Aloo ACA

Creat de centrifuga, Octombrie 21, 2009, 10:35:50 PM

« precedentul - următorul »

prisecarul

Citat din: centrifugaasa sunt eu credul!
uite, le dau posibilatatea acum,cu o chestie minora,sa ia atitudine,sa dovedeasca atasamentul lor fata de apicultura romaneasca!
In marinimia mea le formulez chiar interventia:
Referitor la stirea Dvstra potrivit careia un consumator de vin a fost intepat de o albina,in virtutea dreptului la replica,facem urmatoarea precizare:
Insecta prezentata de Dvstra ca autoare a intepaturii este o viespe.
Prin prezentarea unei asemenea stiri contribuiti la crearea unei impresii deformata a populatiei despre albine,fara a preciza ca principalul responsabil in producerea unui asemenea eveniment este cel care nu a luat toate masurile ptr a impiedica accesul exterior asupra cartzalaului produs in gospodarie!
Va rugam sa prezentati acest drept la replica,cu scuzele de rigoare la aceeasi ora din grila Dvstra de programe.
sunteti chiar asa de sigur ca toti din conducerea ACA stiu sa faca diferenta intre o albina si o viespe? :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl: :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
apoi, ei au timp de aceasta problema minora?
cate albine sau mai departat de stup in conditiile unor temperaturi joase?
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

"alin diaconu" la un momentdat  a fost si pe aici dar numai cu interventii la misto , ultima oara eu am fost luat in colimator de individul din spatele acestui user.  Coincidenta sau nu dar cand pescarul sef a dat ordin ca moderatii sa nu mai scrie aici a disparut si alin diaconu  !

D006

Citat din: dragos2006Facem pariu ca pana maine la aceasta ora nu se vor invretnici mai mult de 5 (cinci) stupari sa se solidarizeze cu dumneavoastra ?
Au trecut 24 de ore si parca nu s-au adunat 5 langa noi , dar nu conteaza bine ca e Pupe cu noi. :rotfl:

centrifuga

Aceasta ni-i vointa!
Aceasta n-i taria!
Aceasta ne e A.C.A
Traiasca Romania!

D006


hulpustinel

Buna Centrifuga si tuturor de pe forum sunt alaturi de or ce initiativa cu privire la stirea falsa de la PRO  Tv.

prisecarul

http://www.madr.ro/pages/page.php?self= ... ;tz=010203
pe site-ul ministerului agriculturii, la adresa de mai sus ar trebui sa gasesti informatii despre apicultura!
de cand credeti ca nu a mai fost actualizat?
din septembrie 2007!
oare nimeni din conducerea ACA, nu s-a sesizat?
apicultura chiar nu reprezinta nimic pentru ministerul agriculturii?
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

Lasati ca eu si un grup de inimosi am hotarat sa ne implicam si sigur in viitor treburile se vor schimba.

prisecarul

Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

D006

Culme coincidentei este faptul ca noua asociatie se numeste ... : PRISACA.

sfantul spiridon

tv cauta intotdeauna senzationalul.....ACA cotizatia
eu de soare, mult ma tem...
www.sfantulspiridon.sunphoto.ro

prisecarul

Citat din: dragos2006Culme coincidentei este faptul ca noua asociatie se numeste ... : PRISACA.
sa fie intr-un ceas bun!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti ...nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!

filip

http://stuparitul.3xforum.ro/post/5881/ ... zistente_/
Era prototipul albinei rezistente la varroa,iubitoare de alcool
Ce atitudine sa ia ACA?
Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare. (Langston Hughes)

D006

Sa auzim numai de bine !