un pic si pentru necesitatile interne...

Si bunica mea ia subventie pentru animale si nu face parte din nicio asociatie. :d Ii vin direct pe card.
Ramane intrebarea pentru care nu am raspuns: Cum a fost posibil ca acelasi apicultor sa incaseze bani pentru tratamente cu Varachet si sa ia si subventie pentru apicultura ecologica? Or avea si asociatiile ceva vina in asta? :d
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani

romikele

Scuze, dar esti departe de realitate.
Banii au ajuns la apicultori exact in ziua in care au intrat in contul asociatiei, cu mici excepții care nu au depins de noi, ci de apicultor.
Vorbesc de cazul nostru, nu in numele tuturor.
Asa ca orice aluzie de genul celor facute, trebuie sa fie de genul:

Banii ar trebui sa ajunga direct la apicultor, nu la asociatie (cu excepția Asociației Apicultorilor Profesioniști "Albina Râmniceană")!  :limba: :D

Pricepuși?  :razz:

P.S. Albina nu e vaca, nici porc, e speciala de aceea trebuiesc norme si legi speciale.  :P

oroles

Citat din: romikele din Ianuarie 09, 2014, 04:16:59 PM
Scuze, dar esti departe de realitate.
Banii au ajuns la apicultori exact in ziua in care au intrat in contul asociatiei, cu mici excepții care nu au depins de noi, ci de apicultor.
Vorbesc de cazul nostru, nu in numele tuturor.
Asa ca orice aluzie de genul celor facute, trebuie sa fie de genul:

Banii ar trebui sa ajunga direct la apicultor, nu la asociatie (cu excepția Asociației Apicultorilor Profesioniști "Albina Râmniceană")!  :limba: :D

Pricepuși?  :razz:

P.S. Albina nu e vaca, nici porc, e speciala de aceea trebuiesc norme si legi speciale.  :P
Aha...
Pai aici vorbim de o singura asociatie. Sunt si asociatii mai "neserioase".
Moinesti - jud. Bacau - 31 de ani