Asociatia APIARDEAL

Creat de dragos2006, Octombrie 15, 2009, 12:11:44 AM

« precedentul - următorul »

D006

aaaaaaaa
blajul mie mai aproape,
procesatorii mis la fel de * dragi*....ca multora de pe aici.

viorel55

valter a scris :
" Campina ca fiind in centrul tarii,dar nu pentru meritele cuiva anume"
  Da, la Campina organizam acest targ pentru nevoile celor 110 membri ai Asociatiei Apicole Valea Prahovei (si a altor cateva sute  de apicultori din zona)
  Asociatia noastra se mandreste si cu faptul ca din cei 73  beneficiari ai Masurii 141 din judetul Prahova, 35 (aproape 50%) sunt membrii nostri.
Si sa stiti ca nu este deloc usor sa organizezi un astfel de targ.....Au incercat si altii si dupa prima editie"s-au dat batuti"..... Noi suntem la a IV-a editie.
Apropo,exista in tara vreo asociatie  cu un numar mai mare de membri ca a noastra ?

D006

ACA Filiala Buzau are peste 400 de membri , la noi filiala este fondata prin hotarare judecatoreasca si astfel detine personalitate juridica proprie . Membrii asociatiei daca doresc pot face proiectele direct prin asociatie si astfel scapa de comisioanele impuse de sc. Apicola srl.

prisecarul

vin si eu, ori la campina, ori in alta locatie care de va stabili.
ideal ar fi la campina sau la faget, cu ocazia targurilor, pentru ca, profitand se acest fapt, vor fi mai multi.
:hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:  :hi:
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

In urma unor discutii si cu alti forumisti credem ca ar fi bine daca am reusi sa ne mai intalnim inca o data pana in februarie . Astept sugestii !

viorel55

Citat din: dragos2006ACA Filiala Buzau are peste 400 de membri , la noi filiala este fondata prin hotarare judecatoreasca si astfel detine personalitate juridica proprie . Membrii asociatiei daca doresc pot face proiectele direct prin asociatie si astfel scapa de comisioanele impuse de sc. Apicola srl.
Si la Buzau nu exista ACA Bucuresti ?   Nenciu al cui este?

D006

Care Nenciu ? cu ce se ocupa ?
  Noi avem hotarare judecatoreasca pe ACA - Filiala Buzau  :wink:  nici un Nenciu nu se poate baga pe noi...

viorel55

Dragos 2006 a scris :"Ieri 9 aprilie individul pe nume nenciu (director apicola srl) a incercat sa intre cu japca in biroul presedintelui Prahoveanu , ce nerusinare din partea acestui papagal .
  A vrut sa se foloseasca de doi politisti pentru a intra dar oamenii cunoscand ceva drept s-a retras instantaneu si au lasat papagalul singur sa intre si sa produca o violare de spatiu privat .
   Cat tupeu are acest arici pogonici care sterge pantofii lui Zorici , asa sef asa sluga  "

D006

Este asa de mic si neinteresant incat am uitat de existenta lui !

D006

Citat din: dragos2006In urma unor discutii si cu alti forumisti credem ca ar fi bine daca am reusi sa ne mai intalnim inca o data pana in februarie . Astept sugestii !
Decembrie 27/28 la Dragos.

D006

Ideia ta este buna mai ales ca este dupa Sfantul Craciun si mai usor pentru mine sa asigur masa festiva - in loc sa cumpar un porc de 120 kg. cumpar unul de 200 kg. si avem mancare suficienta iar de bautura nu duc lipsa .
  O data interesanta este ziua de 1 dec. Ziua nationala a Romaniei  cand la fel ne putem intalni .
  Care se baga la o prima intalnire in Decembrie la mine acasa ?

valter

Miruna zice: mi-e dor tare de gasca de la Montpellier, doctoru, Laura,efendi, Seriha, albinuta, Alina bubulina, Simaona si ceilalti...
Nu promit, da cred ca nationalizam pe 1 decembrie.
Mie dor de-o tovaraseala.Saptaluna care vine vine machineta noua.
Tu pegatestete ca te calcam.Ne bagam.
Mie mi-e dor de doctorul,doamna Nicula si Camarasani.Distinsi oameni.
Iertarea este o virtute crestina.    Alexandre Dumas.

D006

Pe 1 dec sunt inca la munca si cam departe.
Dupa Craciun este mult mai posibil daca fac si rost de transport.

D006

Andrei , tu sa vii in tara ca de restul ne ocupam noi !
  Valtere ! incet , incet  sa vezi ca vrem sau nu asociatia noastra va prinde contur si va incepe sa solidarizeze producatorii de miere .
  Presimpt ca vom face o zi a Romaniei de belea... :hi:

D006

Eu o sa fiu pe acolo asa ca lasa-mi un tel pe PM.